Przedszkolaki przyszły w upalny dzień na spotkanie z bezdomnymi i robiły dla nich orzeźwiającą lemoniadę

(fot. Piotr Żyłka)

Dzieciaki wraz ze swoimi z rodzicami przygotowywały w trakcie spotkania Zupy na Plantach orzeźwiające lemoniady. Miały profesjonalne stanowisko z kolorowymi stolikami i karteczki z napisem "Pyszna lemoniada. Cena: jeden uśmiech". 

 

Wydarzenia z niedzielnego spotkania opisuje na swoim blogu Piotr Żyłka:

Jeśli chodzi o ludzi, od których się w ostatnich latach najwięcej uczę, to nikt nie przebije wolontariuszy Zupy na Plantach.

 

Na przykład wczoraj nasi najmłodsi wolontariusze wraz z rodzicami przygotowywali w trakcie spotkania na Plantach orzeźwiające lemoniady. Mieli profesjonalne stanowisko z kolorowymi stolikami. Lemoniada nie była za darmo. Dzieciaki wyartykułowały jasno swoje zasady: "Pyszna lemoniada. Cena: jeden uśmiech". Jak się domyślacie chętnych nie brakowało.

 

I wiecie co, oni nie zrobili tego tylko dlatego, żeby było miło i fajnie. Jasne, to też, ale w Zupie wszyscy wiemy również, że kiedy zaczynają się upały, trzeba pamiętać, że walący z nieba żar, to poważne zagrożenie dla zdrowia osób doświadczających bezdomności. I w takie dni jak dziś uzupełnianie płynów jest mega ważne.

No więc jeśli ktoś z Was chciałby do nas dołączyć i razem z nami starać się robić troszkę bardziej wrażliwy, uważny na potrzeby drugiego człowieka i znośny świat, to w najbliższą środę o 18:30 do Żywej Pracowni na spotkanie dla osób, które chciałyby zostać nowymi zupo-wolontariuszami.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Piotr Żyłka (@piotrekzylka)

 

Może nie zmieniamy świata spektakularnie i nie ma u nas wielu sukcesów, ale za to uczymy się solidarności i towarzyszenia sobie nawzajem nie tylko w pięknych, ale też tych trudniejszych chwilach, kiedy obecność drugiego człowieka jest cenniejsza niż wszystko inne.

 

Chodźcie do nas!

 

Zupa na Plantach szuka nowych wolontariuszy 

 

Zupa na Plantach to inicjatywa, która nie istniałaby bez wolontariuszy. Bez potrzeby serca, bez rąk chętnych do pracy, bez poświęcenia odrobiny wolnego czasu, nasze niedzielne spotkania i działania w ciągu tygodnia nie miałyby szansy trwać i się rozwijać.

 

Wchodzimy w okres wakacyjny, który jest trudny dla Zupy ze względu na nieobecność części z nas i jednocześnie dużą ilość pracy. Być może właśnie Ty chciałbyś wesprzeć Zupę począwszy od tych trudnych miesięcy i do nas dołączyć? Tylko uważajcie, bo są tacy, którzy myśleli, że dołączą do nas "tylko na chwilę", a są z nami już od dwóch lat. Dlaczego zostali? Tego dowiecie się przychodząc na spotkanie, które odbędzie się we środę 12 czerwca o godzinie 18:30 w Żywej Pracowni (ul. Celna 5 w Krakowie)

 

Więcej szczegółów w wydarzeniu na Facebooku.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.5

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?