33. Gorzowskie Spotkania Teatralne z gwiazdami polskiej sceny

PAP / pk
Czwartek, 3 listopada 2016, godz. 14:55
Osiem spektakli złoży się na 33. edycję Gorzowskich Spotkań Teatralnych. Dla gorzowskiej publiczności to coroczna okazja do obejrzenia gwiazd polskiej sceny i popularnych w kraju przedstawień. W Gorzowie Wlkp. wystąpią m.in. Jan Peszek, Krystyna Janda czy Katarzyna Figura.
więcej

Wystawa prac łotewskiego mistrza

Wojciech Żmudziński SJ
Piątek, 28 października 2016, godz. 08:54
Przed 150 laty urodził się Janis Rozentals, łotewski malarz, którego warto przypomnieć wszystkim, którym jego sylwetka umknęła pośród tak wielu europejskich artystów przełomu XIX i XX wieku. Ponad 150 jego prac można było obejrzeć do końca października tego roku w Great Exhibition Hall Łotewskiego Narodowego Muzeum Sztuki w Rydze.
więcej

Od niedzieli XVI Ogólnopolski Festiwal Dramaturgii Współczesnej w Zabrzu

PAP / pk
Piątek, 14 października 2016, godz. 10:38
16 spektakli - w tym 13 konkursowych i 2 premiery - zostanie zaprezentowanych podczas XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość Przedstawiona", który odbędzie się od 15 do 23 października w Zabrzu.
więcej

Teatr Śląski: w nowym sezonie spektakle Kleczewskiej i Marciniak

PAP / pk
Wtorek, 11 października 2016, godz. 12:03
Spektakle w reżyserii Mai Kleczewskiej, Eweliny Marciniak i Michała Kmiecika, "czarna ballada" o krwawych wydarzeniach w kopalni Wujek w stanie wojennym - to tylko niektóre plany Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach na rozpoczynający się sezon.
więcej

W piątek premiera spektaklu "Inka" we wrocławskim Teatrze Arka

PAP / pk
Czwartek, 6 października 2016, godz. 13:05
"Inka" to spektakl nie tylko opowiadający o bohaterskiej sanitariuszce Armii Krajowej Danucie Siedzikównie, ale również o potwornościach totalitaryzmu - mówi autorka i reżyser Renata Jasińska.
więcej

"Nauka chodzenia" we Wrocławskim Teatrze Współczesnym

PAP / pk
Piątek, 30 września 2016, godz. 14:28
"Nauka chodzenia" - spektakl oparty na fragmentach dramatów, prozy oraz poezji Tadeusza Różewicza to najnowsza produkcja Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Premiera przedstawienia odbędzie się 7 października.
więcej

Nowy sezon w Dramatycznym: Duerrenmatt, Witkacy, nowy dramat Słobodzianka

PAP / pk
Poniedziałek, 19 września 2016, godz. 11:58
Sztuki Friedricha Duerrenmatta, Stanisława Ignacego Witkiewicza, nowy utwór Tadeusza Słobodzianka i adaptacja prozy Michaiła Bułhakowa - to niektóre propozycje stołecznego Teatru Dramatycznego na sezon 2016/17.
więcej

Łódź: oniryczne obrazy na Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła

PAP / pk
Piątek, 16 września 2016, godz. 13:26
W krainę jak ze snu, malowaną światłem, przeobrazi się centrum Łodzi w trakcie tegorocznego Light.Move.Festival, który organizowany jest od 7 do 9 października. W programie m.in. mappingi, projekcje wielkoformatowe, instalacje i iluminacje.
więcej

Ruszyła X edycja akcji "Podaruj znicz na Kresy"

PAP / pk
Wtorek, 13 września 2016, godz. 10:15
Górnośląski oddział Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" rozpoczął dziesiątą edycję akcji "Podaruj znicz na Kresy". Społecznicy przez ponad miesiąc będą zbierać znicze, które 1 listopada zostaną zapalone na zapomnianych polskich grobach na Kresach Wschodnich.
więcej

Autorka musicalu "Wojtyła" pracuje nad sztuką o Matce Teresie

KAI / pk
Wtorek, 13 września 2016, godz. 08:47
Matilde Trocado, autorka musicalu "Wojtyła", który podbił Portugalię w sezonie 2010-2011, pracuje nad spektaklem muzycznym o Matce Teresie z Kalkuty.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?