Koncert, wystawa i gra miejska w rocznicę agresji ZSRR na Polskę

PAP / pk
Wtorek, 13 września 2016, godz. 08:14
Koncert, wystawę i grę miejską w 77. rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę 17 września 1939 r. przygotowała Reduta Dobrego Imienia Polska Liga Przeciw Zniesławieniom.
więcej

"Rzeczpospolita": Łyczaków odzyskuje blask

PAP / pk
Piątek, 2 września 2016, godz. 13:59
Na Cmentarzu Łyczakowskim wróci na swoje miejsce nagrobek Wojciecha Kętrzyńskiego, byłego dyrektora Zakładu Ossolińskich - informuje "Rzeczpospolita".
więcej

Nowy sezon artystyczny w poznańskim Teatrze Polskim

PAP / pk
Czwartek, 1 września 2016, godz. 14:04
Polska prapremiera "Scen myśliwskich z Dolnej Bawarii" Martina Sperra rozpocznie w piątek nowy sezon artystyczny w Teatrze Polskim w Poznaniu. Reżyserii dzieła niemieckiego dramaturga podjęła się Grażyna Kania.
więcej

Multimedialny spektakl w 1050. rocznicę chrztu Polski

PAP / pk
Wtorek, 30 sierpnia 2016, godz. 13:04
Chrześcijańskie dzieje Polski w spektaklu laserowym i polską muzyką "Od Mieszka I do Jana Pawła II" będzie można obejrzeć we wtorkowy wieczór w klasztorze Kapucynów w Stalowej Woli-Rozwadowie (Podkarpackie).
więcej

W Łodzi rozpoczyna się Festiwal Teatralny Retroperspektywy

PAP / pk
Czwartek, 25 sierpnia 2016, godz. 11:59
Kilkanaście wydarzeń teatralnych, muzycznych i tanecznych, a także warsztaty wokalne i perkusyjne znalazły się w programie rozpoczynającego się w czwartek w Łodzi Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy. Tematem wiodącym jest "teatr naznaczony muzyką".
więcej

We Włoszech powstanie muzeum Jana Pawła I

L'Osservatore Romano
pk
Środa, 24 sierpnia 2016, godz. 15:37
Będzie to nie tylko zbiór dokumentów i przedmiotów, ale też próba umożliwienia prawdziwego spotkania z osobą i światem papieża Jana Pawła I. Taki cel stawia sobie nowe muzeum Albina Lucianiego (Musal), które zostanie zainaugurowane w piątek 26 sierpnia w Canale d'Agordo przez Sekretarza Stanu kard. Pietro Parolina.
więcej

Odkryj tykające dzieła sztuki [WIDEO]

Yellow Board / youtube.com / pk
Środa, 10 sierpnia 2016, godz. 07:00
Wnętrze każdego, nawet najprostrzego zagra może robić ogromne wrażenie. A co jeśli ich twórcom przyświecają także inne cele, niż tylko wskazywanie daty i godziny?
więcej

Rozpoczyna się XXV Światowy Festiwal Poezji Marii Konopnickiej

PAP / pk
Czwartek, 4 sierpnia 2016, godz. 08:06
Konkursem recytatorskim rozpoczyna się w czwartek w Przedborzu (Łódzkie) XXV Światowy Festiwal Poezji Marii Konopnickiej. W tym roku udział w imprezie zapowiedziało ok. 250 osób m.in. z Litwy, Łotwy, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Estonii, Mongolii.
więcej

ŚDM: nielegalna akcja dwóch młodych artystek [WIDEO]

Jana Shostak / Maria Olbrychtowicz / kw
Poniedziałek, 1 sierpnia 2016, godz. 12:35
Zdaniem Marii i Jany czegoś "zabrakło" w identyfikacji wizualnej ŚDM. Zdecydowały się więc na nielegalną akcję podmiany flagi... na Rynku Głównym w Krakowie. Sami zobaczcie.
więcej

Dlaczego moje zdjęcia nie podobają się innym?

PAP - Nauka w Polsce
pk
Czwartek, 21 lipca 2016, godz. 12:55
Dlaczego jedne zdjęcia uznajemy za ładne, a inne - nie? Po odpowiedzi krytycy sięgają najchętniej do współczesnych źródeł zagranicznych, podczas gdy trafne wskazówki można znaleźć u Jana Sunderlanda (1891-1979) - zapomnianego polskiego fotografika - przekonuje Daniel Brzeszcz z Wydziału Polonistyki UW.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?