Pomimo kalectwa wzięli udział w wyścigu, który kończą tylko najwytrwalsi [WIDEO]

Poznaj dwóch wyjątkowych braci, którzy wzięli udział w legendarnym triatlonie Ironman. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jeden z nich cierpi na czterokończynowy paraliż ciała.


Bracia Brent i Kyle Pease od zawsze byli razem. Jako dzieci spędzali mnóstwo czasu; uprawiali sport, siłowali się, oglądali filmy... Byli aktywni mimo ciężkiej choroba Kyle’a - porażenia mózgowego, którego konsekwencją okazał się czterokończynowy paraliż ciała.

 

Poznaj również film o Polaku, który pokonał uzależnienie od narkotyków i wział udziął w Ironmanie>>


Brent tak bardzo kochał niepełnosprawnego brata, że przez jakiś czas grali nawet w jednej drużynie baseballowej. Chociaż Kyle był niepełnosprawny, Brent tak naprawdę nigdy nie widział w nim kalectwa.


Niestety, choroba postępowała, a Kyle nie mógł uprawiać sportu i był zmuszony podziwiać brata z wózka inwalidzkiego. Kiedy Brent osiągał sportowe sukcesy - np. startował w słynnym triatlonie Ironman - Kyle gorąco mu dopingował. Jednak taka perspektywa nie odpowiadała braciom, którzy czuli głęboką więź. Pewnego dnia Kyle zapytał Brenta, czy osoby niepełnosprawne mogą wziąć udział w Ironmanie. Ku swojemu zaskoczeniu usłyszał pozytywną odpowiedź.


Tak rozpoczęła się wspólna przygoda braci, którzy postanowili wystartować w wyjątkowo trudnym i wymagającym wyścigu. Była to droga długich i męczących treningów w wielu zakątkach USA. W międzyczasie bracia założyli fundację, aby wspierać inne osoby niepełnosprawne.


Ironman składa się z trzech etapów - pływania, jazdy na rowerze i biegu. W czasie zawodów Brent najpierw ciągnął swojego brata na specjalnej tratwie, potem wiózł na trzykołowym rowerze, a na końcu pchał wózek, w którym siedział Kyle. Kiedy obaj dotarli do mety, byli bardzo wzruszeni i przejęci.


O wspaniałej przygodzie dwóch niezwykłych i zdeterminowanych braci opowiada ten film:

 

Man with cerebral palsy competes to race among world’s best

The announcer came on the loud speaker just after these brothers crossed the finish line. What they heard brought them to tears.

Opublikowany przez Humankind Stories Poniedziałek, 23 lipca 2018

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook