Zrezygnowała z chemioterapii i postanowiła spełnić marzenia. Miała na to dwa lata

(fot. facebook.com/bailey.mathesonorkish)

W tym czasie podróżowała po świecie, zwiedziła m. in. Czarnogórę, Francję, Grecję i Maroko. Dwa razy była na koncercie Coldplay, swojego ulubionego zespołu. 

 

Na początku 2017 roku zdiagnozowano u niej rzadką postać nowotworu złośliwego. Wiedziała, że ma niewielkie szanse za wyzdrowienie, dlatego zrezygnowała z chemioterapii i postanowiła spełnić marzenia.

 

Rozpoznano mięsak gładkokomórkowy, którego dokładna przyczyna powstawania nie jest wciąż znana. To rzadki rak tkanki mięśni gładkich. Na operację było już za późno. Rezygnując z dalszego leczenia, lekarze poinformowali ją, że zostały jej dwa lata życia. Zmarła 5 kwietnia.

 

Przed śmiercią napisała nekrolog, w którym podsumowała swoje życie. Jak on się zaczyna? "35 lat - to nie wydaje się zbyt długo, ale, do cholery, było dobrze".

 

Na początku podkreśliła, że nie chce, żeby to brzmiało jak nudny nekrolog, zależało jej na tym, żeby "to była wiadomość dla wszystkich, których kocham". Bailey Matheson podziękowała przede wszystkim rodzicom, ponieważ to oni wspierali ją w decyzji, a była ich jedynym dzieckiem.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Spending some quality time with mom! ♥️

Post udostępniony przez Bailey Matheson (@baileymatheson84)

 

Pisze w nim także do swojego chłopaka, Brenta, którego poznała trzy miesiące przed diagnozą. "Nie miałeś pojęcia, w co się pakujesz (...) Nie mogłam nawet marzyć o lepszym facecie. Kocham Cię tak, że nawet nie potrafię tego wyrazić".

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Point Pleasant Park with @brentiago & Rosella💗

Post udostępniony przez Bailey Matheson (@baileymatheson84)

 

W tym czasie podróżowała po świecie, zwiedziła m. in. Czarnogórę, Francję, Grecję i Maroko. Dwa razy była na koncercie Coldplay, swojego ulubionego zespołu. 

 

Na koniec swojego nekrologu napisała: "nie bierz drobnych spraw na poważnie i żyj". Jedna z jej najlepszych przyjaciółek wspomina, że Bailey nazywała swoją diagnozę "szczęściem w nieszczęściu".

 

 

Poniżej publikujemy treść całego nekrologu:

 

Trzydzieści pięć lat może nie wydawać się długie, ale do cholery było dobrze!

 

Moim rodzicom dziękuję za wsparcie mnie i moich decyzji przez całe życie. Zawsze pamiętam, że mama mówiła, że ​​utrata dziecka będzie najtrudniejszą stratą, jaką może przejść rodzic.

 

Moi rodzice dali mi największy dar wspierania moich decyzji, nie przechodząc chemii i pozwalając mi przeżyć resztę życia tak, jak wierzyłam, że powinno być.

 

Wiem, jak ciężkie musiało być obserwowanie, jak przerywam leczenie i pozwalam naturze na jej przebieg.

 

Kocham was oboje jeszcze bardziej za to. Dziękuję moim przyjaciołom, zawsze ceniłam moje przyjaźnie bardziej niż cokolwiek innego, ponieważ nigdy nie miałam własnego rodzeństwa.

 

Nigdy nie myślałam, że będę mogła tak bardzo kochać moich przyjaciół, ale przechodząc przez to i otrzymując waszą bezwarunkową miłość i wsparcie, sprawiliście, że coś, co jest zwykle tak trudne, stało się bardziej znośne i spokojne.

 

Dziękuję i bardzo was kocham.

 

Do mojego Brenta: pojawiłeś się w moim życiu zaledwie trzy miesiące przed moją diagnozą. Nie miałeś pojęcia, w co się pakujesz. Nie mogłam prosić o lepszego człowieka, który byłby u mojego boku na wszystkie przygody, spotkania, śmiechy, krzyki i awarie. Jesteś niesamowitą osobą, każdy w twoim życiu jest szczęśliwy, że cię zna.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.62

Liczba głosów:

29

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Oriana 21:18:49 | 2019-04-30
W życiu najważniejsze są relacje z innymi ludźmi, miłość i przyjaźń. Każdy ma też prawo do wolnego wyboru w jaki sposób ma być leczony. Dziewczyna miała wspaniałych rodziców, którzy wspierali ją zawsze w jej wyborach, również w tym, że zrezygnowała z chemioterapii i chciała żyć pełnią życia spełniając swoje marzenia.
Każdy chory ma prawo znać prawdę o swojej chorobie.
Czasem rodzina ukrywa prawdę przed chorym, okłamuje go i decyduje za niego, jak ma być leczony, stosując uporczywą terapię, która przedłuża cierpienie. Słyszałam nieraz wypowiedzi, że żeby mieć czyste sumienie trzeba ratować chorego do końca. Ale to jest nieuczciwe i czasami okrutne wobec chorego.

Oceń 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

andrzej_a 20:17:46 | 2019-04-30
Szkoda dziewczyny.
Jest tyle dróg na których można próbować choćby zatrzymać rozwój choroby.

Czym jest nowotwór?
To zespół komórek, poddanych mutacji, które charakteryzują się ogromnym zapotrzebowaniem na krew i gukozę.
Gdyby odciąć nowotwór od krwi, wówczas by obumarł.
Trzeba by jednak użyć skrzyowanej wiązki laserów z obrazowaniem 3D, tak, aby zamykać wszystkie naczynia krwionośne zasilające ogniska chorobowe. Niestety takie lasery jeszcze chyba nie istnieją.

Póki co od kilku tysiącleci mamy metodę wysokiego PH. Dzisiaj tak się ona nazywa, kiedyś były stosowane zupełnie inne nazwy.
http://naszecialo.blogspot.com/2014/09/terapia-metoda-wysokiego-ph-stosowana-w.html
https://www.dieta-dla-zuchwalych.pl/soda-syrop-klonowy-leczenie-raka/soda-rak-syrop-klonowy-lecze...

Po za tym zmiana diety na dietę opartą na naturalnych produktach i  separacja od tabletów, smartfonów, laptopów oraz routerów i innych urządzeń generujących szkodliwe pola energii.
To, że część ludzi jest odporna na te dawki promieniowania, nie oznacza że wszyscy są odporni i że ta odporność nie może kiedyś zaniknąć.

Żyjemy w strasznie skażonym świecie, skażonym chemią w pożywieniu i medykamentach, oddychamy skażonym miejskim smogiem, oraz żyjemy w strefach elektromagnetycznego smogu. Do tego ogromny stres, niewysypianie się i brak odpowiedniego wypoczynku.

Te i wiele innych czynnników są przyczyną obecnie tak ogromnej epidemii nowotworów i wielu innych groźnych chorób.

Oceń 1 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

RobRoy 15:24:58 | 2019-04-30
Znam ludzi którzy twierdzą, że chcieliby umrzeć we śnie... domyślam się że to strach przed umieraniem... A przecież jedną z najpiękniejszych rzeczy jest świadome bycie na ostatniej prostej, być nastawionym już tylko na kochanie i na zbawienie. Dlatego piękne jest to modlitewne wezwanie: od nagłej i niespodziewanej śmierci...

Oceń 12 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?