Kalendarz

Mission Possible! Studenckie doświadczenia misyjne AKM-u

Data rozpoczęcia: Środa, 12 Czerwca 2019 godz. 17:00
Data zakończenia: Środa, 12 Czerwca 2019 godz. 19:00
Miejscowość: Poznań
Organizator: Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Misja na Szewskiej)
Kontakt: https://www.facebook.com/MisjaNaSzewskiej/
Udział: Bezpłatny
Biuro Regionalne Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) w ramach cyklicznych spotkań "Misja na Szewskiej" zaprasza w środę 12 czerwca o godz. 17:00 na spotkanie pt. "Mission Possible! Studenckie doświadczenia misyjne AKM-u". Będzie to spotkanie z członkami Akademickiego Koła Misjologicznego im. dr Wandy Błeńskiej (AKM), działającego przy Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu. Usłyszymy opowieści o przeszłych i przyszłych studenckich doświadczeniach misyjnych, m.in. w Ziemi Świętej, Kazachstanie, Etiopii, Rwandzie, Indonezji, Ghanie; o tym, w jaki sposób buduje się wspólnotę; jakie zadania i wyzwania czekają na studentów za granicą; dlaczego robią dużo zdjęć oraz gdzie i przez kogo zostaną posłani w tym roku.

AKM to koło naukowe, w którym działają studenci różnych kierunków poznańskich uczelni wyższych. Każdy z nich wnosi inne umiejętności oraz kompetencje. Przez cały rok akademicki AKM realizuje projekty misyjne w Poznaniu oraz okolicach. Co jest fundamentem ich działania? Modlitwa, animacja, formacja. Studenci modlą się w intencji misji oraz pokoju na świecie, odmawiają różaniec misyjny. W ramach animacji dzielą się doświadczeniem na rekolekcjach w szkołach, odwiedzają wielkopolskie parafie podczas niedzielnych animacji misyjnych, realizują stałe projekty "Święty Mikołaj", "Gwiazda Betlejemska", "Palemki". Pojawiają się w mediach. W ramach formacji spotykają się z misjonarzami, aby poznać specyfikę pracy na "misyjnym froncie", uczestniczą w spotkaniach oraz wyjazdach formacyjnych. W tym roku czerpią z kursu wiedzy misyjnej prowadzonego przez s. Annę Jarosz, klaweriankę. Organizują konferencje i wydają książki.

Uwieńczeniem całorocznej pracy są wyjazdy na doświadczenia misyjne w wakacje. Od 2007 roku AKM zorganizowało 26 wyjazdów na doświadczenia misyjne o regule ora et labora, w których wzięło udział ponad 150 osób.

Więcej o AKM: www.misja.info oraz www.facebook.com/AKMPoznan wstecz

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook