"Dni Fantastyki" we Wrocławiu

Prezentacja opery fantasy "Violami - The Slave of Delusion", spotkania z pisarzami, pokazy gier i filmów oraz spotkania z aktorami "Gwiezdnych Wojen" to główne atrakcje "Dni Fantastyki", które w piątek rozpoczęły się we Wrocławiu.

 

Jak poinformował współorganizator imprezy Łukasz Ciona, tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem "Mroczna strona mocy". Dla fanów fantastyki przygotowano spotkania z pisarzami, m.in. Jackiem Ketchumem, który zaprezentuje swoją najnowszą książkę "Straceni", Walerią Komarową, Ewą Białołęką i Anną Brzezińską.

 

Miłośnicy gier będą mogli skorzystać z tzw. games room - pomieszczeń przeznaczonych dla graczy, którzy do swojej dyspozycji będą mieli punkty z grami planszowymi i multimedialnymi. Dla osób stawiających pierwsze kroki w świecie gier przygotowane zostały stanowiska z grami pokazowymi. Będzie tam można przyjrzeć się, jak wygląda przykładowa rozgrywka, a podczas warsztatów także nauczyć się grać.

 

- Najważniejszą częścią bloku gier bitewnych są turnieje, których w tym roku rozegranych zostanie kilkanaście, w tym najważniejszy i przyciągający największą liczbę uczestników turniej klasy master - Władca Pierścieni. Nagrodą główną jest w nim replika miecza bohaterki filmu Eowiny, księżniczki Rohanu - dodał Ciona.

 

Fani "Gwiezdnych wojen" będą mogli spotkać się z aktorką Cathy Munro, która w filmie "Imperium Kontratakuje" wcieliła się w postać Zuckussa. Zaplanowano także pokazy walk na miecze świetlne.

 

Impreza, która odbywa się w Centrum Kultury Zamek, potrwa do 27 czerwca.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook