Kalendarz

Weekendowy kurs przedmałżeński

Data rozpoczęcia: Piątek, 23 Listopada 2018 godz. 17:00
Data zakończenia: Sobota, 24 Listopada 2018 godz. 20:00
Miejscowość: Katowice
Organizator: Klasztor Ojców Dominikanów
Kontakt: (32) 203 70 15
Udział: Płatny
Koszt udziału: 75,00/os.

Program kursu i formularz zgłoszeniowy: https://katowice.dominikanie.pl/kursy/weekendowy-kurs-przedmalzenski/

Weekendowy kurs przedmałżeński prowadzony w naszym klasztorze skierowany jest szczególnie do osób, którym z powodu pracy lub innych obowiązków trudno jest systematycznie uczęszczać na innego rodzaju kursy.

Zajęcia prowadzone są przez parę małżeńską, kapłana oraz certyfikowanego instruktora modelu Creightona. Jest to przede wszystkim okazja do refleksji nad powołaniem do życia małżeńskiego i rodzinnego oraz przypomnienie podstawowych prawd naszej wiary. Chętni mogą również skorzystać z indywidualnej rozmowy na temat rozeznawania powołania i konkretnych problemów życia małżeńskiego i duchowego.

Koszt, jaki obejmują nauki przedmałżeńskie wynosi 75 zł od osoby (płatne w czasie trwania kursu) – uczestnicy otrzymują materiały do pracy, w przerwach zajęć przewidziany jest poczęstunek, a w sobotę w południe dłuższa przerwa obiadowa (nie zapewniamy posiłku!).

Kurs przedmałżeński prowadzony w naszym klasztorze to jeden z obowiązkowych elementów przygotowania do małżeństwa dla narzeczonych, chcących zawrzeć sakramentalny związek. Wierzymy, że katechezy przedślubne nie muszą jednak być przykrą uciążliwością, ale okazja do lepszego poznania siebie nawzajem i pogłębienia swojej wiary. Tematyka spotkań obejmuje zarówno zagadnienia teologiczne, jak i psychologiczne, czy medyczne, ale przede wszystkim jest próbą podzielenia się doświadczeniem budowania związku małzeńskiego i rodziny oraz nieustannego rozwijania się w wierze.

wstecz

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook