Wolni przed ekranem

Posłaniec
Jacek Siepsiak SJ / Posłaniec / slo
Czwartek, 10 grudnia 2009, godz. 07:53
Chronić młodzież przed mediami to tak, jakby chronić babcie przed Ojcem Rydzykiem. To jeszcze wzmocniłoby ich wiarę w niego.
więcej

Opolska „javeriada”

Marta Mandżak / Xaverianum
Niedziela, 6 grudnia 2009, godz. 18:00
Jezuicki Ośrodek Formacji i Kultury „Xaverianum” już po raz 16 obchodził swoje patronalne święto. Duszpasterstwo akademickie z Opola od lat udowadnia, że można budować wspólnotę kościelną nie tylko poprzez wspólną modlitwę, ale również dobrą zabawę, łącząc przy tym tradycję z nowoczesnością.
więcej

Złość u dzieci - jak się nie dać?

Dieter Krowatschek / apio
Sobota, 5 grudnia 2009, godz. 10:55
Twoje dziecko wpada w szał: tupie nogami, krzyczy, kopie w meble, rzuca się na dywan i wali głową w ścianę, w miejscu publicznym też. Co z tym zrobić? Jak sobie poradzić z wybuchami złości u dziecka?
więcej

Teatr tylko Trochę Inny

Bożena Wałach
Piątek, 4 grudnia 2009, godz. 12:52
Ich teatr liczy 13 osób. Mają już na swoim koncie kilka udanych spektakli: "Mały Książę" Exupery'ego, "Bez słów" Becketta, "Proces" Kafki. Zaczęli od wymagających tekstów i nie zamierzają obniżać poprzeczki. Bo chcą robić teatr w kategorii "teatr", a nie w kategorii "teatr niepełnosprawnych".
więcej

Chora na A/H1N1 urodziła zdrowe dziecko

PAP / zylka
Sobota, 28 listopada 2009, godz. 14:30
W szpitalu klinicznym w Szczecinie przebywa 31-letnia kobieta chora na A/H1N1, która urodziła w szpitalu dziecko.U noworodka badania nie wykazały obecności wirusa nowej grypy – poinformowała w sobotę rzeczniczka szpitala przy Unii Lubelskiej Joanna Woźnicka.
więcej

Policja przestrzega przed podróbkami leków

PAP / mich
Sobota, 28 listopada 2009, godz. 08:56
Coraz więcej Polaków kupuje w internecie "cudowne specyfiki", pomocne w odchudzaniu, rozbudowie masy mięśniowej, a także niesprawdzone środki, które mają zwiększyć potencję czy... ilość włosów na głowie - alarmuje policja. Nie zdają sobie przy tym sprawy, że ryzykują zdrowie, a nawet życie.
więcej

Depresja - jak leczyć?

Andrea M. Hesse
Piątek, 27 listopada 2009, godz. 08:03
Depresja jest uleczalna, pod warunkiem, że leczeniem zajmie się specjalista. To on zdecyduje jaka forma terapii będzie najlepsza: farmakologiczna, psychoterapia czy inne formy leczenia.
więcej

Pytasz o mojego ojca?

List
Jarosław Dudycz / "List" listopad 2009

Środa, 25 listopada 2009, godz. 12:58
Idę na spotkanie z Hanką. Zgodziła się opowiedzieć mi o swoim dzieciństwie. Dzwonię do jej drzwi. Siadamy w fotelach. Jest piękną, młodą dziewczyną, świetnie ubraną, ma długie kasztanowe włosy. Studiuje filozofię. Nie widać po niej napięcia czy zdenerwowania. Hanka zaczyna mówić o swoim życiu…
więcej

Uczulenia na szczepionki przeciwko A/H1N1

PAP / wab
Wtorek, 24 listopada 2009, godz. 14:15
"Nietypową liczbę poważnych reakcji alergicznych" na szczepionkę przeciwko wirusowi A/H1N1 zanotowano w Kanadzie, gdzie wycofano partię tych preparatów – poinformowała we wtorek Światowa Organizacja Zdrowia.
więcej

WHO: 33,4 mln ludzi zakażonych wirusem HIV

PAP / zylka
Wtorek, 24 listopada 2009, godz. 10:24
Około 33,4 mln ludzi na świecie jest zarażonych wirusem HIV – wynika z dorocznego raportu opublikowanego we wtorek przez Światową Organizację Zdrowia i oenzetowski program ds. problemów HIV/AIDS (UNAIDS).
więcej

Pierogi ruskie czy nasze?

Posłaniec
Stanisław Morgalla SJ / slo
Wtorek, 24 listopada 2009, godz. 08:31
Spotkanie z kimś nowym - innym, obcym, nieznanym - zawsze jest niewiadomą. Równie dobrze może się okazać wielką przygodą, co przykrym koszmarem. Od czego to zależy? I czy na pewno zawsze od innych?
więcej

"Znalezienie dawcy to jak anulowanie wyroku"

wab
Wtorek, 17 listopada 2009, godz. 13:23
– Poddajemy się stereotypom, nie próbujemy ich zwalczyć, brakuje nam wiedzy o dawstwie szpiku. A w tym samym czasie ktoś, kto walczy z chorobą, tkwi w dramatycznym oczekiwaniu – mówi Tomasz Chruśliński z Fundacji Przeciwko Leukemii im. Agaty Mróz-Olszewskiej.
więcej

Ruszyła akcja "Oddaj z kości garść miłości"

wab
Wtorek, 17 listopada 2009, godz. 11:38
Ja, całkowicie zdrowa osoba bałam się szpitala! Co musi czuć chory skazany na długie, trudne leczenie, mając jednocześnie świadomość, że nie zawsze się udaje?
więcej

Ludzie depresyjni prorokami naszych czasów

Jana Martinková / Józef Augustyn SJ
Wtorek, 17 listopada 2009, godz. 08:00
Psychologowie podkreślają, że w ciężkiej, ostrej depresji nie powinno się motywować ludzi i zachęcać ich do wysiłku, ponieważ przynosi to zwykle skutek odwrotny do zamierzonego. O depresji, chorobie naszych czasów, opowiada o. Józef Augustyn SJ.
więcej

Skutki uboczne szczepień na nową grypę

PAP / ad
Sobota, 14 listopada 2009, godz. 08:23
We Francji po zaszczepieniu ok. 100 tys. osób - pracowników służby zdrowia - przeciwko wirusowi grypy A/H1N1 zanotowano 91 przypadków wystąpienia skutków ubocznych, w tym cztery przypadki poważne - poinformowała w piątek Francuska Agencja Zdrowia i Bezpieczeństwa Produktów Leczniczych (Afssaps).
więcej

Operacja: RANDKA

Wzrastanie
Paweł Lessnau / "Wzrastanie" / slo
Środa, 11 listopada 2009, godz. 10:57
W co ja się ubiorę? Co mam robić? Wiem! Zadzwonię do Tomka, on się na tych sprawach zna. – Siema, Tomek! Słuchaj, mam do ciebie sprawę. – Ha ha, siema, Młody! Wal śmiało. – No bo wiesz, chciałem iść, tzn. zaprosiłem… Ech, dobra – umówiłem się na randkę z fajną dziewczyną i nie wiem, jak się ubrać, czy iść z nią za rękę, czy tak po prostu obok niej, czy pocałować ją na powitanie albo pożegnanie, gdzie moglibyśmy iść – pomóż mi!
więcej

Uniwersytet Trzeciego Wieku

o. Roman Darowski SJ
Wtorek, 10 listopada 2009, godz. 12:28
Osoby w wieku lat 50+ stanowią w naszym społeczeństwie spory odsetek i duży potencjał. Wielu obecnie przechodzi wcześnie na emeryturę. Inni, nawet będąc na rencie, rozwijają różnorodną działalność.
więcej

Niepełnosprawne dziecko to nie koniec świata

slo / Elizabeth Lukas
Wtorek, 10 listopada 2009, godz. 04:47
Tym, co nas, ludzi, dręczy, są nie tylko tragiczne wydarzenia. Rzeczywistą tragedią jest często sposób, w jaki ustosunkowujemy się do tych wydarzeń.
więcej

ADHD - diagnoza kończy drogę przez mękę

slo / Sabine Bernau
Sobota, 7 listopada 2009, godz. 15:21
Zdiagnozowanie ADHD, zarówno w przypadku dziecka, jak i osoby dorosłej, oznacza przeważnie koniec długiej drogi przez mękę. Przebudzenie nadziei na wyleczenie pomaga osobom cierpiącym na ADHD uruchomić sobie własne, bez wątpienia istniejące, pozytywne zasoby.
więcej

Szczepionka najlepszym środkiem na grypę

PAP / wab
Piątek, 6 listopada 2009, godz. 15:44
Komisja Europejska uważa, że szczepienia przeciwko grypie A/H1N1 są najlepszym sposobem zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby i ochrony obywateli UE - powiedziała w piątek rzeczniczka KE ds. zdrowia Nina Papadulaki.
więcej

Zapasy preparatu Tamiflu dla 2 mln ludzi

PAP / mich
Piątek, 6 listopada 2009, godz. 10:18
Rząd ma zapasy preparatu Tamiflu, którym leczy się grypę, dla dwóch milionów osób - poinformował premier Donald Tusk. Jak dodał, poza zapasami rządowymi, w aptekach dostępne są szczepionki na zwykłą grypę. Premier podkreślił, że wspiera racjonalne i spokojne podejście ministerstwa zdrowia w tej kwestii.
więcej

Po prostu nie mam ochoty na seks!

Helena Maja Heinemann / slo
Czwartek, 5 listopada 2009, godz. 14:20
"91 procent kobiet twierdzi, że nigdy nie poszłoby do łóżka z mężczyzną, który nie potrafi słuchać." "Stern"
więcej

Z dwóch nieszczęść jedno szczęście

Magazyn Familia
"Magazyn Familia" 5/2009
Czwartek, 5 listopada 2009, godz. 06:46
Rodzice, którzy pragną zaadoptować dziecko, muszą przejść konieczne, przewidziane przez prawo procedury. Choć wymagają czasu, warto wytrwać. Po to, by i rodzice, i dziecko mogli stworzyć prawdziwą rodzinę. Z Barbarą Passini, panią dyrektor Krajowego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Warszawie, rozmawia Izabela Górnicka-Zdziech.
więcej

Konferencja "Dziecko z ADHD - prawa, standardy terapii i edukacji"

PAP / slo
Środa, 4 listopada 2009, godz. 15:52
Nad tym, jak skutecznie pomagać dzieciom cierpiącym na ADHD, zastanawiali się uczestnicy konferencji "Dziecko z ADHD - prawa, standardy terapii i edukacji".
więcej

Grypa. Szczepić się czy nie?

wab
Wtorek, 3 listopada 2009, godz. 16:56
Epidemia grypy na Ukrainie wywołała w tym kraju panikę. W całej Europie służby sanitarne postawione zostały w stan gotowości. Szczepią się Włosi, Brytyjczycy i Niemcy. Media podgrzewają atmosferę wokół "świńskiej grypy" i możliwości wybuchu pandemii. W takiej sytuacji zasadne jest pytanie o sens szczepień przeciwko grypie.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?