Łódź: 6 instalacji powstanie w przestrzeni miejskiej

PAP / kw
Środa, 22 czerwca 2016, godz. 18:17
Sześć stałych lub czasowych instalacji artystycznych stworzą na łódzkich ulicach, skwerach i nieruchomościach awangardowi artyści z Polski i zagranicy. Pierwsza z prac w ramach projektu sztuki miejskiej Uniqa Art Łódź powstanie w lipcu.
więcej

Warszawa: wystawa poświęcona 1050-leciu Chrztu Polski

PAP / kw
Środa, 22 czerwca 2016, godz. 16:12
Początkom państwa polskiego i jego chrystianizacji poświęcona jest wystawa Sacrum Poloniae Iubileum 966 -2016, którą od czwartku można oglądać w Zamku Królewskim w Warszawie.
więcej

Kraków: 26. Festiwal Kultury Żydowskiej

PAP / kw
Środa, 22 czerwca 2016, godz. 14:09
Diaspora i Szabat, jako zjawiska kształtujące historię, współczesność i tożsamość Żydów, będą motywami przewodnimi tegorocznego 26. Festiwal Kultury Żydowskiej, który odbędzie się w dniach od 25 czerwca do 3 lipca w Krakowie.
więcej

Artysta umożliwił... chodzenie po wodzie [FOTO]

PAP / kw
Wtorek, 21 czerwca 2016, godz. 13:55
Ponad 100 tysięcy osób przeszło już po promenadzie zbudowanej na jeziorze Iseo na północy Włoch przez bułgarskiego artystę Christo. Molo jest największą atrakcją turystyczną początku lata. Aby przejść po jeziorze trzeba czekać nawet kilka godzin w kolejce.
więcej

"Daruj Muzę" - święto Muzyki w Warszawie

PAP / kw
Wtorek, 21 czerwca 2016, godz. 11:50
Koncerty na warszawskich ulicach, skwerach i w parkach odbywać się będą we wtorek w ramach światowego Święta Muzyki. Dla warszawiaków zagrają także muzycy zaangażowani w akcję "Daruj Muzę".
więcej

Poznań: Koncert "Out of Time 966" na 1050-lecie chrztu Polski

PAP / pk
Sobota, 18 czerwca 2016, godz. 09:56
Syn Boba Marleya - Ky-Mani Marley, gwiazda reggae Gentleman, Alborosie i chór pod batutą Jacka Sykulskiego wystąpią w sobotę przed poznańską publicznością w projekcie "Out of Time 966". Koncert odbędzie się w ramach obchodów 1050-lecia chrztu Polski.
więcej

Wrocław: otwarcie wystawy "Wiara w kulturze"

KAI / kw
Piątek, 17 czerwca 2016, godz. 13:47
Kultury polskiej nie można w pełni zrozumieć bez chrześcijaństwa, bez Ewangelii, która stała się przeobfitym źródłem natchnień artystycznych dla poetów tej miary, co: Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Cyprian Kamil Norwid i wielu innych mistrzów słowa, pędzla, dłuta - mówił abp Józef Kupny otwierając wystawę "Wiara w kulturze".
więcej

Łódź: wystawa prac serbskiej artystki Katariny Zdjelar

PAP / pk
Środa, 15 czerwca 2016, godz. 14:00
Prace wideo, które serbska artystka Katarina Zdjelar stworzyła w ciągu kilku ostatnich lat będzie można oglądać od piątku w Muzeum Sztuki w Łodzi. Otwarciu ekspozycji "Między dźwiękami" towarzyszyć ma występ muzyków z zespołu CBB Ensemble.
więcej

Gdańsk: Muzeum II Wojny Światowej wydało historyczne komiksy

PAP / pk
Środa, 15 czerwca 2016, godz. 11:55
Gdańskie Muzeum II Wojny Światowej wydało trzy historyczne komiksy. Tematami tych adresowanych przede wszystkim do młodzieży książek są zbrodnia katyńska oraz działania ruchu oporu w czasie i po zakończeniu konfliktu. W planach są kolejne komisy z tej serii.
więcej

Kraków: wystawa "papieski splendor"

PAP / kw
Wtorek, 14 czerwca 2016, godz. 20:29
Wykonany z brązu medalion z wizerunkiem papieża Klemensa X autorstwa wybitnego artysty barokowego Giovanniego Lorenza Berniniego można od wtorku oglądać w krakowskim Europeum - oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook