Kalendarz

Rekolekcje adwentowe

Data rozpoczęcia: Czwartek, 20 Grudnia 2018 godz. 19:00
Data zakończenia: Niedziela, 23 Grudnia 2018 godz. 13:30
Miejscowość: Kraków, Tyniec
Organizator: Opactwo Benedyktynów w Tyńcu
Kontakt: http://kultura.benedyktyni.com/rekolekcje/rekolekcje-201819/rekolekcje-adwentowe/ Zapisz się: tel. (12) 688 5 450, [email protected]
Udział: Płatny
Koszt udziału: od 325 zł w zależności od pokoju

Zarys tematu:
Głosimy przyjście Chrystusa nie tylko pierwsze, ale i drugie, o wiele wspanialsze od pierwszego. Pierwsze zwiastowało cierpienie, drugie zaś przyniesie królewski diadem Bożego panowania. […"> Za pierwszym razem został owinięty w pieluszki i złożony w żłobie; za drugim oblecze się światłem jak szatą. Przyszedł i przecierpiał krzyż, nie bacząc na jego hańbę, ale przyjdzie raz jeszcze, pełen chwały, otoczony zastępami aniołów”.

(Cyryl Jerozolimski, Katecheza 15, 1–3)

Oto na co czekamy i co oznacza dla nas Adwent. Wiemy już od dłuższego czasu, że to nie taki „Mały Wielki Post”; to nie tylko czas pokuty czy skruchy serca. Choć głównie kojarzy się nam ten okres z czasem przygotowania do liturgicznych obchodów świąt Bożego Narodzenia, do celebracji i radości ze wspomnienia pierwszego przyjścia Chrystusa, w którym On przez swoje życie, śmierć i zmartwychwstanie nas zbawił, to jednak główną treścią Adwentu jest wyczekiwanie Jego powtórnego przyjścia, przyjścia w chwale. Zatem jeśli chcemy przeżyć te dni na serio, warto zapragnąć i z nadzieją wyglądać powtórnego przyjścia Pana – to jest najbardziej chrześcijańskie rozumienie Adwentu i tym chcemy się w tych dniach zająć.

Adresaci:
Wszyscy, którzy chcą wspólnie modlić się Liturgią godzin, wspólnie adorować Najświętszy Sakrament i rozważać Pismo Święte, aby w ten sposób przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.

Prowadzący:
O. Wojciech Wójtowicz OSB

wstecz

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook