Festiwal Sztuka Ulicy w lipcu w Warszawie

Spektakl "Ginkgo" niemieckiego Antagon theaterAKTion oraz "Perła" francuskiej grupy Plasticiens Volants - to największe atrakcje tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy, którego program zaprezentowano w środę w Warszawie.

 

Festiwal rozpocznie się 2. lipca i potrwa do 6. lipca. Weźmie w nim udział siedem grup zagranicznych i 11 zespołów z Polski.

 

Na otwarcie, obok Stacji Metra Słodowiec, zaprezentowane zostanie widowisko "Ginkgo" niemieckiego Antagon TheaterAKTion. Artyści wykorzystują w przedstawieniu ruchomą scenografię, projekcje świetlne, efekty pirotechniczne, akrobacje na szczudłach i konstrukcje zawieszone w powietrzu. Całość dopełnia specjalnie skomponowana - grana na żywo - muzyka, ekspresyjny taniec oraz efektowne, imponujące rozmiarem kostiumy.

 

Wielką atrakcją ma też być kończący festiwal spektakl "Perła" francuskiej grupy Plasticiens Volants w Parku Agrykola. Publiczność będzie mogła w nim zobaczyć tajemnice fantastycznego podwodnego świata, przeniesionego na ulicę - tuż nad głowy widzów.

 

W czasie festiwalu będzie można też zobaczyć m.in. spektakl "Oriente" - opowieść o ludzkiej solidarności, zainspirowany starą chińską bajką, w wykonaniu włoskiej grupy teatralnej Teatro Due Mondi. Artyści Due Mondi w przedstawieniu wykorzystują m.in. szczudła, maski, perkusję, śpiewają a cappella i nawiązują bezpośredni kontaktu z publicznością.

 

W czasie przygotowanej przez polski teatr Porywacze Ciał interaktywnej parady ulicznej "Cykliści" artyści opowiedzą dzieje ślubu członków Bractwa Cyklistów i do wspólnej weselnej zabawy zaproszą przypadkowych widzów.

 

"Happy 4 Nothing" (Szczęśliwi bez powodu) to mieszanka żonglerki, akrobatyki i tańca, którą na festiwalu zaprezentuje belgijski zespół Cirq'ulation Locale. Spektakl, w którym duet komików wchodzi w interakcję z publicznością, odgrywany jest na dwóch skrzyniach.

 

Kolejny reprezentant Polski, Teatr Akt pokaże spektakl "Płonące laski 4" - nietypową formę pokazu ogniowego. Jest to typowy przykład klasycznej sztuki ulicy, w której znaczące miejsce zajmuje gra z płonącymi przedmiotami, pokazy fajerwerków i brawurowe popisy zręcznościowe.

 

Organizatorzy festiwalu, jak co roku, zapraszają na filmowe noce w ramach cyklu Kino*C. Publiczność zobaczy m.in. "Tango" w reż. Carlosa Saury i "Życie jest muzyką" w reż. Fatiha Akina.

 

Festiwalowe wydarzenia będą się odbywać w siedmiu miejscach w Warszawie: na Rynku Nowego Miasta, Placu Zamkowym, Agrykoli, w Parku Świętokrzyskim, w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki, w Klubokawiarni Grawitacja i na skwerze przy stacji metra Słodowiec. Na stronie www.sztukaulicy.pl dostępny jest szczegółowy program wydarzenia.

 

Cykl imprez realizowanych w ramach festiwalu jest całkowicie otwarty. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Scena 96.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook