"Jeśli słyszycie te słowa, stało się, umarłem". Wzruszający list 20-letniego Michała

facebook/malgosianowicka.com/ ed
Sobota, 3 marca 2018, godz. 20:33
Zróbcie dla mnie jedną rzecz. Zamknijcie oczy i pomyślcie o tym, czego pragniecie - napisał Michał przed śmiercią. O odczytanie listu w czasie pogrzebu i umieszczenie fragmentu w mediach społecznościowych poprosił swoją koleżankę Gosię. A do każdego, kto przeczyta jego słowa, ma wyjątkową prośbę.
więcej

10 oznak samoakceptacji. Lubisz siebie?

John Powell
Sobota, 3 marca 2018, godz. 10:42
Żyjesz w chwilowej euforii albo cichej rozpaczy. Na zmianę. Tęsknisz za pokojem i harmonią. Odpowiedź na pytanie: czy rzeczywiście akceptuję siebie? wydaje się być wyzwaniem. A to jeden z pierwszych kroków do szczęśliwego życia. Sprawdź, jak bardzo lubisz siebie.
więcej

Męskie grzechy główne

Michał Borkowski
Sobota, 3 marca 2018, godz. 10:35
Katalog męskich grzechów jest bardzo szeroki. Czy jest jakaś nić przewodnia czy mechanizm tego męskiego grzeszenia, czyli innymi słowy męskiej głupoty?
więcej

Dlaczego "normalny" facet chciałby żyć z niepełnosprawną?

kobieta.onet.pl/ viva.pl/magazyn-viva/ Aleksandra Lągawa
Sobota, 3 marca 2018, godz. 10:32
Monice Kuszyńskiej wypadek samochodowy zmienia dotychczasowe życie. Wózek odbiera jej poczucie atrakcyjności i kobiecości. Artystka nie wierzy, że ktoś mógłby chcieć spędzić z nią życie.
więcej

Jestem niesłowna, nieodpowiedzialna i niedojrzała. Nie nadaję się

TakRodzinie
ks. Zbigniew Kapłański
Sobota, 3 marca 2018, godz. 10:25
- Ja się do niczego nie nadaję! - wydusiła z siebie. Po co mam cokolwiek postanawiać, jeśli i tak to zniszczę?!!! Nie chcę już żyć, nie umiem sobie ze sobą poradzić!
więcej

Szczerze o moich pierwszych dniach macierzyństwa

Marta Barnert-Warzecha
Wtorek, 27 lutego 2018, godz. 16:10
Chciałabym móc napisać, że w momencie kiedy Leila przyszła na świat, w moim sercu zrodziły się nieograniczone pokłady miłości do tej malej istotki. Tak się nie stało...
więcej

W hospicjum można czuć się jak w SPA i zamieszkać z kotem

Edyta Drozdowska
Edyta Drozdowska/ tvp.info/ tvn24/

Poniedziałek, 26 lutego 2018, godz. 18:03
- Czuję się tu jak w SPA. Każdy mi mówi: masz się tu czuć jak w SPA - opowiada Monika, pacjentka Puckiego Hospicjum. Bo tam jest jak w domu. Wiadomo, co najbardziej lubi jeść pani Brygida, można zamieszkać z ukochanym kotem i marzyć o lodach malinowych z widokiem na morze.
więcej

Mój foch z przytupem, czyli o pracy nad sobą

Monika Chochla
Sobota, 24 lutego 2018, godz. 10:27
On jest gdzieś z przodu, ja upadam w sam środek kałuży. Już nie wyglądam ładnie, cała jestem w błocie. Obrażam się, bo mnie zostawił, bo nie zadbał, żebym się nie przewróciła.
więcej

Chcę, by wszyscy mnie lubili... czy to możliwe?

Monika Chrzanowska
Sobota, 24 lutego 2018, godz. 08:00
Zdecydowanie bardziej lubimy słuchać pochwał, niż dostawać kolejne nagany. Chcemy zostać zauważeni, docenieni, przydatni. Można rzec przyciągający. Jak budować relacje, w których sympatia i szacunek będą nieustannie rozwijane?
więcej

W jaki sposób znajdować czas na wszystko? Poznaj 6 kroków do celu

Piotr Chydziński SJ
Piątek, 23 lutego 2018, godz. 07:06
Kolejny dzień minął ci nie wiadomo kiedy, jest już środek tygodnia, a twoja praca nadal stoi w miejscu bliskim początkowi? To znak, że musisz się zatrzymać. Stoisz na czerwonym świetle.
więcej

Spotkała swoje dziecko po śmierci

Anna Świerzyńska
Piątek, 23 lutego 2018, godz. 07:03
"Mamo, dlaczego mnie zabiłaś?". Padłam jak nieżywa. Zalał mnie niewysłowiony ból. Chciałam biec, krzyknąć "wybacz", chciałam go zatrzymać, wtulić się w niego. Tyle lat czekałam, tyle lat błagałam. Tyle lat marzyłam, że mi wybaczy. Moje życie skończyło się wraz z jego życiem.
więcej

Moja depresja nie była dziełem szatana

Szymon Żyśko
Piątek, 23 lutego 2018, godz. 07:00
'Wykluczenie ze wspólnoty popycha więcej osób w ręce szatana niż choroby psychiczne. Zamknięcie na Boga jest częściej efektem choroby niż jej powodem" - dziś Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, przypominamy mocny tekst Szymona.
więcej

Użył zdjęcia ich córki, żeby promować aborcję. Twitter przeprasza

twitter.com/ twitter.com/Nataliew1020/ wikipedia.org/ ed
Czwartek, 22 lutego 2018, godz. 17:00
Jeden z użytkowników Twittera użył zdjęcia 9-letniej Sophie Weaver, żeby wyrazić poparcie dla aborcji. Jednocześnie wyraził sprzeciw dla finansowania przez państwo leczenia dzieci z wadami genetycznymi.
więcej

9 rzeczy, których lepiej nie mówić kobiecie na diecie

Karolina Gujda
Czwartek, 22 lutego 2018, godz. 07:05
Czego nie mówić kobiecie na diecie? Lista irytujących, ale czasem też zabawnych komentarzy od bliższych i dalszych znajomych jest całkiem długa. Nas najbardziej rozśmieszył (nie wkurzył!) numer 6. A was?
więcej

Samotność? Mam na nią kilka sposobów

Zbyszek Chęciński
Wtorek, 20 lutego 2018, godz. 08:58
Kolejne buty nie dają ci szczęścia, przyjaźń oglądasz raczej w telewizji, a brak "miłości życia" dodatkowo komplikuje sytuację. Czujesz złość i osamotnienie. Wiem, co możesz z tym zrobić.
więcej

Patent na bycie życiową szczęściarą

Anna Świerzyńska
Wtorek, 20 lutego 2018, godz. 07:03
Masz błyszczeć inteligencją, lśnić urodą, zadziwiać sylwetką, zdumiewać fizjonomią i IQ. Zachwycać alabastrowym licem, razić uśmiechem, ogarniać nieogarnięte i panować nad domem, pracą, dziećmi i pasjami. Rozsądek krzyczy stop! Przecież to szaleństwo. To droga donikąd.
więcej

Kobieto, co mówisz do siebie?

Maja Moller
Niedziela, 18 lutego 2018, godz. 08:03
Powtarzałam jak mantrę: dasz radę, będzie dobrze, wszystko się jakoś ułoży. Zaklinałam rzeczywistość. W końcu zapytałam Boga: A co Ty powiedziałbyś mi w tej trudnej chwili?
więcej

Najtrudniej jest wybaczyć sobie

Anselm Grün OSB
Niedziela, 18 lutego 2018, godz. 08:02
Często bywasz ze sobą w konflikcie. Nie potrafisz sobie czegoś wybaczyć. Po prostu nie umiesz. Nie wiesz, jak pogodzić się z własnym ciałem albo jak uporać się z męczącym i rujnującym życie poczuciem winy...
więcej

Mobbing w pracy. Nie reagujesz?

Sylvia Schneider
Sobota, 17 lutego 2018, godz. 08:02
Ponad półtora miliona ludzi doświadczyło już mobbingu, z czego jedna trzecia to kobiety. Mobbing to przytyki, intrygi, obmowa, jątrzenie pracowników przeciw sobie, ukryte i otwarte dyskryminowanie, rozgłaszanie plotek, celowe odsuwanie kogoś od czegoś - to szerokie spektrum działań, które dotykają, ranią, obrażają, szkodzą.
więcej

Stracił słuch po wybuchu bomby. Walczy o normalne życie [WIDEO]

Bernadetta Jarocińska
Piątek, 16 lutego 2018, godz. 10:37
Historia jego wypadku jest dramatyczna. Nie otrzymał niezbędnej pomocy medycznej. Dzisiaj chodzi do szkoły, w której nie ma zajęć dla niesłyszących. Czyta z ruchów warg. Mógłby się poddać, a daje z siebie wszystko. Teraz kolej na nas.
więcej

Masturbacja. Prawda jest bardziej złożona

Przewodnik Katolicki
ks. Marek Dziewiecki / slo
Piątek, 16 lutego 2018, godz. 07:00
Każda forma autoerotyzmu jest wypaczeniem ludzkiej seksualności, gdyż prowadzi do egoizmu i uzależnień oraz do zaburzonych więzi międzyludzkich.
więcej

Jak dobrze się rozstać? Jak dobrze przeżyć rozstanie?

Monika Chrzanowska
Czwartek, 15 lutego 2018, godz. 07:00
Mija zauroczenie, przechodzi zakochanie, nastaje szara rzeczywistość. Miłość. Mówi się, że ta prawdziwa może trwać wieki. Co, jeśli po latach związku jedna ze stron dochodzi do wniosku, że to jednak nie to? Nie ma jednej i uniwersalnej recepty na to, by odejść i nie ranić, my jedynie możemy się pokusić o kilka sugestii.
więcej

Post Daniela - sposób na uzdrowienie duszy, ciała i... relacji

Krystyna Dajka, ks. Łukasz Piórkowski
Środa, 14 lutego 2018, godz. 17:26
Kiedy pojawiają się problemy, relacje zaczynają się komplikować. Mamy wtedy do wyboru trzy możliwości, a doskonałą inspiracją może być dla nas postawa i post proroka Daniela. To sposób na uzdrowienie ciała i duszy:
więcej

Nie każda miłość to miłość. Jakie uczucie buduje związek?

ks. Jacek WIOSNA Stryczek
ks. Jacek WIOSNA Stryczek

Środa, 14 lutego 2018, godz. 17:23
Próbuje się wmówić, że głównym kierunkiem miłości jest to, żeby się rozwijać albo być szczęśliwym. A największym zwycięstwem miłości jest coś zupełnie innego - pisze ks. Jacek Stryczek.
więcej

Post Daniela. Sposób na uzdrowienie ciała i duszy

Krystyna Dajka, ks. Łukasz Piórkowski
Środa, 14 lutego 2018, godz. 13:16
Hipokrates mówił: "Jeśli nie jesteś gotowy zmienić swojego życia, to nie można będzie ci pomóc". Post Daniela, dzięki swojej prostocie, pomógł już tysiącom osób. Zrób pierwszy krok.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook