Aktywni rodzice na start! Bezpłatne warsztaty

Młodzi rodzice z Zawiercia – przede wszystkim niepracujące, wychowujące dzieci mamy – mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności wychowawcze dzięki rozpoczynającemu się wkrótce w tym mieście projektowi „Aktywni rodzice na start!”.

 

Na jego pomysł wpadły cztery młode mieszkanki Zawiercia, które spostrzegły, że dla kobiet na urlopach macierzyńskich i wychowawczych, albo nieaktywnych zawodowo, bardzo mało jest ofert ciekawego spędzania czasu i samodoskonalenia. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki unijnym środkom.

 

- Pomysł na projekt tlił się w naszych głowach od dawna, ale dopiero szansa uczestnictwa w unijnym programie "Młodzież w działaniu" pozwoliła na podjęcie konkretnych działań w kierunku realizacji tego przedsięwzięcia - powiedziała koordynująca projekt Joanna Walczak.

 

Projekt adresowany jest do rodziców małych dzieci – od niemowlaków do sześciolatków. Zgłoszenia są przyjmowane do 6 lipca. Uczestnicy przedsięwzięcia wezmą udział w bezpłatnych warsztatach umiejętności wychowawczych (przewidziano m.in. zajęcia z psychologiem dla matek) oraz warsztatach twórczości i fotografii dziecięcej.

 

- Rodzice zdobędą wiedzę fotograficzną, a przy tym będą mieli okazję do atrakcyjnego spędzenia czasu ze swoim dzieckiem. Mam nadzieję, że podczas realizacji projektu nawiążą się nowe przyjaźnie, a nasze spotkania posłużą wymianie doświadczeń - zaznaczyła koordynatorka.

 

W części zajęć będą uczestniczyć rodzice z dziećmi, inne będą skierowane tylko do rodziców. W tym czasie nad dziećmi, dla których przygotowano pokój zabaw i rozmaite atrakcje, czuwać będzie profesjonalna opiekunka.

 

Jednym z efektów projektu będzie folder, którego prezentacja odbędzie się podczas wernisażu wystawy wieńczącej przedsięwzięcie. Przedstawione zostaną wówczas zdjęcia małych uczestników warsztatów, które w ramach projektu wykonają ich rodzice.

 

Zajęcia będą odbywać się w siedzibie Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu, które wspiera przedsięwzięcie.

 

- Pomysł zorganizowania zajęć dla rodziców i ich dzieci z naszego miasta jest bardzo ciekawy, innowacyjny i odpowiada na potrzeby tej konkretnej grupy społecznej. Na pewnie warto go poprzeć, ale przede wszystkim wziąć udział w warsztatach - zachęca wiceprezes centrum, Paweł Abucki.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?