Moje ciało. Lubię to?

Ewa Kiedio / DEON.pl i Laboratorium WIĘZI
Niedziela, 23 lipca 2017, godz. 08:30
Rozdźwięk między tym, kim się czujemy, a tym, jak przez pryzmat naszego ciała odbierają nas inni - dręczy nas. Oto na wnętrze tak złożone, zmienne, pełne niuansów i zawiłości nałożony został kształt toporny, ciężki, niewiele mający wspólnego z tamtą bogatą rzeczywistością.
więcej

Jak umiera ciało?

Ks. Jan Kaczkowski / DEON.pl i Laboratorium Więzi
Piątek, 14 kwietnia 2017, godz. 14:22
Z pacjentami spotykam się przez kilka dni, odwiedzam ich kilka razy dziennie. Jednym z najtrudniejszych momentów jest chwila, gdy zauważam bruzdę na nosie. Wtedy wiem - to już czas.
więcej

Czy baby są jakieś inne?

Ewa Karabin / DEON.pl i Laboratorium Więzi
Wtorek, 22 listopada 2016, godz. 16:50
Dużo łatwiej zmienić prawo niż nawyki - stereotypowe wyobrażenia na temat ról społecznych ciągle pokutują w naszej wyobraźni. Pierwsza mówiąca lalka Barbie wypowiadała dwa zdania: "Lubię robić zakupy" i "Matematyka jest trudna".
więcej

Co się dzieje z ciałem po śmierci?

Anna Bednarkiewicz / DEON.pl i Laboratorium Więzi
Środa, 10 lutego 2016, godz. 08:18
Zbudowaliśmy wiele teorii, które w opozycji stawiają ciało i ducha. A przecież Chrystus mówi, że to nie z ciała pochodzą złe rzeczy, tylko z wnętrza człowieka - z ks. Grzegorzem Strzelczykiem rozmawia Anna Bednarkiewicz.
więcej

Odpoczynek racz nam dać, Panie (nie tylko wieczny)

Jacek Prusak SJ / DEON.pl i Laboratorium Więzi
Czwartek, 29 marca 2012, godz. 09:54
Odpoczynek to nie synonim wakacji, w trakcie których można nic nie robić. Jeśli chcemy zrozumieć jego miejsce w naszym życiu, musimy cofnąć się do samego początku.
więcej

Po co duszy ciało?

Jacek Borkowicz / DEON.pl i Laboratorium Więzi
Poniedziałek, 26 marca 2012, godz. 07:53
Co to znaczy, że dusza jest nieśmiertelna, jak uczy nas jedna z tradycyjnych prawd wiary? A właściwie dlaczego człowiek składa się z ciała i duszy? Czy nie prościej byłoby Panu Bogu stworzyć nas, ludzi, jako istoty wyłącznie duchowe? I na co duszy potrzebne jest ciało?
więcej

Ciało uwięzione

Marzenna Guzowska / DEON.pl i Laboratorium Więzi
Piątek, 23 marca 2012, godz. 07:00
Od rysunków naskalnych do wideo Kozyry człowiek jest przedmiotem sztuki. Tworzy tak, jak widzi i rozumie swoje istnienie w świecie. Otaczająca go rzeczywistość ujawnia wciąż nowe wymiary funkcjonowania, dlatego zmienia się też postrzeganie własnej cielesności.
więcej

Zatańcz siebie

Katarzyna Jabłońska, Ewa Karabin / DEON.pl i Laboratorium Więzi
Wtorek, 20 marca 2012, godz. 15:20
W kulturach prymitywnych taniec wciąż pełni wiele funkcji, które w naszym zurbanizowanym i zatomizowanym społeczeństwie przestały istnieć. Dlaczego jednak - jak chce prof. Lange - to szczególne "znieruchomienie" naszego ciała, brak tańca w codziennym życiu miałyby mieć dla nas aż tak negatywne konsekwencje?
więcej

Ciało sfilmowane

Katarzyna Jabłońska / DEON.pl i Laboratorium WIĘZI
Piątek, 16 marca 2012, godz. 21:47
Kino daje nam możliwość bezpiecznego spotkania z człowiekiem, w którego ciele zapisana jest jakaś inność budząca w nas lęk lub niechęć. Kino może pomóc przygotować się na takie spotkanie w realnym życiu. Albo wytrącić nas z samozadowolenia.
więcej

Ciało w celi (bacie)

Tomasz Ponikło / Abp Grzegorz Ryś
Czwartek, 15 marca 2012, godz. 21:04
Po co nam celibat? - Kościół chce celibatariusza, by mieć poczucie, że jest choćby jeden człowiek oddany mu całkowicie - tak, jak mąż jest oddany żonie. Bo relacja księdza do Kościoła jest relacją oblubieńczą. Rozmowa z biskupem Grzegorzem Rysiem.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook