"Zamki sudeckie - historia i legenda"

PAP / kawior
Czwartek, 17 września 2009, godz. 11:55
Ponad sto XVIII- i XIX-wiecznych grafik przedstawiających najbardziej znane zamki Sudetów można oglądać na wystawie "Zamki sudeckie - historia i legenda", którą w czwartek otwarto we wrocławskim Muzeum Etnograficznym.
więcej

Międzynarodowe Triennale Grafiki Kraków 2009

kawior / PAP
Czwartek, 17 września 2009, godz. 11:38
Rozstrzygnięto Międzynarodowe Triennale Grafiki (MTG 2009) w Krakowie. Impreza ta to największa prezentacja współczesnej grafiki w Europie, gdzie artyści z całego świata mogą zaprezentować swoje prace na czterech wielkich międzynarodowych wystawach: Triennale Grafiki w Krakowie, Triennale Grafiki w Wiedniu, Triennale Grafiki w Oldenburgu oraz Triennale “PrintArt” w Katowicach.
więcej

Festiwal "Warszawa w budowie" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

PAP / kawior
Środa, 16 września 2009, godz. 11:52
"Warszawa w budowie" to tytuł pilotażowej edycji festiwalu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, którego celem jest wywołanie publicznej debaty na temat warszawskiej przestrzeni miejskiej. W jego ramach odbędą się m.in. wystawy sztuki współczesnej oraz dyskusje na temat przyszłego wyglądu stolicy.
więcej

Galeria Malarstwa Polskiego w Katowicach po remoncie

PAP / kawior
Środa, 16 września 2009, godz. 11:25
Galeria Malarstwa Polskiego 1800-1945 Muzeum Śląskiego w Katowicach od piątku pokaże swoje zbiory w odnowionym wnętrzu. Jak poinformował na wtorkowej konferencji prasowej w Katowicach dyrektor Muzeum Śląskiego Leszek Jodliński, dobiegły końca kilkumiesięczne prace nad modernizacją pomieszczeń Galerii.
więcej

Harasymiada w Bieszczadach

Agata Demkowicz
Poniedziałek, 14 września 2009, godz. 10:01
W dniach 10-12 września Komańcza i jej najbliższe okolice obchodziły święto Jerzego Harasymowicza (Harasymiadę). Impreza miała związek z jubileuszem sześćdziesięciolecia Biblioteki Publicznej w Komańczy zbiegającym się z dziesiątą rocznicą śmierci Jerzego Harasymowicza. Była to pierwsza edycja projektu, który jest punktem wyjścia do realizowania corocznych działań związanych z sylwetką poety i promocją tej miejscowości jako artystycznego centrum pogranicza beskidzko-bieszczadzkiego.
więcej

Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zakopanem rozpoczęty

PAP / slo
Poniedziałek, 7 września 2009, godz. 12:11
17 zespołów folklorystycznych z różnych krajów zaprezentowało się w niedzielę na scenie 41. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Do najbliższego piątku będą rywalizować o Złotą, Srebrną i Brązową Ciupagę.
więcej

Karpaty OFFer 2009

Wtorek, 18 sierpnia 2009, godz. 12:54
" Cudze chwalicie, swego nie znacie..."- przez wieki m.in. to właśnie porzekadło określało postawę Polaków. Czyżby jednak nastąpiła zmiana w naszej mentalności? Wydaję się, że tak - optymizmem napawa zwrot w stronę rodzimej, lokalnej kultury.
więcej

XVIII Festiwal Poezji Marii Konopnickiej w Przedborzu

PAP; www.przedborz.com.pl
Piątek, 14 sierpnia 2009, godz. 12:30
Każdego roku na imprezę przyjeżdża kilkuset uczestników - dzieci, młodzież i dorośli - z różnych stron świata, aby recytować i śpiewać utwory polskiej poetki, nowelistki, autorki książek dla dzieci.
więcej

“Ameryka, Ameryka” w Krakowie

Muzeum Narodowe w Krakowie
Piątek, 14 sierpnia 2009, godz. 11:45
„Amerykański sen” to wystawa zorganizowana w dziewięćdziesiątą rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych Polska – USA w Głównym Gmachu Muzeum Narodowego w Krakowie.
więcej

Tu i tam w poszukiwaniu Boga

Czwartek, 9 lipca 2009, godz. 00:00
Bałem się trochę tej gromady turystów, ale i ja pragnąłem zobaczyć przede wszystkim Ołtarz z Isenheim, a dopiero potem, znakomite zresztą, zbiory muzealne.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook