"I Love You" - musical z Broadwayu

Zabawna komedia muzyczna, autorstwa jednego z najbardziej cenionych amerykańskich dramaturgów Joe'ego Di Pietro, trafia na polską scenę - z muzyką Jana Młynarskiego.

 

"I Love You" to jeden z najdłużej wystawianych musicali na Broadwayu. Został przetłumaczony na czternaście języków. Grany - w szesnastu państwach na czterech kontynentach.

 

"Gannett Newspapers" okrzyknął go "najbardziej zabawnym show na Broadwayu".

 

Jesteśmy zaprogramowani do życia w związku. Dążymy do poznania tego jedynego czy tej jedynej. Kiedy to już nastąpi - zaczyna się zabawa. Zdobyliśmy obiekt westchnień? No, to czas na zmiany.

 

Ten jedyny, idealny i kochany partner musi się nam podporządkować. Oczywiście, że był idealny jak się poznawaliśmy, ale dopiero my sprawimy, że stanie się super ideałem. Ideałem, który sami chcemy stworzyć - oczywiście w myśl własnych wyobrażeń, a nie strony zainteresowanej.

 

"I Love You" ukazuje perypetie kilkunastu kochających, zakochanych lub par walczących o szczęście we dwoje. Dowcipny scenariusz i teksty obnażają prawdziwe oblicze relacji damsko-męskich: zakłopotanie, intymne i komiczne chwile na pierwszej randce, spotkania z rodzicami, niewygodę sypialnianych perypetii.

 

Pragnienie miłości jest jednym z podstawowych wezwań, jednak najważniejszym jest dążenie do przerobienia obiektu swoich uczuć.


"I Love You" składa się z różnych wątków połączonych głównym tematem miłości i związków. Motto sztuki mogloby brzmieć: "Wszystko, co kiedykolwiek skrycie myśleliście o randkach, romansie, małżeństwie, kochankach, mężach, żonach i teściach, ale baliście się przyznać."

 

Sceny są od siebie niezależne. Każda z nich sugeruje stosunek do jakiegoś etapu miłosnego życia. Od szalonego życia singli, przez randki i zawody miłosne, po nudy małżeńskie, fanaberie teściów i kaprysy dzieci. Wychodząc z teatru widz z uśmiechem pomyśli: "Czyżby to było o mnie?". 

 

Premiera: 16 września 2011

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Candyman 23:44:22 | 2012-02-01
Byłem w Bydgoszczy i zdecydowanie polecam. Dobre dialogi. 

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook