Nowojorski Polski Instytut Teatralny otwarty na wszystkich

PAP Life / pk
Poniedziałek, 17 lipca 2017, godz. 09:17
Jesteśmy otwarci na wszystkich ludzi teatru - mówi PAP Life Izabella Laskowska, dyrektor Polskiego Instytutu Teatralnego w Ameryce. Sezon zamknęła "Pchła szachrajka" wg Jana Brzechwy. Z instytutem związani byli m.in. Piotr Beczała, Kazimierz Braun i Mariusz Kwiecień.
więcej

Kraków: wystawa malarstwa Grzegorza Bednarskiego

informacja prasowa
Środa, 10 maja 2017, godz. 12:29
W dniach od 8 do 19 maja w krakowskiej galerii Pryzmat prezentowane będą obrazy z cyklu Personifikacje Grzegorza Bednarskiego. Cykl ten, powstający na przestrzeni lat nieomal dwudziestu, inspirowany jest motywami z dorobku mistrzów sztuki dawnej i współczesnej, ale też tekstami — od Pisma św. i apokryfów, poprzez Złotą legendę, dzieła mistyków jak św. Katarzyna ze Sieny czy św. Teresa od Jezusa, po poezję Leśmiana.
więcej

Czy wolno przedstawiać Jezusa w taki sposób? [WIDEO]

Piotr Kropisz SJ / youtube.com / pk
Środa, 26 kwietnia 2017, godz. 07:00
W wielu kościołach na świcie możemy znaleźć wizerunki Chrystusa na których jest On przedstawiony jako Indianin, skośnooki mieszkaniec Azji, albo czarnoskóry młodzieniec. Czy tak można?
więcej

Rzeźba polskiego artysty darem dla włoskiego państwa

PAP / kw
Czwartek, 20 kwietnia 2017, godz. 13:17
Monumentalna rzeźba "Dedal" Igora Mitoraja, wystawiona obecnie w Pompejach w ramach ekspozycji 30 prac polskiego artysty, pozostanie tam na zawsze - ogłosił w czwartek włoski minister kultury Dario Franceschini. To dar dla państwa włoskiego - wyjaśnił.
więcej

"Ostatnia wieczerza" da Vinci zostanie odrestaurowana

PAP / kw
Czwartek, 20 kwietnia 2017, godz. 11:09
“Ostatnia wieczerza" Leonarda da Vinci zostanie odrestaurowana, dzięki czemu dzieło to zachowa się przez dalszych 500 lat- zapowiedziano w Mediolanie, gdzie to słynne malowidło ścienne znajduje się w refektarzu klasztoru przy bazylice Santa Maria delle Grazie.
więcej

Nie na takiego Króla czekali Żydzi

histmag.org
Tomasz Leszkowicz / pk

Sobota, 15 kwietnia 2017, godz. 08:00
Wiara w przyjście Mesjasza to ważny element tradycji biblijnej. Skąd wzięło się to wyobrażenie? Historię idei mesjańskiej i fenomenu Jezusa Chrystusa przybliża dr Łukasz Niesiołowski-Spano, historyk starożytnej Palestyny.
więcej

Dlaczego krzyż jest znakiem chrześcijan? [WIDEO]

Piotr Kropisz SJ / youtube.com / pk
Piątek, 14 kwietnia 2017, godz. 07:00
To może się wydawać zaskakujące, ale na początku wiele symboli rywalizowało o pierwszeństwo w kulturze chrześcijańskiej. Jednak to właśnie prosty krzyż stał się symbolem Miłości. Jak to się stało?
więcej

Dlaczego obchodzimy Wielki Czwartek?

histmag.org
Sebastian Adamkiewicz / pk

Czwartek, 13 kwietnia 2017, godz. 07:00
Wielki Czwartek nie zawsze był obchodzony jako część Triduum Paschalnego. W pierwszych wiekach chrześcijaństwa z tym dniem w ogóle nie wiązały się jakiekolwiek zwyczaje czy obrzędy. Skąd się wziął zwyczaj obchodzenia Wielkiego Czwartku?
więcej

Kielce: rozpoczyna się 17. Festiwal Tańca

PAP / kw
Piątek, 7 kwietnia 2017, godz. 10:24
Spektakle "Pasja" i "Alicja w Krainie Czarów" Kieleckiego Teatru Tańca, przedstawienia grup teatralnych z różnych stron Polski oraz konkurs teatrów i międzynarodowe warsztaty tańca jazzowego, złożą się na rozpoczynający się w piątek w Kielcach 17. Festiwal Tańca.
więcej

Tak rozwijał się Kraków od 1941 roku [WYSTAWA]

PAP / kw
Czwartek, 6 kwietnia 2017, godz. 12:26
Ok. 100 obiektów, głównie fotografii, znalazło się na otwartej w czwartek, nowej wystawie muzeum Dzieje Nowej Huty. To kolejna ekspozycja z cyklu "Zapomniane dziedzictwo Nowej Huty". Tym razem organizatorzy skupili się na Czyżynach.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Po godzinach 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook