Odchudzanie we dwoje to klucz do sukcesu

(fot. Ed Yourdon / flickr.com)

Odchudzanie we dwoje bardziej mobilizuje do osiągnięcia wymarzonego celu. Podczas walki z kilogramami łatwiej jest razem przygotowywać te same posiłki i wspólnie dbać o lepszą sylwetkę. Jeśli zamierzasz zrzucić kilka zbędnych kilogramów zaangażuj w to swojego partnera, bo wspólne odchudzanie to wspólna przyjemność!

 

Zacznę jutro, w poniedziałek, od pierwszego… Mija pół roku, a nasza waga nadal stoi w miejscu, lub co gorsza ciągle się zwiększa. Dlaczego tak bywa? Dlaczego jest nam tak trudno osiągnąć zamierzony cel? Powodem jest zbyt mała motywacja, która jest najgorszym wrogiem każdej odchudzającej się osoby. Istnieje jednak sposób, aby ją zwiększyć:


"Wystarczy odchudzać się z drugą, bliską nam osobą. Wspólne przeżywanie zgubienia kilku kilogramów czy porażki łatwiej pomaga przejść przez drogę zwaną dietą. Poza tym często bywa tak, że kiedy spada zapał jednej osoby, druga jest jeszcze w pełni sił. I tak odchudzające się pary wzajemnie się motywują, wspierają i pozytywnie nakręcają"- mówi ekspert z portalu PoProstuZdrowo.pl

 

Wspólna dieta


Kiedy uda nam się namówić naszą drugą połówkę na wspólne odchudzanie, kolejnym ważnym krokiem jest wybór odpowiedniej diety. Jeśli chcemy długo cieszyć się z wymarzonego efektu, powinniśmy wybrać dietę, która jest odpowiednio zbalansowana. Restrykcyjne programy żywieniowe nie sprawdzają się na dłuższą metę, a długotrwały niedobór witamin i składników odżywczych często prowadzi do komplikacji zdrowotnych. Jeżeli nie chcemy doświadczyć efektu jojo, powinniśmy wybrać dietę, która trwa dłużej, ale nie jest tak rygorystyczna. Najlepiej jeśli jest bogata w warzywa i owoce.

 

Nie możemy także zapominać o najważniejszym posiłku w ciągu dnia- śniadaniu. Jego brak spowalnia przemianę materii, a głodzenie się od rana powoduje, że podczas kolejnych posiłków jemy dużo więcej. Powinniśmy także pić dużą ilość niegazowanej wody mineralnej, która oczyszcza nasz organizm i jest najlepszym środkiem sycącym.

 

Natomiast z końcem dnia warto unikać węglowodanów, a zwiększać ilość białka, które w nocy pomaga regenerować się organizmowi. Pamiętajmy też, że możemy skorzystać z pomocy specjalisty dietetyka, który pomoże nam w wyborze odpowiedniej diety. Odchudzanie wcale nie musi być drogą przez mękę. Wspólna dieta to także wspólne posiłki, a ich przyrządzanie może skutecznie zbliżyć was do siebie.


Trening we dwoje


Nie ma skutecznego odchudzania bez aktywności fizycznej, a wspólne ćwiczenia to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Dużą popularnością cieszy się bieganie w parach, ale jeżeli do tej pory nie prowadziliście aktywnego trybu życia, zacznijcie od spacerów i marszobiegów. To pozwoli waszemu organizmowi przystosować się do tej zmiany. We dwoje możecie także wybierać się na wycieczki rowerowe za miasto, chodzić na basen, odwiedzać siłownię czy uprawiać turystykę górską. Wspólny trening pozwoli skuteczniej pozbywać się tkanki tłuszczowej i zwiększyć zaangażowanie. Poza tym może być idealnym wstępem do obowiązkowych igraszek miłosnych- wszystko zależy od tego jaką aktywność fizyczną wybierzecie, a przecież wybór jest naprawę duży.

 

Wspólny cel, wspólna motywacja, wspólne działania- to klucz do sukcesu!
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.5

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Katarzyna Kowalczyk 18:25:39 | 2017-06-05
Przeczytałam historię o odchudzaniu na  http://odchudzaniezsukcesem.blogspot.com i zmotywowałam się do odchudzania. Czy udało Wam się zrzucić zbędne kilogramy?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

kalinka 18:38:39 | 2016-10-26
A jak to jest z suplementami? Czy takie tabletki- http://www.slimunox.net pomogą w odchudzaniu?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

DietyOdchudzajace 17:07:06 | 2015-12-16
Razem czy osobno- nie ma to aż takiego znaczenia. Nawet jeśli jesteśmy osamotnieni w tej ciężkiej walce z kilogramami warto jest zastosować odpowiednią dietę.
Diety Odchudzające.net- strona poświęcona najlepszym sposobom na odchudzanie.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

kalinka 17:24:32 | 2015-12-01
Zielona kawa- http://rankingzielonakawa.pl/przykladowa-strona/ skutecznie pomaga w odchudzaniu. Pomaga nam w osiągnięciu pięknej sylwetki, o której każda z nas marzy.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

kalinka 18:27:21 | 2015-11-02
Wcale nie trzeba odchudzać się we dwoje by schudnąć. Wystarczy poznać skuteczność zielonej kawy, by schudnąć. Green Coffee pomoże nam w pozbyciu się zbędnych kilogramów.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~szonka 17:54:15 | 2014-12-03
Mój lucz do sukcesu był troszeczkę inny- http://swiatzdrowiaiurody.pl/ Potrzebowałam skutecznego preparatu, druga osoba nie była mi aż tak niezbędna.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tacka 20:09:59 | 2014-09-01
Zanim zaczniemy się odchudzać, warto poczytać foreverslim forum. Tam podają wiele informacji na temat odchudzania.

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook