Kalendarz

Rekolekcyjne warsztaty pisania ikon. Anioł Zmarwtychwstania

Data rozpoczęcia: Niedziela, 17 Marca 2019 godz. 12:00
Data zakończenia: Czwartek, 21 Marca 2019 godz. 17:00
Miejscowość: Gdańsk
Organizator: Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbe
Kontakt: 58 301 57 21 w godz. 10-16
Udział: Płatny
Koszt udziału: 950-1600 zł
Pisanie ikony może być głębokim doświadczeniem duchowym. Tworzenie na desce wizerunku świętych postaci, domaga się wewnętrznej ciszy, łagodnej wobec siebie samego cierpliwości i wytrwałości. A nade wszystko więzi z Panem Jezusem w Eucharystii, Adoracji i osobistej modlitwie.

Tematem tej edycji warsztatów jest Anioł Zmartwychwstania.

Weszły więc do grobu i ujrzały młodzieńca siedzącego po prawej stronie, ubranego w białą szatę; i bardzo się przestraszyły. Lecz on rzekł do nich: «Nie bójcie się! Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu. Oto miejsce, gdzie Go złożyli. Lecz idźcie, powiedzcie Jego uczniom i Piotrowi: Idzie przed wami do Galilei, tam Go ujrzycie, jak wam powiedział» Mk 16, 5 – 7

Droga, jaką przejdziemy podczas rekolekcji i pisania ikony, to PASCHA Jezusa i moja PASCHA. Codziennie zaczynamy od Słowa Biblii. Poprowadzi nas św. Jan – i fragmenty Ewangelii rozdział 19-21, a także ikony: Wjazd do Jerozolimy, Ostatnia Wieczerza, Ukrzyżowanie i Zstąpienie Jezusa do otchłani.

Na deskach uczestników rekolekcji powstanie ikona Anioła Zmartwychwstania, który stał się ikonograficznym obrazem zmartwychwstałego Jezusa.

Prowadzący:
Ewa Sielicka – Pracownia Ikon Św. Łucji
o. Piotr Pliszka OFMConv.

Więcej informacji i zapisy: https://rekolekcjefranciszkanskie.pl/wydarzenie/pisanie-ikony-aniol-zmartwychwstania/ wstecz

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook