Polska zagra w Mistrzostwach Świata

PAP / psd

W ostatnim meczu siatkarskich kwalifikacji do mistrzostw świata Polska pokonała w Gdyni Francję 3:0 (25:17, 25:19, 25:21). Dzięki temu zwycięstwu Polacy wywalczyli pierwsze miejsce w turnieju.

Biało-czerwoni rozpoczęli zawody bez Piotra Gruszki i Pawła Zagumnego w podstawowym składzie. Trener Daniel Castellani zapewne chciał dać odpocząć dwóm swoim podstawowym graczom. Obie drużyny spotkają się też już w pierwszym spotkaniu wrześniowych Mistrzostw Europy, więc najprawdopodobniej trener Polaków nie chciał też odkrywać wszystkich swoich kart.

Mimo to Polacy wygrali zdecydowanie. W pierwszym i drugim secie wyrównana walka toczyła się tylko do drugiej przerwy technicznej. Polacy i Francuzi walczyli punkt za punkt, choć to nasza drużyna zdecydowanie częściej była na prowadzeniu.

W pierwszym secie Polacy ze stanu 13:12 wyszli na 19:13 i ta część seta zadecydowała o jego losach. W drugim secie od stanu 16:14 Polacy wyszli na 21:17 i po chwili objęli prowadzenie 2:0.

W ostatniej partii Polacy prowadzili pewnie od samego początku. Podopieczni Daniela Castellaniego przewidywali zagrania rywali i byli skuteczni w ataku.

Zarówno Polacy jak i Francuzi już po dwóch grach gdyńskiego turnieju zapewnili sobie awans na Mistrzostwa Świata we Włoszech. Stawką niedzielnego meczu było pierwsze miejsce w turnieju.

Polska: Daniel Pliński, Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Paweł Woicki, Michał Bąkiewicz, Marcin Możdżonek oraz Piotr Gacek, Zbigniew Bartman, Michał Ruciak.

Francja: Romain Vadeleux, Stephane Antiga, Marien Moreau, Jean-Stephane Tolar, Loic Le Marrec, Samuele Tuia oraz Hubert Henno, Jean-Philippe Sol, Guillaume Samica, Emmanuel Ragondet.