Po prostu nie mam ochoty na seks!

Helena Maja Heinemann / slo
Czwartek, 5 listopada 2009, godz. 14:20
"91 procent kobiet twierdzi, że nigdy nie poszłoby do łóżka z mężczyzną, który nie potrafi słuchać." "Stern"
więcej

Z dwóch nieszczęść jedno szczęście

Magazyn Familia
"Magazyn Familia" 5/2009
Czwartek, 5 listopada 2009, godz. 06:46
Rodzice, którzy pragną zaadoptować dziecko, muszą przejść konieczne, przewidziane przez prawo procedury. Choć wymagają czasu, warto wytrwać. Po to, by i rodzice, i dziecko mogli stworzyć prawdziwą rodzinę. Z Barbarą Passini, panią dyrektor Krajowego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Warszawie, rozmawia Izabela Górnicka-Zdziech.
więcej

Konferencja "Dziecko z ADHD - prawa, standardy terapii i edukacji"

PAP / slo
Środa, 4 listopada 2009, godz. 15:52
Nad tym, jak skutecznie pomagać dzieciom cierpiącym na ADHD, zastanawiali się uczestnicy konferencji "Dziecko z ADHD - prawa, standardy terapii i edukacji".
więcej

Grypa. Szczepić się czy nie?

wab
Wtorek, 3 listopada 2009, godz. 16:56
Epidemia grypy na Ukrainie wywołała w tym kraju panikę. W całej Europie służby sanitarne postawione zostały w stan gotowości. Szczepią się Włosi, Brytyjczycy i Niemcy. Media podgrzewają atmosferę wokół "świńskiej grypy" i możliwości wybuchu pandemii. W takiej sytuacji zasadne jest pytanie o sens szczepień przeciwko grypie.
więcej

Kardiolodzy: leki złożone przyszłością terapii nadciśnienia tętniczego

PAP / slo
Wtorek, 3 listopada 2009, godz. 15:28
Nadciśnienie tętnicze to choroba, na którą cierpi w Polsce 9 mln osób, z czego tylko u 12 procent leczenie jest skuteczne. Stosowanie preparatów złożonych, czyli zwierających kilka leków w jednej pigułce, jest jednym ze sposobów na poprawę tych statystyk - mówili kardiolodzy na czwartkowej konferencji prasowej w Warszawie.
więcej

Poczucie winy niczemu nie służy

John Powell SJ / slo
Poniedziałek, 2 listopada 2009, godz. 09:52
Z poczucia winy mogą zrodzić się dwie reakcje: frustracja lub zahamowanie. Wywołuje ono złość, agresję, żal. Doświadczając poczucia winy człowiek nie rozwija się. Poczucie winy jest ulubionym narzędziem tych, którzy chcą tobą manipulować, rządzić. Poczucie winy nie zmienia jednostki.
więcej

Tata w Klubie

Magazyn Familia
Paweł Pomianek / "Magazyn Familia" 6/2009
Niedziela, 1 listopada 2009, godz. 15:04
Mówi się, że ojcostwo w naszym kraju przeżywa kryzys. Tymczasem grupa kilkunastu rzeszowskich mężczyzn, wbrew obiegowym opiniom, postanowiła zatroszczyć się o swoje ojcostwo, zakładając Klub Ojca.
więcej

Autorytet, władza, ojcostwo

Życie Duchowe
Stanisław Morgalla SJ / slo
Piątek, 30 października 2009, godz. 09:23
Narodzin nowych autorytetów nikt nie ogłasza, zwłaszcza ich nieświadomi i zagubieni ojcowie. Z ojcostwem bowiem jest jeszcze gorzej, bo dłużej było poddane erozji. Komu zatem ufać? Skąd brać odwagę na dalszy ciąg?
więcej

Jak cierpiący na depresję do nas docierają i co mówią

E. Kennedy, S. Charles / slo
Poniedziałek, 26 października 2009, godz. 12:06
Ludzie chorzy na depresję mogą nosić wiele masek, wyczuwamy wówczas, że jest coś pod powierzchnią, coś mrocznego i bolesnego, co ukrywa się pod tym, co jest widoczne na, zewnątrz, co demaskuje się tkwiąc we własnej kryjówce.
więcej

Logopedzi: można uchronić dziecko przed jąkaniem

PAP / slo
Czwartek, 22 października 2009, godz. 12:22
Wczesna interwencja rodziców i logopedy, przy problemach dziecka z płynnym mówieniem, może uchronić je przed jąkaniem - przekonywali w środę specjaliści podczas konferencji naukowej zorganizowanej w Katowicach w przeddzień Światowego Dnia Osób Jąkających się.
więcej

Śmierć zawsze jest zaskoczeniem

Życie Duchowe
Kuba Kołacz SJ / Życie Duchowe / slo
Czwartek, 22 października 2009, godz. 09:23
Czy lęk, jaki odczuwamy na myśl o śmierci, może być wyrazem małej wiary lub braku nadziei na opiekę Bożą po drugiej stronie życia?
więcej

Dziecko w obliczu rozwodu

Wolfgang Jaede / slo
Piątek, 16 października 2009, godz. 12:27
Gwałtowne konflikty i kłótnie między rodzicami są, szczególnie dla młodszych dzieci, jednym z największych obciążeń psychicznych. Co mogą zrobić rodzice, żeby pomóc dziecku w uporaniu się z problemem rozwodu?
więcej

Smuta Polaka bankruta

Tygodnik Powszechny
Elżbieta Isakiewicz / slo

Czwartek, 15 października 2009, godz. 09:03
Gdy przed kilkunastoma dniami ujawniono, że ponad milion Polaków zalega z płatnościami bankowych zobowiązań więcej niż pół roku, Roman Sklepowicz, prezes Pokrzywdzonych przez System Bankowy, jak co dzień otwierał listy od ludzi, którzy stracili wszystko. Zaczynały się podobnie: „Co robić? Jak żyć?”.
więcej

„Czy satysfakcjonuje panią wynagrodzenie za pracę?"

Małgorzata Witek
Środa, 14 października 2009, godz. 11:43
Takie pytanie usłyszałam od jednego z rodziców moich uczniów, zwanych potocznie „moimi dziećmi”, na pierwszej wywiadówce. Młodemu, należy dodać niedoświadczonemu, nauczycielowi przebiega w takiej chwili przez umysł impuls, budzący całe tabuny pytań kolejnych.
więcej

Kobieta może "przekazać" raka dziecku

dziennik.com / slo
Środa, 14 października 2009, godz. 07:22
Komórki rakowe mogą przenosić się z ciała ciężarnej kobiety do organizmu nienarodzonego dziecka - dowiedli amerykańscy naukowcy. Tym samym rozwiązali medyczną zagadkę, która trapiła lekarzy na całym świecie od stu lat.
więcej

WHO: Depresja to cicha epidemia

PAP - Nauka w Polsce / slo
Środa, 30 września 2009, godz. 10:46
Światowa Organizacja Zdrowia przewiduje, że w ciągu najbliższych 20 lat depresja stanie się najczęstszym problemem zdrowotnym. Podczas pierwszego Globalnego Szczytu ws. Zdrowia Psychicznego, który rozpoczął się 2 września w Atenach eksperci podkreślali potrzebę zapewnienia chorym odpowiedniej opieki i dostępu do terapii - informuje serwis BBC.
więcej

Jezus o podatkach

Michał Wojciechowski
Poniedziałek, 28 września 2009, godz. 15:02
Jezus wielokrotnie okazywał przychylność celnikom i poborcom podatkowym. Nie byłoby to możliwe, gdyby potępiał państwo i podatki.
więcej

Amuzja, czyli zaburzenie percepcji muzyki

PAP
Poniedziałek, 28 września 2009, godz. 09:45
Zaburzenie percepcji muzyki, zwane amuzją, jest dosyć powszechne, ale wciąż mało znane. Amuzja objawiać się może utratą umiejętności gry na instrumencie, nierozpoznawaniem słyszanych wielokrotnie utworów lub odbieraniem muzyki jako hałasu. Na zaburzenie to cierpiał m.in. wielki kompozytor Maurice Ravel.
więcej

Nauka kontra medycyna niekonwencjonalna

forum / m.gajewski.sj
Środa, 23 września 2009, godz. 10:13
Medycyna niekonwencjonalna nazywana jest często paramedycyną, medycyną alternatywną, komplementarną, naturalną, holistyczną. Według niektórych nadużyciem jest już sam termin "medycyna" w odniesieniu do praktyk uzdrowicielskich...
więcej

Nogi bez pajączków

dziennik.com
Wtorek, 22 września 2009, godz. 14:32
Drobne żylaki zwane pajączkami naczyniowymi spędzają sen z powiek niejednej z nas. Występują głównie na nogach i czasem na twarzy, częściej u kobiet niż mężczyzn. Dolegliwość ta jest powszechna i specjaliści przewidują, że niedługo dotknie 75% populacji.
więcej

Kara adekwatna do wieku dziecka

slo / Hermann Liebenow
Środa, 16 września 2009, godz. 15:18
Nagroda i kara w określonym wieku powinny motywować do wysiłku. Chodzi tu nie tyle o naprawienie tego przykrego wypadku, ile o poprawę zachowania.
więcej

Tłuszczyk na udach chroni przed chorobami serca

dziennik.com
Środa, 16 września 2009, godz. 10:57
Osoby, które posiadają szczupłe uda, mogą być bardziej narażone na choroby serca – wynika z najnowszych badań naukowych.
więcej

ADHD – czym się objawia?

Sabine Bernau
Środa, 9 września 2009, godz. 16:08
Nie potrafi usiedzieć spokojnie w miejscu, kręci się, kiwa na krześle, bębni palcami po stole, nie słucha tego, co się do niego mówi, irytuje się, zadaje nerwowe pytania w środku wypowiedzi - czy to ADHD?
więcej

Bioniczne zęby - rewolucja w stomatologii

PAP / slo
Wtorek, 8 września 2009, godz. 15:27
Japońscy naukowcy wyhodowali u myszy bioniczne zęby, które staną się rewolucją w stomatologii. Ich odkrycie oznacza , że być może w przyszłości nasze stałe zęby nie będą ostatnimi.
więcej

Cukier puder na potencję

slo / "Dziennik" / PAP
Wtorek, 8 września 2009, godz. 13:34
Światowa Organizacja zdrowia podaje: Polacy co roku wydają na fałszywe leki około 100 mln zł.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook