Pies jest lekarstwem na cukrzycę i otyłość!

Brytyjscy naukowcy odkryli sposób na otyłość wśród dzieci. Ich lek to...pies.

 

Okazuje się, że posiadanie psa może pomóc obniżyć ryzyko otyłości wśród dzieci - donoszą naukowcy z St George's, University of London.

 

Naukowcy prowadzili badania na temat zdrowia dziecięcych serc. W tym celu przebadano dzieci w 78 śródmiejskich szkołach podstawowych w Wielkiej Brytanii. Badanie odkryło, że dzieci, które posiadały psy były bardziej aktywne od tych, które zwierząt nie posiadały. Wyniki były takie same zarówno w przypadku chłopców jak i dziewczynek. Być może wynika to z tego, że dzieci towarzyszą rodzicom podczas spacerów z psem lub bawią się z nim w domu, zamiast grać na komputerze lub oglądać telewizję.

 

Dzieci dorastające w rodzinach, w których był obecny pies brały częściej udział w fizycznych ćwiczeniach i miały mniej siedzący tryb życia. Jednak naukowcy wciąż nie są pewni kwestii, czy to pies pobudza rodziny do aktywności, czy może rodziny aktywne chętniej wchodzą w posiadanie czworonoga.


Ta zwiększona aktywność wśród dzieci może mieć znaczący wpływ na zdrowie dzieci, zmniejszając wśród nich ryzyko otyłości i cukrzycy.

 

Pies gości w prawie 10 procent domach w Londynie, Birmingham i Leicester, gdzie przeprowadzono badania.

 

PAP - Nauka w Polsce
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.86

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Kamila, Wwa 22:18:08 | 2014-03-08
PAMIĘTAJMY,  ŻE  POZIOM  CUKRU  WE  KRWI  NIE  PODNOSI  ANI  POWIETRZE,  ANI  WODA  MINERALNA,  LECZ  ZJADANE  WĘGLOWODANY:
Taki sposób odżywiania jest skuteczny i warto go zastosować od zaraz. Ostatnie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego. 

WAŻNE.
GLUKOZA  NATURALNA;  TO  RYŻ,  WSZYSTKIE  KASZE,  OWOCE,  WARZYWA:
Logika myślenia, postęp i spokój. Także wypowiadanie słów, które mają merytoryczną wartość. Wskazane są produkty zalecane i dozwolone wg tzw. INDEKSU  ŻYWIENIOWEGO  TJ. IŻ  PRODUKTU. *****

GLUKOZA  NIENATURALNA;  TO  MĄKA  I  CUKIER:
Irracjonalne zachowania, częsta zmiana nastroju, nerwowość. Również wypowiadanie słów, które nic nie znaczą.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?