Kalendarz

Antysylwester

Data rozpoczęcia: Piątek, 28 Grudnia 2018 godz. 17:00
Data zakończenia: Wtorek, 1 Stycznia 2019 godz. 13:30
Miejscowość: Kraków, Tyniec
Organizator: Opactwo Benedyktynów w Tyńcu
Kontakt: http://kultura.benedyktyni.com/rekolekcje/rekolekcje-201819/antysylwester/ Zapisz się: tel. (12) 688 5 450, [email protected]
Udział: Płatny
Koszt udziału: 130 zł

Zarys tematu:
Gości w okresie okołosylwestrowym nigdy nie brakowało w naszym klasztorze. Jednak gdy z roku na rok liczba chętnych systematycznie rosła, w 2008 roku postanowiliśmy na przekór zwyczajowi hucznej zabawy zaproponować spędzenie tego szczególnego dnia w atmosferze ciszy i wewnętrznego skupienia – jednym słowem, zrobić „Antysylwestra”. Zostało to wyjątkowo dobrze przyjęte i wiele osób zdecydowało się na taką formę powitania Nowego Roku. W 2009 roku już wszystkie pokoje były zajęte, podobnie w kolejnych latach.

W 2018 roku zapraszamy Państwa ponownie. Rozszerzyliśmy program pobytu w tym szczególnym okresie, by chętni mogli spędzić w naszym klasztorze parę dni, posłuchać koncertów granych na tynieckich organach, konferencji głoszonych przez braci, wziąć udział w warsztatach chorałowych i poznać nowe osoby – po to, by w te dni bardziej cieszyć się byciem razem.

Zatem można skorzystać z naszych pokoi gościnnych i zatrzymać się na dłużej, spacerować wałami nad Wisłą i szlakami po okolicznych wzgórzach, odwiedzić Grodzisko z kamieniołomem lub klasztorne muzeum. Można też przyjechać tu tylko na kilka godzin, by pomodlić się wraz z braćmi, adorować Najświętszy Sakrament i powitać Nowy Rok, uczestnicząc w Mszy Świętej o północy.

Prowadzący:
Br. Wojciech Wójtowicz OSB

wstecz

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook