Odnaleziono nieznany dotychczas wizerunek Fryderyka Chopina

PAP / pk
Środa, 18 stycznia 2017, godz. 16:19
Nieznany dotąd wizerunek Fryderyka Chopina, wykonany techniką dagerotypii, został odnaleziony przez szwajcarskiego fizyka Alain'a Kohlera - poinformował Instytut Polski w Paryżu.
więcej

Legiony rzymskie w Pałacu Kultury i Nauki

PAP / kw
Wtorek, 17 stycznia 2017, godz. 13:22
Repliki uzbrojenia rzymskich legionistów, ich ubrań i wyposażenia, a także makiety obozów sprzed ok. 2 tys. lat będzie można obejrzeć od środy (18 stycznia) na wystawie "Legiony nadchodzą" w warszawskim Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Pałacu Kultury i Nauki.
więcej

Artystka, która wprowadziła temat kobiety do sztuki sakralnej

L'Osservatore Romano
Siostry wspólnoty w Bose
Poniedziałek, 16 stycznia 2017, godz. 13:17
Uczciwość jej artystycznego profilu, pewność środków wyrazu, oryginalność form, najbardziej ludzkie i nieprzemijalne treści: Chrystus, pielgrzym, ludzie poszukujący, ubodzy, uciskani, cierpienie, kontemplacja, cisza... uczyniły i czynią z Margherity Pavesi postać artystyczną posiadającą własne miejsce i godność właściwą współczesnej sztuce włoskiej.
więcej

Gdynia: rozpoczęto realizację musicalu "Wiedźmin"

PAP / kw
Piątek, 13 stycznia 2017, godz. 10:43
Na 15 września 2017 r. Teatr Muzyczny w Gdyni (Pomorskie) zaplanował premierę musicalu "Wiedźmin" na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Reżyserii spektaklu podjął się Wojciech Kościelniak. Do dwóch ról - w tym tytułowej - ogłoszono casting.
więcej

Akcja "Przeczytam 52 książki w 2017 roku"

PAP / kw
Czwartek, 12 stycznia 2017, godz. 20:02
Od początku roku już prawie 18 tys. internautów zadeklarowało na portalu społecznościowym Facebook, że weźmie udział w akcji "Przeczytam 52 książki w roku". Organizowana od dwóch lat kampania ma promować czytelnictwo.
więcej

"Fotografia Dzikiej Przyrody" przyciąga tłumy do Galerii Bielskiej BWA

PAP / kw
Czwartek, 12 stycznia 2017, godz. 19:54
Wystawa "Fotografia Dzikiej Przyrody 2016" cieszy się olbrzymią popularnością w Bielsku-Białej. W ciągu pierwszego tygodnia od otwarcia zobaczyło ją ponad 2 tys. osób - poinformowała w środę Beata Zamlewska-Pałyga z Galerii Bielskiej BWA.
więcej

Skąd się bierze katolicki kicz?

Życie Duchowe
Katarzyna Jarkiewicz
Czwartek, 5 stycznia 2017, godz. 09:00
"Dziś większym cenzorem jest prawo autorskie niż decyzje kościelnych komisji artystycznych. Drukuje się więc wszystko to, na co jest zapotrzebowanie, i to, co generuje zysk".
więcej

XV-wieczny inkunabuł trafił do Biblioteki Narodowej

PAP / pk
Wtorek, 3 stycznia 2017, godz. 17:25
Unikatowy XV-wieczny inkunabuł "Kazania wielkopostne o pokucie" ("Sermones quadragesimales de poenitentia"), pochodzący z Biblioteki Załuskich, trafił do Biblioteki Narodowej. To trzeci inkunabuł z Biblioteki Załuskich w zbiorach Narodowej Książnicy.
więcej

Muzeum Auschwitz: podczas ŚDM padł rekord odwiedzających

KAI / kw
Wtorek, 3 stycznia 2017, godz. 11:58
Blisko 155 tys. pielgrzymów ŚDM, wśród ponad 2 mln, które odwiedziły w 2016 roku tereny byłego niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau, zobaczyło Miejsce Pamięci w Oświęcimiu.
więcej

Stworzyła nową wersję znanej ikony, by uczcić chłopca z Aleppo

Judith Mehr / facebook.com
Piątek, 16 grudnia 2016, godz. 12:24
Chciałam jakoś pocieszyć tego chłopca, więc pomyślałam o aniołach, które do niego przychodzą i służą mu - napisała malarka na Facebook'u.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?