Kalendarz

Tajemnice ziół – warsztaty bożonarodzeniowe – używki i przyprawy

Data rozpoczęcia: Piątek, 9 Listopada 2018 godz. 16:30
Data zakończenia: Piątek, 9 Listopada 2018 godz. 13:30
Miejscowość: Kraków, Tyniec
Organizator: Opactwo Benedyktynów w Tyńcu
Kontakt: http://kultura.benedyktyni.com/warsztaty-i-seminaria/warsztaty-201819/tajemnice-ziol-warsztaty-bozonarodzeniowe-uzywki-i-przyprawy/ Zapisz się: tel. (12) 688 5 450, [email protected]
Udział: Płatny
Koszt udziału: 350 zł

Zarys tematu
Tajemnice ziół – warsztaty bożonarodzeniowe – używki i przyprawy

Na warsztatach bożonarodzeniowych uczestnicy zapoznają się z: używkami kofeinowymi (herbata, yerba mate, kawa, kakaowiec, guarana i kola kończysta), składem chemicznym surowca, metodami przygotowania, serwowania i wykorzystania prezentowanych gatunków. Najgroźniejszą używką jest tytoń, dlatego też zaprezentowany zostanie skład chemiczny, przebieg uzależnienia i toksyczne działanie papierosów na organizm człowieka.

Omówiona zostanie historia, podział i rodzaje przypraw, ich skład chemiczny, wykorzystanie i działanie. Uczestnicy zapoznają się ponadto z leczniczymi nalewkami ziołowymi, winoroślą prawdziwą oraz innymi napojami klasztornymi. Na warsztatach wykonane zostaną ozdoby typowe dla świąt Bożego Narodzenia: wianuszki z ziół, przypraw i roślin ozdobnych, świeczki ozdabiane ziołami i nasionami oraz woreczki zapachowe.

Adresaci
Warsztaty Bożonarodzeniowe „Używki i przyprawy” adresowane są do osób zainteresowanych zarówno korzystnym, jak i szkodliwym działaniem używek i przypraw na organizm człowieka, różnymi metodami ich spożytkowania, a także wykorzystaniem ziół i przypraw do wykonania ozdób.

Prowadzący:
prof. zw. dr hab. inż. Elżbieta Pisulewska

wstecz

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook