Rusza akcja akcja "Rodacy-Bohaterom"

Studenci Akademii Ignatianum w Krakowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Odra - Niemen po raz szósty organizują zbiórkę żywności oraz środków czystości dla byłych żołnierzy Armii Krajowej, ich rodzin oraz Polaków mieszkających na Białorusi, Litwie, Ukrainie i w Mołdawii. Większość z nich to ludzie w podeszłym wieku, schorowani i żyjący w biedzie.

 

Dla tych ludzi każdy przejaw pamięci, szczególnie ze strony Polaków mieszkających w Macierzy, jest ważnym dowodem wdzięczności za walkę o niepodległość naszej Ojczyzny oraz podziękowaniem za opiekę nad polskimi miejscami pamięci na tych terenach.


Podczas zeszłorocznej edycji akcji "Rodacy - Bohaterom" w naszym magazynie zebrano około 300 paczek, co pozwoliło zaspokoić potrzeby Rodaków mieszkających za wschodnią granicą. Cieszy nas, że akcję wspierali nie tylko starsi mieszkańcy Krakowa, ale również studenci i młodzież szkolna, których patriotyczna postawa budzi podziw i napawa optymizmem.

 

 


Obecna, Bożonarodzeniowa edycja, przyjmuje dwie formy wsparcia: zbiórkę darów żywnościowych oraz zbiórkę funduszy. Pieniądze przekazane zostaną m.in. na wsparcie finansowe kombatantów i polskich środowisk w zakresie pomocy medycznej i sanatoryjnej, transport paczek na Kresy, renowację miejsc pamięci.

 

Zebrane dary: artykuły chemii gospodarczej oraz artykuły żywnościowe o przedłużonej dacie ważności (takie jak: cukier, konserwy mięsne i rybne, ryż, mąka, herbaty, kawy, kakao, słodycze, batony, ciastka, bakalie, czekolady, kasza, olej, warzywa i owoce w puszce, makaron) zostaną zapakowane w jednakowe paczki i przekazane Polakom mieszkającym na Kresach. Do każdej z paczek dołączana zostanie kartka z życzeniami świątecznymi stanowiąca wyraz naszej pamięci.


Zbiórka wymienionych artykułów odbędzie się w gmachu Akademii Ignatianum w Krakowie (ul. Kopernika 26, podziemia - szatnia) w dniach 1 - 20 grudnia 2014r. (poniedziałek-sobota w godz. 8.00 -19.00). Szczegółowych informacji udziela Elżbieta Wach: [email protected]; tel. 881-081-054.

 

Wpłat pieniężnych można dokonywać na konto Stowarzyszenia Odra-Niemen, nr konta: 41 1440 1185 0000 0000 1283 9308. Więcej informacji na stornie www.ignatianum.edu.pl oraz www.rodacybohaterom.pl


W ramach akcji, chcemy zorganizować 11 stycznia 2015 roku o godz. 19.00 w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa oo. Jezuitów w Krakowie charytatywny koncert kolęd w wykonaniu Chóru i Orkiestry Kameralnej Bazyliki OO. Cystersów w Mogile. Podczas tego koncertu odbędzie się kwesta na rzecz kombatantów.

 

Z góry dziękujemy Mieszkańcom Krakowa i okolic za życzliwe wsparcie poprzednich zbiórek żywności dla byłych żołnierzy Armii Krakowie i ich rodzin żyjących na Kresach, prosimy o ponowne zaangażowanie w Bożonarodzeniową edycję akcji "Rodacy - Bohaterom".

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

5

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook