Matka Polka niewyspana

Maja Moller
Sobota, 10 lutego 2018, godz. 12:32
My, Matki Polki, zabiegane i utrudzone. Śpiące za mało, jedzące w biegu. Będę szczera - czasem naprawdę mi się nie chce. Mam ochotę uciec, ale odkryłam, co warto wtedy zrobić.
więcej

Zdjęcia kobiecych ciał, które wzbudziły kontrowersje

kk
Środa, 7 lutego 2018, godz. 11:48
W świecie, w którym synonimem piękna stał się Photoshop, galeria Jade Beall może szokować. Autorka pokazuje, że ciało kobiety po urodzeniu dziecka jest doskonałe w swojej niedoskonałości, a prawdziwego piękna nie można mierzyć ilością filtrów z Instagrama.
więcej

Nie chwal dziecka za ładny obrazek

Ewa Pawełczyk-Sanecka
Wtorek, 6 lutego 2018, godz. 09:00
Łatwo jest powiedzieć: "jak pięknie rysujesz", "jaki jesteś zdolny", "jak grzecznie się bawisz". Docenianie dziecka takimi słowami może wywołać niepożądane efekty. Jak chwalić?
więcej

Odkąd mam dzieci, uczę się przepraszać

Anna Kasprzyk
Piątek, 2 lutego 2018, godz. 15:52
Szczere "przepraszam" wynika z potrzeby, żeby komuś przywrócić wiarę w to, że naprawdę ogromnie się go kocha. Dzieci wybaczają nierozsądnie szybko. Zapominają i nie robią afery.
więcej

Mit Matki Polki. Masz prawo być wściekła

sos rodzice
sosrodzice.pl
Środa, 31 stycznia 2018, godz. 07:12
Wygląda miej więcej tak: oaza spokoju, niewyczerpane źródło miłości, bezmiar energii i wzór cnót. Chodzący ideał, o którym wiemy, że nie istnieje, jednak rzadko dajemy sobie prawo do bycia dobrymi, autentycznymi mamami. Takimi, które nie są doskonałe...
więcej

5 rzeczy, których uczy mnie bycie mamą

Maja Moller
Niedziela, 28 stycznia 2018, godz. 07:13
Już nie muszę być chodzącym (lub leżącym na plaży) ideałem. Kiedy w przymierzalni patrzę na spódnicę, która nie leży idealnie, mówię do odbicia w lustrze: "urodziłam dwójkę dzieci".
więcej

"Aniele Boży, Tchórzu mój"

Maja Moller
Maja Moller

Środa, 17 stycznia 2018, godz. 09:00
Kilka dni temu poprosiłam ludzi o podzielenie się zabawnymi historiami z ich domów. Odpowiedzi sprawiły, że chwilami płakałam ze śmiechu. Zobaczcie sami.
więcej

Bez WOŚP nie żyliby nawet godzinę

Edyta Drozdowska
Edyta Drozdowska

Niedziela, 14 stycznia 2018, godz. 10:52
38 tydzień, 2490 gramów, wada serca i operacja, która zamiast czterech godzin trwała dziewięć. Wiktor żył trzynaście dni. Jego mamie Marcie Jerzy Owsiak pomógł dwa razy.
więcej

17 reguł dobrej rozmowy z nastolatkiem

TakRodzinie
Beata Krasoń
Piątek, 5 stycznia 2018, godz. 07:08
Żeby kogoś poznać, trzeba z nim rozmawiać, bo znać osobę to dużo więcej, niż tylko wiedzieć, jak wygląda. Niestety, często nawet w rodzinach nie mamy czasu na poznawanie człowieka, z którym mieszkamy. Jak rozmawiać z nastolatkiem?
więcej

Najgorszy strach to taki, że nie będzie dobrze

Filip Zawadzki SJ
Piątek, 29 grudnia 2017, godz. 08:46
"Panie Boże, dlaczego w mojej rodzinie jest tak trudno? Jeszcze nie mam wpływu na jej kształt, a skutki każdej zmiany odczuwam najmocniej".
więcej

 

 

 

 

Inteligentne Życie 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook