"Pewne choroby można wyleczyć postem Daniela" - mówi autorka książek o słynnej diecie dr Ewy Dąbrowskiej

(fot. dziendobry.tvn.pl/ shutterstock.com)

Cała Polska pokochała dietę warzywno-owocową dr Ewy Dąbrowskiej. Co wzbudza najwięcej pytań w jej stosowaniu? O czym najczęściej zapominamy w trakcie diety?

 

- Ludzie pytają o dobór warzyw i owoców w trakcie diety, o to, jak je przygotowywać - mówi Beata Anna Dąbrowska, autorka książek na temat diety dr Ewy Dąbrowskiej, a prywatnie synowa autorki słynnej diety.

 

- Pięć-sześć lat temu bardzo modne zaczęły być szkolenia poświęcone żywieniu i jego roli w leczeniu rozmaitych chorób. Sama przeżyłam wtedy trudny moment podczas ciąży, gdy nie mogłam pozwolić sobie na dużą aktywność, przybywało kilogramów. Nie byłam w stanie tego opanować. Sama skorzystałam z postu, żeby po ciąży wrócić do siebie.

 

Na czym polega dieta dr Ewy Dąbrowskiej?

 

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej składa się z trzech etapów: przygotowania, przeprowadzenia diety oraz okresu wychodzenia z diety. Wszystkie te trzy elementy muszą być oparte na warzywach i owocach specjalistycznie dobranych do naszych potrzeb.

 

- Myślę, że warto skupić się zwłaszcza na zielonych owocach i warzywach, które zawierają bardzo dużo mikro i makroelementów, a często brakuje ich w naszej diecie - zaznacza Beata Dąbrowska.

 

- Pewne choroby można wyleczyć postem Daniela - dodaje autorka. Okazuje się, że dieta jest tak skuteczna, że można nią pokonać wiele chorób.

 

TUTAJ przeczytasz o tym więcej >>

 

*

 

 

5 filarów zdrowia

 

Chcąc wprowadzić holizm do codziennego życia trzeba w pierwszej kolejności zapoznać się z tymi elementami, które są kluczowe dla naszego zdrowia i fundamentem naszej dietoterapii. To pięć filarów zdrowia: stan odżywiania, sprawnie działający układ jelitowy, równowaga hormonalna, obecność zdrowych tłuszczów w diecie oraz efektywny metabolizm. 

 

Tutaj >> znajdziecie Planer, który pomoże wam ułożyć dietę na 6-tygodni, dostarczy ważnych wskazówek i podpowie całkiem nowe przepisy.

 

Co dokładniej znajduje się w planerze?

 

  • 6-tygodniowy plan diety: 4 dni przygotowania, 10 dni diety warzywno-owocowej, 2 tygodnie wychodzenia i 2 tygodnie stabilizacji
  • ponad 30 nowych przepisów
  • praktyczne porady i ilustracje
  • tabele - miary postępów
  • miejsce na notatki

 

 

Zobacz też: Dieta warzywno-owocowa dr Dąbrowskiej® i co dalej? 5 rad, które zmienią twój styl życia na zdrowy [ROZMOWA] >>

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.25

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?