Kalendarz

Kino z misją

Data rozpoczęcia: Piątek, 30 Sierpnia 2019 godz. 21:00
Data zakończenia: Piątek, 30 Sierpnia 2019 godz. 23:30
Miejscowość: Poznań
Organizator: Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Misja na Szewskiej) oraz Jezuici w Poznaniu
Kontakt: https://www.facebook.com/MisjaNaSzewskiej/
Udział: Bezpłatny
Biuro Regionalne Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) oraz Jezuici w Poznaniu zapraszają na wakacyjne plenerowe "Kino z misją". W pobliżu Starego Rynku, na placu przed sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, u zbiegu ulic Szewskiej i Dominikańskiej, w dwa wakacyjne wieczory będzie można obejrzeć znakomite filmy: włoską komedię „Jak Bóg da” oraz hiszpański dokument o drodze Camino de Santiago „Ślady Stóp”. Szczegóły poniżej.

Wstęp wolny.

https://www.youtube.com/watch?v=1DRN5bjUwlk

Filmy obejrzymy dzięki współpracy z Dom Wydawniczy Rafael
oraz dzięki wsparciu parafii Matki Bożej Pocieszenia w Poznaniu.


12 lipca 2019, godz. 21:00, „Jak Bóg da”, reż. Edoardo Falcone (84 min.)

30 sierpnia 2019, godz. 21:00, „Ślady stóp”, reż. Juan Manuel Cotelo (86 min.)

*********************************************************************

„Jak Bóg da”, reż. Edoardo Falcone


Przezabawna, groteskowa, znakomicie wykorzystująca efekt zderzenia dwóch różnych światopoglądów, mistrzowsko zagrana, wreszcie entuzjastycznie przyjęta na pokazach przedpremierowych przez polską publiczność komedia pomyłek. Półtorej godziny świetnej zabawy, która jednak nie pozostawia pustki u widza. Zapraszamy na jedną z najlepszych komedii ostatnich lat w polskich kinach...

Tommaso to ceniony rzymski kardiochirurg. I ateista. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, mieszczańską rodzinę. Przynajmniej tak im się wydaje. Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, że jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Programowo brzydzący się wszelką dyskryminacją Tommaso cieszy się, że nadarza się okazja, by udowodnić sobie i całemu światu, jak otwartym i tolerancyjnym jest człowiekiem. W końcu przychodzi dzień „coming outu” i Andrea wyznaje: „Postanowiłem zostać... księdzem”.

Tu kończy się tolerancja i otwartość ojca. Jego osobistym wrogiem staje się charyzmatyczny ksiądz Pietro, który zdaniem chirurga namieszał jego synowi w głowie. Tommaso przygotowuje iście szatański plan...

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=k__MO-AW93A

***************************************************************************

„Ślady Stóp”, reż. Juan Manuel Cotelo


Poszukuję 10 dzielnych podróżników chętnych przejść 1000 kilometrów w 40 dni. Dotarcie do celu nie jest zapewnione. Obiecuję cierpienie i na przemian przejmujące zimno i nieznośny upał. Najprawdopodobniej nabawisz się kontuzji, obolałych mięśni i pęcherzy na stopach. Zniechęcenie i pokusa zrezygnowania zapewnione codziennie. Snu – niewiele, czasem na zimnej ziemi. Nieuniknione przypadki zabłądzenia. Jednak... nagrodą może być odnalezienie siebie.

Tak zaczyna się opowieść o drodze i poszukiwaniu. Ślady stóp to film drogi, inny niż wszystkie do tej pory – elektryzujący, klimatyczny, wciągający widzów w fizyczną i duchową przygodę. To film, w którym widz staje się pielgrzymem i wraz z bohaterami dostaje szansę na odkrycie swojej drogi życia, swojego Camino.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=KN-N3N4MjnY wstecz

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?