Czy wierzę w to, co mówię w kościele?

Karol Kleczka
Karol Kleczka

Czwartek, 2 maja 2019, godz. 14:00
Słyszę słowa: "Tajemnica wiary". Odpowiadam: "Chrystus umarł, Chrystus zmartwychwstał, Chrystus powróci". Odruchowo, bez zastanowienia. Może to znak, że nie wierzę w to, co powtarzam w kościele?
więcej

Gdzie jesteś Boże, gdy giniemy?

Szymon Żyśko
Szymon Żyśko

Czwartek, 2 maja 2019, godz. 13:59
Po 30 minutach spędzonych na Facebooku czuję się naprawdę źle, czuję się brudny. Myślę sobie: gdzie jesteś w tym wszystkim Boże? Jesteś w ogóle? Jak Cię odnaleźć?
więcej

Problemem nie jest śmierć, lecz strach przed śmiercią [ROZMOWA]

Tomasz Budzyński / Piotr Kosiarski
Czwartek, 2 maja 2019, godz. 13:58
"To powoduje, że żyjemy w grzechu, niezadowoleniu i cierpieniu. Jesteśmy niewolnikami demona. Ten strach może zabrać tylko Chrystus" - mówi Tomasz Budzyński.
więcej

Rewolucja Wielkiej Soboty

Michał Lewandowski
Michał Lewandowski

Czwartek, 2 maja 2019, godz. 13:57
Dzień Wielkiej Soboty to pozorna cisza, jednak w piekle dochodzi właśnie do rewolucji. W "miejscu", gdzie nigdy nie powinien znaleźć się Bóg, pojawia się Ten, którego nogi, ręce i bok są przebite gwoździami.
więcej

Jak długo można patrzeć w niebo? Odnowa nadziei oczekiwania

Joanna Malec
Czwartek, 2 maja 2019, godz. 13:56
Wypowiadamy słowa "oczekujemy Twego przyjścia w chwale". Ale czy rzeczywiście oczekujemy? Co to dla nas znaczy? Czy powinniśmy oczekiwać? A jeśli tak, to właściwie czego?
więcej

Czekam, aż Jezus wróci w chwale [ROZMOWA]

Karol Sobczyk / Edyta Drozdowska
Czwartek, 2 maja 2019, godz. 13:55
Kiedy modliliśmy się przed śniadaniem, mówili: "Panie Boże, dzisiaj przyjdziesz". Zachwyciło mnie to, że oni rzeczywiście tęsknią, czekają i chcą, żeby Jezus wrócił już teraz.
więcej

Wielkanoc w czyśccu

Kontakt
Adriana Porowska
Czwartek, 2 maja 2019, godz. 13:54
Znam ludzi, którzy przeżyli na ziemi czyściec. Pomimo totalnej biedy, bezdomności, utraty majątku - jedyne, czego żałują, to zerwane więzi. Potrafią już nazwać to, co złego zrobili, i starają się to zmienić. Dzięki nim widzę inny, prawdziwy świat, bo jedyne, czego chcą, to być kochanymi. I o tym właśnie jest Wielkanoc.
więcej

Kto jeszcze pocałuje stopy w imię pokoju?

Karol Wilczyński
Karol Wilczyński

Czwartek, 2 maja 2019, godz. 13:53
Franciszek zaskoczył wszystkich swoim gestem wobec rządzących Sudanem Południowym. "Nigdy nie zmęczy mnie powtarzanie, że pokój jest możliwy" - po krótkim apelu papież ukląkł przed czwórką polityków i pocałował ich stopy. Kogo z nas byłoby stać na taki gest uniżenia?
więcej

Papież Benedykt pisze nie tylko o seksie

Karol Kleczka
Karol Kleczka

Czwartek, 2 maja 2019, godz. 13:52
Łatwo sprowadzić ten tekst do nagłówka o tym, że wszystkiemu jest winna rewolucja seksualna. Że to świat, a nie Kościół jest zły. W ten sposób robi się krzywdę Benedyktowi XVI, Kościołowi i sobie samym.
więcej

Czy można znaleźć Boga w czarnej dziurze?

America Magazine
Guy Consolmagno SJ
Czwartek, 2 maja 2019, godz. 13:51
Po raz pierwszy mamy bezpośredni dowód na to, że czarna dziura jest czymś więcej niż tylko konstruktem teoretycznym. To "rzecz". Tak więc, jeśli św. Ignacy miał słuszność inspirując nas do "odnalezienia Boga we wszystkich rzeczach", czarna dziura z pewnością się kwalifikuje.
więcej

"Naiwnością jest przekonanie, że egzorcysta może zdobyć wiedzę od złego ducha" [ROZMOWA]

ks. Sławomir Sosnowski / Michał Lewandowski
Czwartek, 2 maja 2019, godz. 13:50
"Ksiądz, który słucha szatana w ten sposób ulega kłamstwom i umacnia w sobie przekonanie, że jeśli w imię Chrystusa nakazuje mówić prawdę, to na pewno ją usłyszy. Dlaczego nie pyta o nią samego Jezusa"? - pyta ks. Sławomir Sosnowski.
więcej

 

 

CZYTAJ ARTYKUŁY Z NUMERU (4/2019) \\\"TAJEMNICA WIARY\\\"