Wolni w Duchu Świętym - III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych

(fot. materiały prasowe)

Kongres Młodych jest miejscem, gdzie osoby oddane Bogu, mogą wzajemnie podzielić się swoim doświadczeniem życia zakonnego, jak również nawiązać nowe relacje między poszczególnymi zgromadzeniami, czy formami życia konsekrowanego. 

 

Są to dni, kiedy można doświadczyć i poznać różnorodność charyzmatów i duchowości obecnych w Kościele. Jest to czas, aby na nowo móc rozpalić w sobie dary Ducha Świętego i pogłębić wybór swojego powołania. Celem spotkania jest wzajemne poznanie, pogłębienie daru powołania, wymiana doświadczeń i uwielbienie Boga za dar życia konsekrowanego. Kongres jest kontynuacją bardzo udanej drugiej edycji spotkania młodych konsekrowanych na Jasnej Górze we wrześniu 2015 r.

 

To unikalne w ciągu roku wydarzenie, podczas którego w jednym miejscu znajduje się ponad 1000 osób ze 100 różnych zakonów, zgromadzeń i instytutów świeckich. Tegoroczna edycja odbędzie się od 13 do 16 września 2018 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz w Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

 

Brat Artur, karmelita bosy, tak wspomina swój pierwszy udział w kongresie:

 

Raduje mnie ta ogromna liczba charyzmatów, jeden Duch i jedno serce i jeden Pan Bóg, który przemawia do nas na różne sposoby. To jest ubogacające dla mnie. Podoba mi się także sposób spożywania posiłków, bo kojarzą mi się pierwsze wspólnoty chrześcijan, którzy gromadzili się gdzieś na otwartych przestrzeniach, na górach i tam słuchano Pana Jezusa.

 

Podczas kongresu wygłoszone zostaną trzy konferencje. Ks. Krzysztof Wons SDS poprowadzi katechezę biblijną wokół tematu "Duch Święty, który buduje wspólnotę". Ojciec Stanisław Jarosz OSPPE powie o tym, w jaki sposób z Maryją mamy wsłuchiwać się w natchnienia Ducha Świętego, natomiast siostra Anna Bałchan SMI ubogaci uczestników swoim doświadczeniem pracy z kobietami, które w różny sposób doświadczają przemocy fizycznej czy psychicznej. 

 

Tak o poprzedniej edycji spotkania mówi jeden z uczestników:

 

Dla mnie był to piękny i wartościowy czas. Bardzo cennym doświadczeniem były dla mnie prace w grupach gdzie każdy dzielił się sobą, swoim doświadczeniem radości ale tez trudu przez co stawaliśmy się sobie bliżsi. Pomiędzy wszystkimi uczestnikami dało się odczuć taka wielka jedność, dzięki czemu czułam się jak w jednej wielkiej rodzinie. Cieszę się, także że nie brakowało takiego wspólnego czasu na modlitwę, a także na rekreację.

 

Czas kongresu to szansa dla osób konsekrowanych na wiele ciekawych spotkań oraz rozmów w małych grupach.

Zobacz filmik z siostrami zapraszającymi na to wydarzenie:

 

 

Na zgłoszenie się poszczególnych zakonów, zgromadzeń, instytutów świeckich organizatorzy czekają do końca maja 2018 r. Proszą o przysyłanie zgłoszeń imiennych do 15 czerwca 2018 r. Zgłoszenia dokonane w późniejszym terminie będą uwzględniane w zależności od wolnych miejsc.

 

Organizatorzy zapraszają także do odwiedzenia strony Kongresu, na której można uzyskać dalsze szczegółowe informacje o zapisach: http://kongresmlodych.zyciezakonne.pl

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook