Paryż: wielka wystawa w stulecie śmierci Rodina

PAP / kw
Poniedziałek, 20 marca 2017, godz. 14:32
W paryskim Grand Palais, gdzie mieszczą się francuskie Galerie Narodowe, otwarto ekspozycję "Rodin, Wystawa Stulecia". Jest to jedno z najważniejszych wśród wielu wydarzeń mających uczcić rocznicę śmierci jednego z największych francuskich rzeźbiarzy.
więcej

Zabrze: wystawa obrazów Nikifora

PAP / kw
Czwartek, 16 marca 2017, godz. 10:35
Kilkadziesiąt dzieł Nikifora - najsłynniejszego polskiego prymitywisty - z całego okresu jego twórczości można oglądać w Muzeum Miejskim w Zabrzu (Śląskie) od czwartku. Obrazy rzedstawiają m.in. górskie pejzaże, autoportrety i architekturę fantastyczną.
więcej

Obrazy z kredek, które pokochali internauci

Christian Faur / instagram.com / youtube.com / pk
Niedziela, 5 marca 2017, godz. 08:00
Zobacz niesamowite dzieła sztuki. Chociaż z bliska wyglądają jak sterty kolorowych kredek, z pewnej odległości można docenić kunszt i talent tworzącego je artysty.
więcej

Bochnia: podziemna Droga Krzyżowa w kopalni soli

PAP / kw
Piątek, 3 marca 2017, godz. 11:23
Górnicy z kopalni soli w Bochni modlili się w piątek rano podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej, po raz pierwszy zorganizowanej w bocheńskiej kopalni. W piątek po południu i w niedzielę na Drodze Krzyżowej pod ziemią modlić się będą mieszkańcy Bochni i turyści.
więcej

W kwietniu 42. Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka Polska"

PAP / pk
Piątek, 3 marca 2017, godz. 09:26
Siedem przedstawień teatralnych będą mogli obejrzeć widzowie 42. Opolskich Konfrontacji Teatralnych "Klasyka Polska" - poinformował we wtorek dyrektor opolskiego teatru Norbert Rakowski. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 18-23 kwietnia.
więcej

Pisz: wystawa zabytkowych szat liturgicznych

PAP / kw
Poniedziałek, 27 lutego 2017, godz. 11:05
Zabytkowe szaty liturgiczne z kościołów diecezji ełckiej można oglądać od poniedziałku w muzeum w Piszu (Warmińsko-mazurskie). Prezentowane są m.in. ornaty i dalmatyki uszyte z pasów kontuszowych, które były częścią stroju narodowego i symbolem dawnej Rzeczypospolitej.
więcej

"Podróż do Edo" - wystawa japońskich drzeworytów

PAP / kw
Czwartek, 23 lutego 2017, godz. 15:35
Kompletne cykle pejzażowe, arcydzieła japońskiego drzeworytu przełomu XVII i XIX wieku z kolekcji Jerzego Leskowicza znajdą się na wystawie "Podróż do Edo" w warszawskim Muzeum Narodowym. Otwarcie ekspozycji w sobotę 25 lutego.
więcej

Koncert Niepodległości, murale i wystawy uczczą 100-lecie niepodległości

PAP / pk
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 09:58
Koncert Niepodległości na Stadionie Narodowym, murale i wystawy w całym kraju zaplanowano w ramach 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Obchody będą realizowane w ramach Programu Wieloletniego "Niepodległa" obecnie znajdującego się w konsultacjach społecznych.
więcej

10 obrazów karmiącej Matki Bożej, których nie znałeś

Michał Lewandowski
Piątek, 3 lutego 2017, godz. 07:00
Zwykle przedstawia się Maryję w doniosłych pozach. Wybraliśmy dla was 10 pięknych obrazów, na których widnieje w bardzo osobistej scenie pełnej miłości, w czasie karmienia małego Jezusa.
więcej

Wkrótce 10. Katowicki Karnawał Komedii

PAP / pk
Piątek, 20 stycznia 2017, godz. 10:15
Krystyna Janda, Piotr Fronczewski, Krzysztof Kowalewski, Maciej Stuhr, Wiktor Zborowski - te i inne gwiazdy będzie można zobaczyć podczas 10. Katowickiego Karnawału Komedii. Od 27 stycznia do 5 lutego zostanie zaprezentowanych 12 spektakli.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?