Życzliwość dla drugiego człowieka? Dzisiaj miej ją szczególnie

Jak często uśmiechasz się do innych? Dzisiaj jest światowy dzień życzliwości i pozdrowień, w którym zachęcamy do szczególnej uwagi na to, jakimi jesteśmy dla drugiego człowieka.

 

Obejrzyj film, który cię do tego zmotywuje:

 

21.11 Dzień Życzliwości

21.11 obchodzimy Dzień życzliwości - to czas na szukanie dobra - we własnym życiu, i w całej otaczającej nas rzeczywistości. Uśmiech jakim obdarzymy pierwszego spotkanego o poranku człowieka, pozwoli i jemu tego dnia nieść serdeczność dalej. Dobre gesty, słowa pełne łagodności, cierpliwość w obliczu złości zmienią nasz świat. Żeby zasłużyć na życzliwość innych, samemu trzeba się na nią zdobyć. Jeśli wymagamy, by inni traktowali nas z szacunkiem, zacznijmy sami tak postępować. więcej na https://www.dzienzycia.pl/nasze-projekty/biezace/dzien-zyczliwosci,p1350052022 #dzienzyczliwosci #elacjektorelacza #narodowydzienzycia #życzliwość

Opublikowany przez Narodowy Dzień Życia Wtorek, 20 listopada 2018

 

Człowiek życzliwy to według słownika ktoś «przyjaźnie usposobiony», wyrażający przyjazne uczucia względem innych. A przyjacielskie usposobienie nie jest podejrzliwe i wrogie. Życzliwość to piękny dar, jaki możemy bezinteresownie dawać innym.

 

Bądźmy dla siebie dobrymi i wyrozumiałymi ludźmi! Umiejmy dążyć do pokoju i nie kłóćmy się! A nawet jeśli się pokłócimy, to życzliwie dochodźmy do zgody.

 

Autorzy tego filmiku piszą o tym, co możemy zrobić w naszym życiu, żeby było piękniejsze:

 

Uśmiech jakim obdarzymy pierwszego spotkanego o poranku człowieka, pozwoli i jemu tego dnia nieść serdeczność dalej. Dobre gesty, słowa pełne łagodności, cierpliwość w obliczu złości zmienią nasz świat. Żeby zasłużyć na życzliwość innych, samemu trzeba się na nią zdobyć. Jeśli wymagamy, by inni traktowali nas z szacunkiem, zacznijmy sami tak postępować.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook