Powstanie Muzeum Józefa Piłsudskiego

PAP / pk
Środa, 25 maja 2016, godz. 15:03
Budowę Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, ale także odrestaurowanie zabytkowej "Willi Bzów" i rewitalizację terenów zielonych wykona PORR Polska Construction S.A. Prace mają ruszyć jeszcze w maju br., będą trwały 22 miesiące.
więcej

Rzym: trwa największa wystawa prac Banksy'ego

PAP / pk
Wtorek, 24 maja 2016, godz. 10:45
Od wtorku w Rzymie otwarta jest pierwsza we Włoszech wystawa 150 prac brytyjskiego artysty tzw. street artu, Banksy’ego. Na ekspozycji "Wojna, Kapitalizm & Wolność" można obejrzeć obrazy, rysunki, kolaże, reprodukcje, rzeźby i przedmioty z prywatnych kolekcji.
więcej

XII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Carpathia Festival

PAP / kw
Poniedziałek, 23 maja 2016, godz. 09:46
21 wykonawców z 9 krajów weźmie udział w XII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Carpathia Festival, który rozpocznie się we wtorek w Rzeszowie. Gwiazdą imprezy będzie zespół Universe, który świętuje 35-lecie działalności artystycznej.
więcej

Rusza Festiwal Łódź Czterech Kultur

PAP / pk
Piątek, 20 maja 2016, godz. 12:21
Plenerowe widowisko hiszpańskiego teatru Carros de Foc (pol. Rydwany Ognia), w którym wykorzystane zostaną gigantyczne, kilkunastometrowe marionetki zainauguruje w piątek wieczorem Festiwal Łódź Czterech Kultur. Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem - Obcy Nadchodzą.
więcej

Bono: tego chce od was Bóg; Prawdziwość rozwali fałsz

huffingtonpost.com / kw
Środa, 18 maja 2016, godz. 10:18
"Jest w niej dużo nieuczciwości" - lider U2 krytycznie wyraził się o muzyce uwielbieniowej - "Nie ma w niej tego wybuchu radości czy głębokiego smutku, który odczuwa np. autor Psalmów".
więcej

Izrael: antyczne znalezisko odkryte przez nurków

PAP / kw
Poniedziałek, 16 maja 2016, godz. 20:21
Brązowe figury i tysiące monet pochodzące z rozbitego 1,6 tys. lat temu statku handlowego odkryto u wybrzeży historycznego portu Cezarea w Izraelu. Izraelski urząd ds. starożytności (IAA) podał w poniedziałek, że to największe takie znalezisko od 30 lat.
więcej

Nowy portal krakowskich bibliotek

PAP / kw
Poniedziałek, 16 maja 2016, godz. 18:03
Krakowskie biblioteki miejskie wspólnie uruchomiły portal biblioteczny - krakowczyta.pl, który łączy w sobie funkcje wyszukiwarki książek i portalu społecznościowego. Prezentacja projektu odbyła się w poniedziałek w Centrum Kongresowym ICE Kraków.
więcej

Rzym: powstaje pierwsza archeologiczna stacja metra

PAP / kw
Poniedziałek, 16 maja 2016, godz. 16:57
W Rzymie powstaje pierwsza stacja metra, która będzie zarazem zabytkiem archeologicznym. W trakcie budowy nowej stacji przy już uruchomionej trzeciej linii w pobliżu Koloseum odkryto ruiny starożytnych koszar, które postanowiono zachować i wyeksponować.
więcej

Dwie nowe wystawy w Muzeum Górnośląskim

PAP / kw
Sobota, 14 maja 2016, godz. 16:26
Dwie nowe wystawy - prezentującą tzw. sztukę nieprofesjonalną oraz fotografie z lat 20. i 30. ubiegłego wieku wykonane przez amatora-pasjonata - można od soboty oglądać w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu (Śląskie).
więcej

Warszawa: setki atrakcji podczas 13. edycji Nocy Muzeów

PAP / kw
Sobota, 14 maja 2016, godz. 14:21
Opowieść o "zadziwiających technologiach" w b. Drukarni PAP, zbiórka pamiątek na rzecz Muzeum Historii Polski i fotograficzna podróż w DSH po powojennej Warszawie związana z wystawą zdjęć z papowskich zbiorów to wybrane atrakcje sobotniej stołecznej 13. Nocy Muzeów.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook