Kalendarz

Tajemnice ziół – Zioła w ogrodzie ekologicznym

Data rozpoczęcia: Piątek, 21 Wrzesnia 2018 godz. 15:00
Data zakończenia: Niedziela, 23 Wrzesnia 2018 godz. 13:30
Miejscowość: Kraków, Tyniec
Organizator: Opactwo Benedyktynów w Tyńcu
Kontakt: Zapisz się: tel. (12) 688 5 450, [email protected] http://kultura.benedyktyni.com/warsztaty-i-seminaria/warsztaty-201819/tajemnice-ziol-ziola-w-ogrodzie-ekologicznym/
Udział: Płatny
Koszt udziału: 350 zł + opłata za pobyt

Zarys tematu
Tajemnice ziół – Zioła w ogrodzie ekologicznym

W części pierwszej, „Zioła w ogrodzie ekologicznym”, uczestnicy zapoznają się z: historią ogrodów zielarskich, ekologicznym systemem uprawy, zasadami dobrej praktyki wytwórczej oraz sposobami przetwarzania surowców zielarskich w warunkach domowych. Omówiona zostanie rola ziół w ogrodach warzywnych, ozdobnych i sadach.

Uczestnicy zapoznają się z preparatami wytwarzanymi z roślin zielarskich i stosowanymi zarówno do ochrony roślin uprawianych w doniczkach w domu i na balkonie, jak i w ekologicznych ogrodach przydomowych i na działkach. Na warsztatach przedstawione zostaną także ozdobne gatunki ziół, stosowane w bukieciarstwie oraz do sporządzania aromatycznych mieszanek ziołowych.

Adresaci
Warsztaty „Zioła w ogrodzie ekologicznym” adresowane są do osób zainteresowanych uprawą gatunków roślin zielarskich w mieszkaniach, na działkach i w ogrodach przydomowych, znaczeniem ziół w ogrodach prowadzonych ekologicznym systemem rolniczym, sporządzaniem ziołowych preparatów chroniących rośliny przed chorobami i szkodnikami, a także wykorzystaniem ochronnego sąsiedztwa ziół w uprawie współrzędnej z warzywami i roślinami ozdobnymi.

Prowadzący:
prof. zw. dr hab. inż. Elżbieta Pisulewska

wstecz

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook