Polskie szczypiornistki coraz bliżej awansu

Karolina Semeniuk-Olchawa w ataku na bramkę rywalek. (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)

W kluczowym dla losów awansu spotkaniu turnieju pre-eliminacyjnego do przyszłorocznych mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet, Polska pokonała Słowację 31:28 (12:12).

Pojedynek lepiej rozpoczęły Słowaczki, które wyszły na prowadzenie 5:1. Biało-czerwone szybko zmniejszyły straty, ale do wyrównania stanu meczu doprowadziły dopiero tuż przed przerwą. Ostatnie minuty pierwszej połowy i początek drugiej to najlepszy okres gry Polek. W 38. minucie gospodynie prowadziły 17:14. Rywalki odrobiły przewagę i od tej chwili kibice w Lublinie oglądali wyrównany pojedynek, w którym prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a na tablicy wyników często wyświetlał się remis. Końcówka należała jednak do biało-czerwonych, które ostatecznie zwyciężyły różnicą trzech bramek. W sobotę Polki zagrają z Austrią.