Policja przestrzega przed podróbkami leków

PAP / mich
Sobota, 28 listopada 2009, godz. 08:56
Coraz więcej Polaków kupuje w internecie "cudowne specyfiki", pomocne w odchudzaniu, rozbudowie masy mięśniowej, a także niesprawdzone środki, które mają zwiększyć potencję czy... ilość włosów na głowie - alarmuje policja. Nie zdają sobie przy tym sprawy, że ryzykują zdrowie, a nawet życie.
więcej

Depresja - jak leczyć?

Andrea M. Hesse
Piątek, 27 listopada 2009, godz. 08:03
Depresja jest uleczalna, pod warunkiem, że leczeniem zajmie się specjalista. To on zdecyduje jaka forma terapii będzie najlepsza: farmakologiczna, psychoterapia czy inne formy leczenia.
więcej

Pytasz o mojego ojca?

List
Jarosław Dudycz / "List" listopad 2009

Środa, 25 listopada 2009, godz. 12:58
Idę na spotkanie z Hanką. Zgodziła się opowiedzieć mi o swoim dzieciństwie. Dzwonię do jej drzwi. Siadamy w fotelach. Jest piękną, młodą dziewczyną, świetnie ubraną, ma długie kasztanowe włosy. Studiuje filozofię. Nie widać po niej napięcia czy zdenerwowania. Hanka zaczyna mówić o swoim życiu…
więcej

Uczulenia na szczepionki przeciwko A/H1N1

PAP / wab
Wtorek, 24 listopada 2009, godz. 14:15
"Nietypową liczbę poważnych reakcji alergicznych" na szczepionkę przeciwko wirusowi A/H1N1 zanotowano w Kanadzie, gdzie wycofano partię tych preparatów – poinformowała we wtorek Światowa Organizacja Zdrowia.
więcej

WHO: 33,4 mln ludzi zakażonych wirusem HIV

PAP / zylka
Wtorek, 24 listopada 2009, godz. 10:24
Około 33,4 mln ludzi na świecie jest zarażonych wirusem HIV – wynika z dorocznego raportu opublikowanego we wtorek przez Światową Organizację Zdrowia i oenzetowski program ds. problemów HIV/AIDS (UNAIDS).
więcej

Pierogi ruskie czy nasze?

Posłaniec
Stanisław Morgalla SJ / slo
Wtorek, 24 listopada 2009, godz. 08:31
Spotkanie z kimś nowym - innym, obcym, nieznanym - zawsze jest niewiadomą. Równie dobrze może się okazać wielką przygodą, co przykrym koszmarem. Od czego to zależy? I czy na pewno zawsze od innych?
więcej

"Znalezienie dawcy to jak anulowanie wyroku"

wab
Wtorek, 17 listopada 2009, godz. 13:23
– Poddajemy się stereotypom, nie próbujemy ich zwalczyć, brakuje nam wiedzy o dawstwie szpiku. A w tym samym czasie ktoś, kto walczy z chorobą, tkwi w dramatycznym oczekiwaniu – mówi Tomasz Chruśliński z Fundacji Przeciwko Leukemii im. Agaty Mróz-Olszewskiej.
więcej

Ruszyła akcja "Oddaj z kości garść miłości"

wab
Wtorek, 17 listopada 2009, godz. 11:38
Ja, całkowicie zdrowa osoba bałam się szpitala! Co musi czuć chory skazany na długie, trudne leczenie, mając jednocześnie świadomość, że nie zawsze się udaje?
więcej

Ludzie depresyjni prorokami naszych czasów

Jana Martinková / Józef Augustyn SJ
Wtorek, 17 listopada 2009, godz. 08:00
Psychologowie podkreślają, że w ciężkiej, ostrej depresji nie powinno się motywować ludzi i zachęcać ich do wysiłku, ponieważ przynosi to zwykle skutek odwrotny do zamierzonego. O depresji, chorobie naszych czasów, opowiada o. Józef Augustyn SJ.
więcej

Skutki uboczne szczepień na nową grypę

PAP / ad
Sobota, 14 listopada 2009, godz. 08:23
We Francji po zaszczepieniu ok. 100 tys. osób - pracowników służby zdrowia - przeciwko wirusowi grypy A/H1N1 zanotowano 91 przypadków wystąpienia skutków ubocznych, w tym cztery przypadki poważne - poinformowała w piątek Francuska Agencja Zdrowia i Bezpieczeństwa Produktów Leczniczych (Afssaps).
więcej

Operacja: RANDKA

Wzrastanie
Paweł Lessnau / "Wzrastanie" / slo
Środa, 11 listopada 2009, godz. 10:57
W co ja się ubiorę? Co mam robić? Wiem! Zadzwonię do Tomka, on się na tych sprawach zna. – Siema, Tomek! Słuchaj, mam do ciebie sprawę. – Ha ha, siema, Młody! Wal śmiało. – No bo wiesz, chciałem iść, tzn. zaprosiłem… Ech, dobra – umówiłem się na randkę z fajną dziewczyną i nie wiem, jak się ubrać, czy iść z nią za rękę, czy tak po prostu obok niej, czy pocałować ją na powitanie albo pożegnanie, gdzie moglibyśmy iść – pomóż mi!
więcej

Uniwersytet Trzeciego Wieku

o. Roman Darowski SJ
Wtorek, 10 listopada 2009, godz. 12:28
Osoby w wieku lat 50+ stanowią w naszym społeczeństwie spory odsetek i duży potencjał. Wielu obecnie przechodzi wcześnie na emeryturę. Inni, nawet będąc na rencie, rozwijają różnorodną działalność.
więcej

Niepełnosprawne dziecko to nie koniec świata

slo / Elizabeth Lukas
Wtorek, 10 listopada 2009, godz. 04:47
Tym, co nas, ludzi, dręczy, są nie tylko tragiczne wydarzenia. Rzeczywistą tragedią jest często sposób, w jaki ustosunkowujemy się do tych wydarzeń.
więcej

ADHD - diagnoza kończy drogę przez mękę

slo / Sabine Bernau
Sobota, 7 listopada 2009, godz. 15:21
Zdiagnozowanie ADHD, zarówno w przypadku dziecka, jak i osoby dorosłej, oznacza przeważnie koniec długiej drogi przez mękę. Przebudzenie nadziei na wyleczenie pomaga osobom cierpiącym na ADHD uruchomić sobie własne, bez wątpienia istniejące, pozytywne zasoby.
więcej

Szczepionka najlepszym środkiem na grypę

PAP / wab
Piątek, 6 listopada 2009, godz. 15:44
Komisja Europejska uważa, że szczepienia przeciwko grypie A/H1N1 są najlepszym sposobem zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby i ochrony obywateli UE - powiedziała w piątek rzeczniczka KE ds. zdrowia Nina Papadulaki.
więcej

Zapasy preparatu Tamiflu dla 2 mln ludzi

PAP / mich
Piątek, 6 listopada 2009, godz. 10:18
Rząd ma zapasy preparatu Tamiflu, którym leczy się grypę, dla dwóch milionów osób - poinformował premier Donald Tusk. Jak dodał, poza zapasami rządowymi, w aptekach dostępne są szczepionki na zwykłą grypę. Premier podkreślił, że wspiera racjonalne i spokojne podejście ministerstwa zdrowia w tej kwestii.
więcej

Po prostu nie mam ochoty na seks!

Helena Maja Heinemann / slo
Czwartek, 5 listopada 2009, godz. 14:20
"91 procent kobiet twierdzi, że nigdy nie poszłoby do łóżka z mężczyzną, który nie potrafi słuchać." "Stern"
więcej

Z dwóch nieszczęść jedno szczęście

Magazyn Familia
"Magazyn Familia" 5/2009
Czwartek, 5 listopada 2009, godz. 06:46
Rodzice, którzy pragną zaadoptować dziecko, muszą przejść konieczne, przewidziane przez prawo procedury. Choć wymagają czasu, warto wytrwać. Po to, by i rodzice, i dziecko mogli stworzyć prawdziwą rodzinę. Z Barbarą Passini, panią dyrektor Krajowego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Warszawie, rozmawia Izabela Górnicka-Zdziech.
więcej

Konferencja "Dziecko z ADHD - prawa, standardy terapii i edukacji"

PAP / slo
Środa, 4 listopada 2009, godz. 15:52
Nad tym, jak skutecznie pomagać dzieciom cierpiącym na ADHD, zastanawiali się uczestnicy konferencji "Dziecko z ADHD - prawa, standardy terapii i edukacji".
więcej

Grypa. Szczepić się czy nie?

wab
Wtorek, 3 listopada 2009, godz. 16:56
Epidemia grypy na Ukrainie wywołała w tym kraju panikę. W całej Europie służby sanitarne postawione zostały w stan gotowości. Szczepią się Włosi, Brytyjczycy i Niemcy. Media podgrzewają atmosferę wokół "świńskiej grypy" i możliwości wybuchu pandemii. W takiej sytuacji zasadne jest pytanie o sens szczepień przeciwko grypie.
więcej

Kardiolodzy: leki złożone przyszłością terapii nadciśnienia tętniczego

PAP / slo
Wtorek, 3 listopada 2009, godz. 15:28
Nadciśnienie tętnicze to choroba, na którą cierpi w Polsce 9 mln osób, z czego tylko u 12 procent leczenie jest skuteczne. Stosowanie preparatów złożonych, czyli zwierających kilka leków w jednej pigułce, jest jednym ze sposobów na poprawę tych statystyk - mówili kardiolodzy na czwartkowej konferencji prasowej w Warszawie.
więcej

Poczucie winy niczemu nie służy

John Powell SJ / slo
Poniedziałek, 2 listopada 2009, godz. 09:52
Z poczucia winy mogą zrodzić się dwie reakcje: frustracja lub zahamowanie. Wywołuje ono złość, agresję, żal. Doświadczając poczucia winy człowiek nie rozwija się. Poczucie winy jest ulubionym narzędziem tych, którzy chcą tobą manipulować, rządzić. Poczucie winy nie zmienia jednostki.
więcej

Tata w Klubie

Magazyn Familia
Paweł Pomianek / "Magazyn Familia" 6/2009
Niedziela, 1 listopada 2009, godz. 15:04
Mówi się, że ojcostwo w naszym kraju przeżywa kryzys. Tymczasem grupa kilkunastu rzeszowskich mężczyzn, wbrew obiegowym opiniom, postanowiła zatroszczyć się o swoje ojcostwo, zakładając Klub Ojca.
więcej

Autorytet, władza, ojcostwo

Życie Duchowe
Stanisław Morgalla SJ / slo
Piątek, 30 października 2009, godz. 09:23
Narodzin nowych autorytetów nikt nie ogłasza, zwłaszcza ich nieświadomi i zagubieni ojcowie. Z ojcostwem bowiem jest jeszcze gorzej, bo dłużej było poddane erozji. Komu zatem ufać? Skąd brać odwagę na dalszy ciąg?
więcej

Jak cierpiący na depresję do nas docierają i co mówią

E. Kennedy, S. Charles / slo
Poniedziałek, 26 października 2009, godz. 12:06
Ludzie chorzy na depresję mogą nosić wiele masek, wyczuwamy wówczas, że jest coś pod powierzchnią, coś mrocznego i bolesnego, co ukrywa się pod tym, co jest widoczne na, zewnątrz, co demaskuje się tkwiąc we własnej kryjówce.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook