Zdjęcia kobiecych ciał, które wzbudziły kontrowersje

( fot. Jade Beall from 2.bp.blogspot.com )

W świecie, w którym synonimem piękna stał się Photoshop, galeria Jade Beall może szokować.  Autorka pokazuje, że ciało kobiety po urodzeniu dziecka jest doskonałe w swojej niedoskonałości, a prawdziwego piękna nie można mierzyć ilością filtrów z Instagrama.

 

Facebook uznał część zdjęć Jade Beall za niestosowne i kontrowersyjne, a w konsekwencji usunął je z serwisu. Beall nie wini portalu, podkreśla, że restrykcje Facebooka to jedynie odzwierciedlenie tego, co społeczeństwo uznaje za akceptowalne. Ma świadomość, że rezygnując z hipersztucznych zdjęć, złamała zasadę tego co uznajemy za atrakcyjne.

 

Jade deklaruje, że celem jej pracy jest budowanie poczucia własnej wartości w społeczeństwie, które budzi w kobietach niepewnosć i wstyd. Fotograf chce inspirować kobiety do tego, aby potrafiły zobaczyć i przyjąć swoje naturalne piękno. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kiedy kobieta zaczyna wierzyć, że jest autentycznie piękna, uwalnia się od przytłaczających wątpliwości i poczucia, że jest tą gorszą.
- to fragment z albumu Jade Beall poświęconego naturalnemu pięknu kobiet.

 

Źródło i prawa do zdjęć: Jade Beall / materiał na podstawie huffingtonpost.com

Album Jade Beall - A beautifull body project

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.83

Liczba głosów:

116

 

 

Komentarze użytkowników (123)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

ulijanaj 12:36:32 | 2016-06-15
Sa piekne. Tak po ludzku ciesze sie ich szczesciem i zazdroszcze...bo nie wiem czy kiedys bede mama.

Oceń 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Artur Kozłowski 19:56:21 | 2015-04-22
Piękne są kobiety po porodach ich rozstępy ,brzuszki duże,piersi mleczne wszystko to cud życia.i ja tam byłem brzuch kopałem a teraz całuję ikocham.Kto tego nie rozumie to tylko brak inteligencji i empati.

Oceń 94 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Anka 20:45:32 | 2015-04-12
Jak macie jakiś problem to polecam http://www.problemymalzenskie.com

Oceń 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~malimarta 22:13:38 | 2015-03-21
Po co te dyskusje,jak Ty czujesz spełnienie a Facet Cię uwielbia za to kim Jesteś i za to co mu dałaś-a dałaś wiele-a nie za to jak wyglądasz?!

Oceń 15 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~duża 08:13:28 | 2015-03-21
odpowiedź dla SIDES-----nie każda otyłość świadczy o obżarstwie;((( ciekawe jakbyś się zachował będąc otyły z powodu choroby?  życzę spokoju ducha i zdrowia

Oceń 22 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~sides 16:24:11 | 2015-03-20
No cóż, nie ma co dyskutować co się komu podoba, dla jednych piękne dla innych niezbyt. Ja myślę jednak, że każda kobieta chce być piękna i nie mam na myśli piękna wewnętrznego ale jak najbardziej to fizyczne. Piękno wewnętrzne owszem dodaje blasku i nadaje urok niemniej rozlazłe i zaniedbane ciało skutecznie potrafi to piękno wewnetrzne też przygłuszyć. Kobieta powinna być zadbana, w miarę ogarnięta wagowo (nadwaga postarza, jest nieestetyczna i niezdrowa i nie ma co tu dywagować a na dokładkę świadczy o obżarstwie co nie jest zbyt pożądaną cnotą również duchową). Są takie panie co dużo mówią, że akceptują swoje delikatnie ujmując krągłości ale w głębi wcale tak nie jest i tylko narasta frustracja często zresztą nie do końca uświadomiona w przyczynie. Moje panie, zabierać się za siebie i nie wytłumaczenia, są teraz możliwości i kosmetyczne i fitnesowe na każdą kieszeń, bądźcie piękne na wiosnę a lepsze samopoczucie gwarantowane no i przede wszystkim uśmiech, najlepszy odmładzacz.  A te zdjęcia... no cóż, w kolorze wyglądało by to jeszcze gorzej...

Oceń 18 78 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Weronika 08:40:18 | 2015-03-20
Piękne zdjęcia!

Oceń 34 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~menia 22:07:27 | 2015-03-19
Piękne fotki. Takie gadanie facetów jest wkurzające,a jak wyglądają te wszystkie "mięśniaki" co im się sadło wylewa,co drugi facet ma ten sweet mięsień piwny i jak to wygląda,bleee!!! Panowie może czas najwyższy zadbać o siebie???

Oceń 50 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~mama 20:23:55 | 2015-03-19
Piękne i naturalne zdjęcia.

Oceń 36 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wp 16:07:08 | 2015-03-19
rozstepy tez mozna w fotoszopie zrobic

Oceń 2 3 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook