Ciacho dla dzieciaków 13 marca u Dominikanów

"Ciacho za ciacho dla dzieciaków". I wszystko jasne! Nie? Nie wszystko? W takim razie zaraz poczujecie, jak to się je.

 

 

Kto?
Oczywiście, że Szpunt, czyli grupa charytatywna, a jednocześnie żywo bijące serce DDA "Beczka".
Od wielu lat organizator pełnych już tradycji i pozytywnych skojarzeń różnych akcji na rzecz bliźniego oraz szczególnie tej owianej największą sławą, powyższej-"Ciacho za ciacho." W jej ramach, podczas wcześniejszych edycji, udało się uzbierać m.in. 31000 zł na pomoc DPS-owi w Broniszewicach, 40000 zł na budowę szkoły w Kamerunie, a ostatnio ponad 71000 zł na dom dla wieloosobowej rodziny, która żyła wcześniej w warunkach skrajnej nędzy. To wszystko dzięki Wam, darczyńcom!

 

Co?
"Ciacho za ciacho" tym razem z serdecznym dodatkiem "dla dzieci" to całodzienny kiermasz ciast oraz książek. Jeśli zatem posiadasz małą czy ogromną bibliotekę, zajrzyj do niej. Pewnie już się przekonałeś, że wiele spośród tych cennych woluminów zamiast wypełniać swa podstawową funkcję i być czytanymi, leżą bezczynnie na półkach. Ale jest dla nich szansa! Przynieś tylko tą jedną, dwie, dziesięć i więcej książek, a okażą się nieocenionym wsparciem w naszej dobroczynnej zbiórce i wzbogacą kogoś innego o nową wiedzę .


Dodatkowo przy takich porządkach, warto zajrzeć do kuchni. To fascynujące księstwo różnych produktów, momentalnie można zmienić w istną monarchię absolutną, onieśmielającą zmysły. Wystarczy później, że wraz z książkami przyniesiesz swe złociste wypieki, za których zapachem przyjdzie niejeden sąsiad.
Po domowym remanencie pozostaje zawołać: Eureka! Przyniosę! I przyjść…

 

Gdzie i kiedy?
Cała akcja odbywa się na krużgankach klasztoru oo. Dominikanów w Krakowie przy ul. Stolarskiej 12. Wybitnie ważna informacja czyli termin wydarzenia to 13.03.2016r.

 

Zbieramy?
TAK! Książki można przynosić do wieczora 11 marca (piątek) na furtę klasztoru oo. Dominikanów lub do DDA Beczka. Ciasta będą przyjmowane w tych samych miejscach (furta i Beczka) przez całą sobotę 12 marca.

Dlaczego? Dla KOGO?
Tym razem Szpunt przekaże cały zysk z "Ciacha" na rzecz Fundacji Hipoterapia, która od 26 lat zajmuje się specjalistycznym wsparciem w rozwoju psychoruchowym oraz społecznym dzieci niepełnosprawnych. Fundacja pomaga podopiecznym wzrastać w samodzielności i umiejętnie funkcjonować w społeczeństwie.

 

Teraz tylko pozostaje słowa zamienić w czyny według zasady 3 razy P: Przyjdź! Przynieś! Pomóż!

Do zobaczenia 13 marca na krużgankach!

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook