Kalendarz

Wieliczka Noc Muzeów 2018

Data rozpoczęcia: Piątek, 18 Maja 2018 godz. 19:00
Data zakończenia: Piątek, 18 Maja 2018 godz. 23:59
Miejscowość: Wieliczka
Organizator: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
Kontakt: Małgorzata Bogucka, 12 289 16 27
Udział: Bezpłatny

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na Noc Muzeów 18 maja 2018 r.  do Muzeum w kopalni soli i Zamku Żupnego. Muzea w niepodległej Rzeczypospolitej to temat przewodni wydarzenia, które w tym roku zostało włączone do programu obchodów Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. Wstęp wolny.

Intrygująco brzmi tytuł  akcji teatralno-plastycznej Moc żywiołów i królewskie ucztowanie w wykonaniu Teatru Nikoli z Krakowa. Co łączy jedno z drugim? Szkoda czasu na zastanawianie się, trzeba przyjść i zobaczyć.
Królewskiemu ucztowaniu służyły zapewne piękne i cenne solniczki, które Muzeum nabyło ostatnio. Dzięki nim muzealna kolekcja solniczek stała się jedną z najcenniejszych tego typu na świecie. A piękna, agatowa solniczka z 1500 r. zyskała zaszczytny tytuł najstarszej w kolekcji.
Na wystawie Ballada o lubelskim bursztynie będzie można podziwiać niezwykle rzadko występujący na świecie bursztyn metaliczny, który swoją wyjątkowość  zawdzięcza uderzeniu w złoże bursztynu meteorytu Niedźwiada. Po wystawie oprowadzać będzie kurator o 19.30 i 21.30.
Choć noc wydaje się być porą odpowiednią dla dorosłych chętnie w Nocy Muzeów uczestniczą dzieci wraz z rodzicami. Z myślą o nich przygotowane zostały zajęcia edukacyjne Rodzinne inspiracje trwające przez cały czas imprezy.
Sporą dawką zdrowego, solą doprawionego humoru uraczą się zwiedzający ekspozycję Muzeum na III poziomie kopalni za sprawą wystawy Sól w oku satyry
Do zwiedzania ekspozycji w kopalni obowiązuje rezerwacja przez formularz na www.muzeum.wieliczka.pl  prowadzona od 15 maja od godz. 8.00 do wyczerpania miejsc. Odbiór wejściówek i zbiórka grup w Zamku Żupnym, ul. Zamkowa 8.

Program Nocy Muzeów 2018 w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
18 maja 2018 r., w godzinach 19.00-24.00.
Przez cały czas trwania imprezy będą dostępne w Zamku Żupnym wystawy stałe i czasowe w tym: Solniczki - małe arcydzieła sztuki, Ballada o lubelskim bursztynie,

Ponadto w programie:
w Zamku Żupnym
19.00–22.00 Zajęcia edukacyjne:  Rodzinne inspiracje
19.30 i 21.30 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie: Ballada o lubelskim bursztynie
20.30 i 22.30 Widowisko: Moc żywiołów i królewskie ucztowanie – akcja teatralno-plastyczna Teatru Nikoli z Krakowa
23.00 „Loteria”                        

w Muzeum w kopalni soli
- Zwiedzanie wystaw stałych i czasowej Sól w oku satyry
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja przez formularz dostępny na stronie:  www.muzeum.wieliczka.pl prowadzona od 15 maja od godz. 8.00 do wyczerpania miejsc. Odbiór wejściówek i zbiórka grup w Zamku Żupnym, ul. Zamkowa 8.

Informacja: tel. 12 278 58 49

wstecz

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook