Nowa książka: Studia Soborowe

Studia Soborowe. Historia i recepcja Vaticanum II

Uroczysta prezentacja i promocja tomu: Studia Soborowe. Historia i recepcja Vaticanum II, red. Michał Białkowski, Toruń 2014, odbędzie się 21 października 2014 r. (wtorek) o godz. 17.00 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu, Plac Bł. Ks. Stefana W. Frelichowskiego 1. Wstęp wolny.

 

W najbliższych dniach na rynku wydawniczym ukaże się książka jakiej dotąd brakowało w literaturze naukowej i popularno-naukowej dotyczącej Soboru Watykańskiego II. Jest nią praca zbiorowa: Studia Soborowe. Historia i recepcja Vaticanum II pod redakcją Michała Białkowskiego (pracownika naukowego Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu). Redaktor naukowy pokaźnego - liczącego blisko osiemset stron - tomu podjął się niezwykle ambitnego zadania. W jednym tomie zebrał 26 tekstów dotyczących historii i recepcji Soboru Watykańskiego II.

 

 

 

 

 

Tom otwiera przedmowa pióra Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, w której Arcybiskup Metropolita Krakowski zwraca uwagę na aktualności przesłania soborowego oraz wielkie zaangażowanie Jana Pawła II w dzieło recepcji Soboru Watykańskiego II.

Książka Studia Soborowe. Historia i recepcja Vaticanum II mimo ściśle naukowego tematu jest publikacją dotykającą wciąż ważnego w Kościele Powszechnym i w Kościele w Polsce tematu, jakim jest recepcja nauczania soborowego. Szczególnie w roku kanonizacji Papieży Jana XXIII i Jana Pawła II oraz beatyfikacji Pawła VI należy polecić ja szerokiemu gronu czytelników - duchowieństwu, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim.

 

Patronat nad książką objął DEON.pl

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.56

Liczba głosów:

50

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook