Kraków: transmisje z Metropolitan Opera

Kino Kijów.Centrum w Krakowie w najbliższą sobotę rozpocznie transmisje spektakli operowych z Metropolitan Opera w Nowym Jorku w sezonie 2013/2014. Od 5 października do 11 maja przyszłego roku zaplanowano 10 przedstawień, z czego cztery będą nowymi produkcjami.

 

"Metropolitan Opera zainaugurowała nowy sezon w ubiegłym tygodniu z cenami biletów na spektakl otwarcia od 85 do 1,5 tysiąca dolarów. Kto nie może lub nie chce wybrać się do Nowego Jorku, może obejrzeć transmisje w naszym kinie na dużym ekranie i w technologii HD" - zachęca Renata Pawlusińska, dyrektor programowy Kino Kijów.Centrum.

 

5 października melomani zobaczą transmisję opery, którą pokazano na otwarcie sezonu MET 2013/2014 - "Eugeniusza Oniegina" Piotra Czajkowskiego, w której dwie główne role męskie powierzono polskim śpiewakom. Tytułowego Oniegina kreuje baryton z Krakowa Mariusz Kwiecień, a Leńskim, jego przyjacielem i ofiarą w pojedynku, będzie tenor Piotr Beczała.

 

"Mamy na tę transmisję pełną salę, wszystkie bilety zostały wyprzedane już miesiąc temu. Na widowni będziemy gościć m.in. najbliższą rodzinę Mariusza Kwietnia" - zapowiedziała Pawlusińska.

 

W związku z ogromnym zainteresowaniem widzów projekcja tego spektaklu zostanie powtórzona 8 grudnia.

 

W kolejnych miesiącach miłośnicy opery zobaczą: "Nos" Dymitra Szostakowicza, "Toscę" Giacomo Pucciniego, "Falstaff" Giuseppe Verdiego, "Rusałkę" Antoniego Dworzaka (z Piotrem Beczałą w obsadzie), "Kniazia Igora" Aleksandra Borodina, "Werther" Julesa Masseneta, "Cyganerię/La Boheme" Giacomo Pucciniego, "Cosi Fan Tutte" Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz "Kopciuszka" Gioachino Rossiniego.

 

"Sezon zapowiada się wspaniale, ze znanymi tytułami operowymi. Jesteśmy przekonani, że tytuły te gwarantują wysoką frekwencję" - oceniła dyrektor.

 

Spektakle Metropolitan Opera będą transmitowane na żywo do prawie 2 tysięcy kin i teatrów w 64 krajach na świecie, w tym w Polsce, w ramach cieszącego się niezwykłą popularnością cyklu "The Metropolitan Opera: Live in HD". Na transmisje zainaugurowane w 2006 roku sprzedano dotychczas około 12 milionów biletów.

 

Krakowskie Kino Kijów.Centrum pokazuje transmisje spektakli z Nowego Jorku od 2007 roku. W tym czasie obejrzało je ponad 32 tysiące widzów. 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~leszek 14:32:59 | 2013-10-01
"Eugeniusz Oniegin" ? W Krakowie ? Przecież odtwórca tytułowej roli należy do tzw. "kochających inaczej" z czego nie czyni żadnej tajemnicy.  Księże Oko - tropisz zboczeńców za oceanem a tutaj Sodoma i Gomora zagnieździła się w królewskim mieście, prawie pod twoim oknem. 

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook