"100 chlebów na 100 lat Niepodległości". Piekarz z Poznania zachwyca pomysłem na świętowanie

(fot. Czarny Chleb // facebook.com/czarnychlebpiekarnia)

W sobotę Poznaniacy na pewno nie będą głodni. Jacek Polewski z piekarni Czarny Chleb zadecydował, że stulecie niepodległości uświetni rozdaniem setki bochenków chleba, z których może skorzystać każdy potrzebujący.

 

"Setna rocznica niepodległości to PRZEDE WSZYSTKIM początek pokoju, budowanie domów, płodzenia i rodzenia dzieci, edukacji, sztuki i pieczenia chleba. Wielość różnorodnych małych spraw w czasie pokoju, w wolnej Rzeczpospolitej" - pisze w opisie wydarzenia na Facebooku. Akcję rozdawania pieczywa opatrzył hasłem "Make CHLEB not war".

 

 

100 chlebów za free ... i zbiórka dla "Zupa na Głównym"

Opublikowany przez Czarny Chleb Czwartek, 8 listopada 2018

 

 

Skąd wpadł na pomysł takich szczególnych obchodów? "To jest pewna przeciwwaga do takiego napompowanego, agresywnego sposobu obchodzenia przez Polaków świąt narodowych" - mówi Jacek Polewski. "Przy tym wszystkim nikt nie zauważa, że sto lat temu rozpoczął się pokój w Polsce. To był czas budowania normalnego, demokratycznego państwa".

 

Zaznacza, że w przeciwwadze do warszawskich sporów wokół Święta Niepodległości, sam chce się zająć "pracą, sprawami organicznymi i konkretnymi". Również dlatego, że chleb wypieka z organicznej mąki.

 

 

 

 

"To tak po poznańsku. Zajmijmy się konkretami i pomaganiem ludziom, a nie wojenkami" - podkreśla piekarz. To istotne, bo przy okazji wydawania chlebów będzie przeprowadzana zbiórka na rzecz oddolnej akcji Zupa na Głównym, która od ponad roku karmi głodnych i potrzebujących Poznaniaków. Organizatorzy ogromnie potrzebują funduszy na pomoc dla ubogich.

 

Jacek Polewski będzie rozdawał chleby w sobotę 10 XI między 10:00 do 14:00 w piekarni Czarny Chleb przy ul. Dąbrowskiego 25a na poznańskich Jeżycach.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook