Kalendarz

Warsztaty chorałowe z elementami metody Solesmes

Data rozpoczęcia: Czwartek, 27 Wrzesnia 2018 godz. 17:00
Data zakończenia: Niedziela, 30 Wrzesnia 2018 godz. 12:15
Miejscowość: Kraków, Tyniec
Organizator: Opactwo Benedyktynów w Tyńcu
Kontakt: http://kultura.benedyktyni.com/warsztaty-i-seminaria/warsztaty-201819/warsztaty-choralowe-z-elementami-metody-solesmes/ Zapisz się: tel. (12) 688 5 450, [email protected]
Udział: Płatny
Koszt udziału: 130,00 zł

Zarys tematu:
Warsztaty chorałowe z elementami metody Solesmes

Opactwo benedyktynów w Solesmes refundowane w 1833 r. od samego początku było miejscem modlitwy i pracy kolejnych pokoleń mnichów, zajmujących się krytycznym opracowaniem ksiąg chorałowych. Wraz z opracowywaniem tego materiału narodziła się metoda śpiewu będąca do dziś sposobem modlitwy w wielu klasztorach benedyktyńskich.

Warsztaty płynnie łączące konferencje z zajęciami praktycznymi przybliżą uczestnikom podstawowe założenia tej metody, umieszczając ją w kontekście całej historii i tradycji chorałowej.

Warsztaty zakończą się wspólnym udziałem, wraz ze scholą benedyktynów, w niedzielnej Eucharystii. Przygotujemy części zmienne i stałe na 26 niedzielę zwykłą. Dostępne jest nagranie ze Mszy św. w 26 niedzielę zwykłą

Adresaci:
Poszukujemy osób, które we właściwym rozumieniu słowa „amator” – kochają chorał, lub są nim zwyczajnie zauroczone. Zapraszamy szczególnie członków schól i chórów, kleryków, siostry i braci zakonnych.

Na „Warsztaty chorałowe dla słuchaczy” zapraszamy szczególnie tych, którzy czują się lepiej będąc odbiorcami a nie wykonawcami muzycznymi.
Prowadzący:
Karol Cetwiński OSB

wstecz

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook