Reklama dla prawdziwych mężczyzn, której mężczyźni nienawidzą [WIDEO]

Pamiętacie hasło "najlepsze dla mężczyzny"? Tak przez lata reklamowała się firma Gillette. Niedawno opublikowała film, który wstrząsnął internetem.

 
Najnowszy spot "We Believe: The Best Men Can Be" ("Wierzymy w najlepszego ciebie" - tłum. aut.) bezpośrednio odnosi się do legendarnego sloganu firmy produkującej maszynki do golenia - "Best a Man Can Get" (dosł. "Najlepsze, co może mieć mężczyzna"), który po polsku funkcjonował jako "najlepsze dla mężczyzny".
 
Czy to, co w latach 90. pokazywały reklamy, faktycznie było "najlepsze dla mężczyzny"? Przemoc, protekcjonalne i seksistowskie zachowania względem kobiet? Tak, są tacy mężczyźni. To ich wykreowały reklamy i przemysł rozrywkowy, pokazują fałszywy obraz.
 

 
Gillette przywołuje zeszłoroczną kampanię #metoo związaną z molestowaniem kobiet. "Tego nie można cofnąć. Ponieważ my - my wierzymy w to, co najlepsze w mężczyznach" - mówi lektor w reklamie, która pokazuje pozytywne zachowania facetów.
 
Wytknij kumplowi, że świńsko się odezwał, albo że to co zrobił w stosunku do dziewczyny było co najmniej nie w porządku. Pomóż słabszemu, którego prześladują rówieśnicy. Nie pouczaj swojej córki czy żony, a jeśli komplementujesz, to może nie tylko to, że jest piękna. Powiedz jej, że jest silna, mądra. Twój syn może na Ciebie właśnie patrzeć, a wzór, który zobaczy, zostanie w nim na całe życie.
 
Znana firma jednocześnie uruchomiła stronę www.thebestmencanbe.org, w której prezentuje nową misję marki.
 
Reklama Gillette spotkała się z bardzo zróżnicowanym odbiorem. W komentarzach pod klipem możemy się dowiedzieć, że internauci rezygnują z Gillette "bo dopuścili politykę", że Gillette "niszczy sobie reputację". Bez problemu można nawet znaleźć głosy, że reklama ta jest "atakiem na mężczyzn". Również Polacy nawołują do bojkotu Gillette i oburzają się, że "reklama stygmatyzuje mężczyzn pokazując jeden negatywny stereotyp".
 
A co wy o niej sądzicie?
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.55

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (9)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

chemik_65 21:08:26 | 2019-01-17
,,Przemoc, protekcjonalne i seksistowskie zachowania względem kobiet? Tak, są tacy mężczyźni". Nieprawda, tylko niektórzy tacy są. Ta reklama posługuje sie stereotypami. Chyba chodziło tylko o rozgłos.

Oceń 2 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

velario 18:13:22 | 2019-01-17
@kwix - obejrzałem tę drugą reklamę. Jest totalnie jednostronna - dowiemy się z niej np., że to mężczyźni w większości są ofiarami zabójstw, ale już nie tego, że również w większości są ich sprawcami (nie mówiąc np. o gwałtach). Dowiemy się, że to głównie mężczyźni stają się bezdomnymi, ale nie dowiemy się, że to również oni w większości są alkoholikami i hazardzistami. Dlatego reklama Gilette zdecydowanie bardziej mi się podoba - bo pokazuje świat (i mężczyzn) takim, jakim on naprawdę jest, a nie takim, jakim chcieliby go widzieć ślepi wielbiciele sterotypowej męskości.

Oceń 5 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Sven 18:13:13 | 2019-01-17
Scena w 1:18 to najlepszy dowód na to, że cywilizacja Zachodu będzie musiała upaść pod naporem barbarzyńców

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

kiwix 14:16:00 | 2019-01-17
Hej Deonie, to może pora na dyskusję o problemie postrzegania męskości? Bo powstała piękna odpowiedź na tamtą reklamę, która patrzy na mężczyzn o wiele piękniej niż Gilette:
https://www.youtube.com/watch?v=x_HL0wiK4Zc

Proponowałbym dorzucić do artykułu w ramach dyskusji, filmik z linku :)

Oceń 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

patyk 10:34:49 | 2019-01-17
w ramach walki o dobro mężczyzn i chłopców podpiszmy petycję katolickiej organizacji proszącej papieża Franciszka o walkę z siatką homosekualną w Kościele Katolickim! Brońmy zdrowych mężczyzn!
https://proecclesia.ch/petition/

Oceń 5 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?