Wygrywają tylko ci, którzy są skuteczni

Dziennik Polski
Ewa Piłat
Piątek, 6 października 2017, godz. 07:04
Wizerunek i relacje. One dziś decydują o wszystkim. Pod koniec lat 90. handlowców i usługodawców uczono przede wszystkim efektywnych technik sprzedaży. Kto je opanował, mógł być pewien dobrego wyniku w biznesie. Jednak czas dominacji technik sprzedaży szybko i definitywnie się skończył.
więcej

10 składników diety, które pomogą ci w depresji

Anna Kaik
Czwartek, 5 października 2017, godz. 08:13
Substancji poprawiających nastrój niekoniecznie trzeba szukać u specjalisty. Zanim poprosisz o receptę na prozac, koniecznie zajrzyj do swojej kuchni.
więcej

List Einsteina do córki o uniwersalnej sile

huffingtonpost.com/ dobre.wiadomości/ ed
Środa, 4 października 2017, godz. 08:09
Albert Einstein we wzruszającym liście do córki opisuje siłę, która jest kwintesencją życia i może uratować świat. Aby pokazać ją obrazowo, zrobił zaskakującą zmianę w swoim najsłynniejszym równaniu. Przeczytajcie:
więcej

Jak nauczyć dziecko pewności siebie? Znamy złoty środek

TakRodzinie
Agnieszka Kozak
Środa, 4 października 2017, godz. 07:05
To nasi rodzice ciągle nas poszturchują i pouczają, a mało mówią nam, w czym jesteśmy dobrzy. Mało też jest komunikatów typu: "Widzę twoje talenty i mocne strony". Zamiast tego słyszymy: "Jak nie będziesz sprzątał, do to niczego w życiu nie dojdziesz". Jest złoty środek, by pomóc dziecku w poradzeniu sobie z brakiem pewności siebie.
więcej

Kochasz, a odpychasz. Jak sobie z tym poradzić?

Anna Kaik
Wtorek, 3 października 2017, godz. 08:01
Gdy obiekt uczuć zbliża się do ciebie - odpychasz go, gdy oddala - tęsknisz. Jakie jest dobre wyjście z tej patowej sytuacji i jak wprowadzić je w życie? Podpowiada Anna Kaik.
więcej

Za gruba? Dobry sposób na zmarnowanie sobie życia

Maja Moller
Wtorek, 3 października 2017, godz. 07:45
"Za gruba. Zdystansowana. Zbyt gadatliwa. Za bardzo nieśmiała. Przesadnie emocjonalna. Pyskata". Dlaczego jesteś dla siebie tak okrutna?
więcej

Jak wyzwolić się z uzależnienia?

Adrian Wawrzyczek
Poniedziałek, 2 października 2017, godz. 15:03
Jesteś uzależniony i bezskutecznie zmagasz się z nałogiem? Wciąga cię grzech, z którym nie możesz sobie poradzić? Możliwe, że do tej pory podchodziłeś do problemu... od niewłaściwej strony.
więcej

Jak nie dać się zmanipulować?

niebieska linia
redakcja deon.pl
Poniedziałek, 2 października 2017, godz. 08:24
Zjawisko prania mózgu jest jednym z najsilniej działających mechanizmów przemocy psychicznej, stanowi jej istotę. Znane jest już od czasów starożytnych. Obecnie występuję w wielu dziedzinach życia politycznego, społecznego, reklamach, sektach religijnych i życiu rodzinnym.
więcej

6 kroków w walce z zaburzeniami psychicznymi

Maria Krzemień
Poniedziałek, 2 października 2017, godz. 08:22
Depresja, ataki paniki, koszmary. Uzależnienia i stany lękowe. Doświadczasz wielu trudności. Czujesz się samotny i zagubiony. Przeczytaj, jak sobie pomóc.
więcej

Jak uniknąć depresji i dążyć do szczęścia?

Adrianna Szczudło / kw
Poniedziałek, 2 października 2017, godz. 07:00
Nietrudno zauważyć, że w ostatnich latach znacznie wzrósł poziom lęku. Coraz więcej osób cierpi na depresje i ma problemy z doświadczaniem radości życia. Ostatnie wyniki badań przynoszą jednak kilka wskazówek dla tych, którzy szukają pomocy.
więcej

Niewolnicy samorozwoju [WYWIAD]

Jacek Prusak SJ/ Edyta Drozdowska
Sobota, 30 września 2017, godz. 12:50
Pracują po 12 godzin przez 7 dni. Jeśli to ma dać poczucie: "jestem coś wart" albo "mogę być kochany", to nie jest rozwój - mówi Jacek Prusak SJ, psychoterapeuta.
więcej

Mam 30 lat i nie mam dzieci. Wiesz dlaczego?

sos rodzice
sosrodzice.pl
Sobota, 30 września 2017, godz. 11:13
Niedaleko ciebie żyje kobieta, ma 30 lat albo więcej i nie została jeszcze mamą. Rodzina i znajomi ciągle pytają: dlaczego nie masz dzieci? i szybko dodają: czas najwyższy.
więcej

Szustak OP: szukacie nieodpowiednich facetów

Adam Szustak OP
Sobota, 30 września 2017, godz. 09:12
- Macie system pożądania mężczyzny jak pana. To skutek grzechu pierworodnego. Nie wasze oryginalne, ale popsute. Jakiego szukać męża? Najchętniej bym wam tego nie powiedział...
więcej

Jak spać, żeby się wyspać?

PAP life/ ed
Sobota, 30 września 2017, godz. 08:01
Margaret Thatcher sypiała nie więcej niż 4 godziny na dobę. Nikola Tesla, uważając sen za stratę czasu, spał jedynie 2 godziny na dobę. Jak dobrze i efektywnie spać?
więcej

Chcesz mieć dystans? Zrób to ćwiczenie

Anna Wilczyńska
Piątek, 29 września 2017, godz. 14:49
Życie nie rozpieszcza, bywa trudno. Łatwiej byłoby, gdybyśmy mogli spojrzeć na siebie oczami kogoś innego. Ten tekst pomoże ci uzyskać chociaż trochę upragnionego dystansu.
więcej

Zrób to, zanim kogoś ocenisz

Maja Moller
Środa, 27 września 2017, godz. 12:12
Rzucają się w oczy: skrzywione kręgosłupy i krzywe zęby. Mniej widać: zranione uczucia, zachwiane poczucie bezpieczeństwa i brak wiary w ludzką życzliwość - pisze Maja Moller.
więcej

Przestań żyć tak, jak nie chcesz

Maria Krzemień
Wtorek, 26 września 2017, godz. 13:00
Grzech mieszkający w nas sprawia, że jest nam niezwykle trudno zmienić nawyki. Ostatecznie wciąż żyjemy tak, jak nie chcemy. Może czas coś z tym zrobić?
więcej

Jak w jedną noc znaleźć sens życia i pójść swoją drogą?

Natalia Bażowska/ TEDxKatowice/ yout
Wtorek, 26 września 2017, godz. 09:01
- W ciągu klikunastu godzin wywróciłam całe moje poukładane życie do góry nogami. Następnego dnia poszłam nową drogą, nie zatrzymując się ani razu! Robię to, co kocham i udaje mi się to - opowiada Natalia Bażowska.
więcej

Nie daj się zakrzyczeć

Anna Kaik
Poniedziałek, 25 września 2017, godz. 11:21
Krzyk jest nieludzki. Rani i poniża. Jest aktem bezpośredniej agresji. Dlaczego więc w naszych relacjach, zwłaszcza najbliższych, występuje często tyle krzyku?
więcej

Szczęściu czasem trzeba pomóc

Katarzyna Górczyńska
Poniedziałek, 25 września 2017, godz. 07:00
Niektórzy twierdzą, że poszukując miłości, trzeba czasem pomóc szczęściu. Jakieś ziarnko prawdy w tym jest. Bo nikogo do miłości zmusić się nie da, ale można skorzystać z pewnych narzędzi...
więcej

"Nigdy nie powiedziano mi, jak muszę zadbać o swoje zdrowie psychiczne"

facebook.com/papayafilms / jp
Poniedziałek, 25 września 2017, godz. 07:00
- Moja teoria jest taka, że jeśli problem porównać do ciastka, to gdy pokroisz je na pół i podzielisz się nim z kimś, to zostanie ci tylko połowa problemu - tak zaczyna się film, w którym modelka Karolina Cleo Ćwiek opowiada o swojej chorobie dwubiegunowej.
więcej

3 cechy, po których można poznać prawdziwego faceta

ks. Jacek Stryczek
Poniedziałek, 25 września 2017, godz. 07:00
Naszym zdaniem, szczególnie trafna jest uwaga numer 2. A jakie jest wasze zdanie w kwestii męskości. Przeżywamy kryzys, czy nie?
więcej

Miał odejść na zawsze. Wtedy pojawiła się ona [WIDEO]

szlachetna paczka
Katarzyna Osiadło

Niedziela, 24 września 2017, godz. 08:17
- Przyjdź Michał w piątek na salę, może któraś wpadnie ci w oko - usłyszał w słuchawce, po czym połączenie się urwało. Miał dać sobie już z tym spokój. Robił to od wczesnej podstawówki, ale był już zmęczony. "Ostatni raz daję mu się namówić" - pomyślał, kiedy w piątek zatrzymał samochód przed tak dobrze znanymi sobie drzwiami.
więcej

Z pamiętnika perfekcjonistki

Maja Moller
Sobota, 23 września 2017, godz. 09:42
Jest super. Jest idealnie - do czasu. Bo w pewnej chwili, gdy pojawia się o jedno zadanie zbyt dużo, okazuje się, że jednak jestem nie super mamą, nie perfekcyjną panią domu, a zwyczajnym człowiekiem. W dodatku takim, którego potrafi wyprowadzić z równowagi jeden SMS albo rzucona przez męża neutralna uwaga...
więcej

Przesłanie tego chłopca wstrząśnie każdym

youtube.com
Sobota, 23 września 2017, godz. 08:12
Nie mogę się doczekać, aż dorosnę. I będę miał prawo być szczęśliwym. Być bezpiecznym, czuć się kochanym i wysłuchanym. Nigdy, przenigdy nie trząść się ze strachu. I żeby nigdy więcej moja niewinność nie była bita i kopana.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Inteligentne Życie 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook