W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

(fot. Monika Jakubowska / IPN)

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Stowarzyszenie PASSIONART już po raz piąty zapraszają na muzyczne spotkanie z historią.

 

28 lutego 2016 roku odbędzie się kolejny uroczysty koncert poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. Poprzez tę niezwykłą, muzyczną formę pragniemy wspierać kształtowanie świadomego i odpowiedzialnego patriotyzmu oraz podtrzymywać wspomnienia o narodowych bohaterach.

 

Mając na uwadze coraz mocniej odczuwane zainteresowanie najnowszymi dziejami Polskimi, organizatorzy przygotowali widowisko, które łączy w sobie sztukę wysoką, nowoczesne środki artystycznej ekspresji oraz merytoryczny komentarz historyczny. Sam koncert, jak i wszystkie wydarzenia w ramach Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych mają także stanowić platformę spotkania środowisk patriotycznych z całej Polski oraz stworzyć okazję do wymiany opinii i przekonań w myśl pielęgnowania narodowej wspólnoty tożsamości, mając w pamięci postaci Polskiego Państwa, Podziemnego, Armii Krajowej i Żołnierzy Niezłomnych.

 

W tegorocznym koncercie, który rozpocznie się o godz. 19:00 w Auli Audytorium Maximum UJ, przy ul. Krupniczej 33 w Krakowie, weźmie udział ponad 200 młodych artystów - śpiewaków krakowskich chórów akademickich oraz muzyków Orkiestry PASSIONART pod batutą Janusza Wierzgacza oraz Tomasza Chmiela.

 

Gościem specjalnym koncertu będzie Katy Carr, brytyjska wokalista polskiego pochodzenia, która w swoich piosenkach przypomina o tragicznych, lecz zarazem dumnych momentach polskiej historii.

 

Autorem symfonicznych aranżacji piosenek Katy Carr oraz tradycyjnych utworów patriotycznych, które wybrzmią tego wieczoru jest Marek Pawełek. W partiach solowych zaprezentują się: Maciej Drużkowski oraz Mateusz Prendota.

 

Podczas uroczystości zostanie pośmiertnie wręczone odznaczenie państwowe KRZYŻ WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI Januszowi Kurtyce, Prezesowi Instytutu Pamięci Narodowej
w latach 2005-2010, a w drugiej części koncertu przyznana zostanie po raz trzeci Nagroda im. Danuty Siedzikówny "INKI" Fundacji Armii Krajowej w Londynie.

 

Podczas wszystkich wydarzeń prowadzona będzie zbiórka publiczna na realizację celów statutowych Stowarzyszenia. Będzie także możliwość nabycia cegiełki w postaci płyty DVD z zeszłorocznego koncertu AMOR PATRIAE NOSTRA LEX, z których dochód również zostanie przekazany na realizację celów statutowych Stowarzyszenia.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook