Emerytura na wsi?

Dziennik Polski
Barbara Rotter-Stankiewicz / slo
Środa, 28 kwietnia 2010, godz. 11:24
Ale ci zazdroszczę! Świeże powietrze, przestrzeń, święty spokój... Tak mówią znajomi, gdy dowiedzą się, że mieszkam na wsi. I marzą, że gdy przejdą na emeryturę, zafundują sobie egzystencję w tak komfortowych warunkach, jakie mam ja.
więcej

Na rowerze w drugie stulecie

Dziennik Polski
Daniel Weimer / "Dziennik Polski" / slo
Środa, 28 kwietnia 2010, godz. 08:55
Jan Płachta urodził się rok przed utworzeniem swej ukochanej Sandecji i marzy, by doczekać jej spotkań w ekstraklasie.
więcej

Kiedy praca staje się udręką

Dziennik Polski
Natalia Adamska / slo
Wtorek, 27 kwietnia 2010, godz. 09:28
Wypalenie zaczyna się od wyczerpania emocjonalnego. Sprawy zawodowe przestają nas interesować, jesteśmy rozdrażnieni, pozbawieni wigoru i pozytywnej energii - odczuwamy ogólne zniechęcenie, przygnębienie, poczucie własnej wartości systematycznie spada.
więcej

"Rzeczpospolita": e-recepta pomoże lekarzowi

"Rzeczpospolita" / PAP / wab
Poniedziałek, 26 kwietnia 2010, godz. 08:17
Rządowe Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia rozstrzyga konkurs na opracowanie programu e-recept: informatycznego systemu, w którym znajdą się dane o wszystkich przepisanych pacjentowi lekach, informuje "Rzeczpospolita".
więcej

Klapsy uczą agresji

AS, (R) / dziennik.com / slo
Sobota, 24 kwietnia 2010, godz. 10:14
Trzylatki karane za złe zachowanie klapsami mogą potem wykazać się agresywnym zachowaniem. Naukowcy tłumaczą, że klapsy i fizyczne karcenie wykształca u dzieci strach raczej niż zrozumienie sytuacji.
więcej

Szczepiąc siebie - chronisz bliskich

Paweł Wernicki / PAP / slo
Piątek, 23 kwietnia 2010, godz. 13:31
"Szczepiąc siebie - chronisz bliskich" - to hasło V Europejskiego Tygodnia Szczepień, który potrwa do 1 maja. Z okazji jego rozpoczęcia w poniedziałek w warszawskim Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego - PZH odbyła się konferencja naukowa.
więcej

Przedsiębiorca wszech czasów

João César das Neves
Środa, 21 kwietnia 2010, godz. 17:20
Rozwój jest zjawiskiem de­cydującym o obliczu naszych czasów. Dzisiejszy świat żyje postępem. Rozwój zdaje się być kluczem do naszych radości i smutków... Wśród różnych czynników wpływających na rozwój szczególnie ważne miejsce zajmuje poziom przed­siębiorczości w społeczeństwie.
więcej

Kronika trzeciej "A"

Znak
Stanisław Zasada / slo
Środa, 21 kwietnia 2010, godz. 15:03
Jest rok 1946. Polska została już opanowana przez komunistów. Rzesze wojennych uchodźców w Anglii boją się wracać do kraju – wiedzą, że czekają ich tam represje. Liczą na wybuch trzeciej wojny światowej, która wyzwoli Polskę spod sowieckiego panowania, a im pozwoli wrócić. Ale wojna nie wybucha...
więcej

E- learning, czyli edukacja z internetu

Dziennik Polski
Katarzyna Klimek-Michno / slo
Środa, 21 kwietnia 2010, godz. 14:53
Dyktanda i testy matematyczne. A do tego gry i zabawy. Wszystko wirtualnie. W internecie powstaje coraz więcej portali edukacyjnych.
więcej

W niewoli stanowisk

Dziennik Polski
Majka Lisińska-Kozioł / "Dziennik Polski" / slo
Środa, 21 kwietnia 2010, godz. 14:24
Gdy rynek pracy się kurczy, pustoszeją także dyrektorskie i kierownicze fotele. Z wysokiej funkcji spada się boleśnie. Znalezienie pracy za te same pieniądze lub na podobnym stanowisku jest znacznie trudniejsze niż w przypadku osób zajmujących podrzędne pozycje w zawodowej hierarchii.
więcej

Historia o kobiecie, której życie robiło na złość

Życie Duchowe
Arkadiusz Pieniążek SJ / slo
Środa, 21 kwietnia 2010, godz. 08:18
Można powiedzieć, że jest to historia o kobiecie, której życie robiło na złość, lecz ona i tak starała się wydobyć z niego jak najwięcej. Trochę na wyrost byłoby porównywać Fridę Kahlo ze sługą Jahwe, ale bez wątpienia można o niej powiedzieć, że była człowiekiem oswojonym z cierpieniem. W swoim życiu doświadczyła cierpienia na wiele możliwych sposobów.
więcej

Rozmawiajmy z dziećmi o katastrofie

PAP / ad
Wtorek, 20 kwietnia 2010, godz. 12:57
Rozmawiajmy z dziećmi o katastrofie, gdy same o to pytają. Nawet, jeśli my uznajemy to, co się stało, za ważne, dzieci nie muszą tego tak odbierać - powiedziała dr Barbara Arska-Karyłowska ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
więcej

Co jest dobre dla naszego serca?

dziennik.com
Poniedziałek, 19 kwietnia 2010, godz. 09:52
Czasem gubimy się w przepisach na zdrową dietę i zaleceniach, co można jeść, a czego nie. Może przyda się nam lista 10 produktów spożywczych, które powinny stać się stałym punktem w naszym jadłospisie, szczególnie jeżeli zależy nam na zdrowym sercu.
więcej

Jadłospis na wiosenne zmęczenie

Aleksandra Słabisz / dziennik.com / slo
Poniedziałek, 19 kwietnia 2010, godz. 07:24
Czujesz się zmęczona i rozdrażniona? Na dworze świeci słońce, a ty – zamiast cieszyć się z ładnej pogody – nie masz humoru i siły ani ochoty do działania? Boli cię głowa i nie możesz się skoncentrować?
więcej

GIS:Pyły wulkaniczne nie są groźne dla zdrowia

PAP / ad
Piątek, 16 kwietnia 2010, godz. 20:39
Obecnie pyły wulkaniczne nad Polską nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Sytuacja jest dynamiczna i na bieżąco monitorowana - poinformował w piątek PAP Główny Inspektorat Sanitarny.
więcej

Jak sobie poradzić z życiową tragedią

Jennifer Guntzelman / slo
Środa, 14 kwietnia 2010, godz. 12:56
Zasmucenie może stać się naszym sposobem życia. Smutek, podobnie jak pociąg przewożący nas z jednego miejsca w drugie, powinien być środkiem pomagającym przystosować się do życia bez kogoś lub czegoś, co straciliśmy. Czasem jednak jazda pociągiem wciąga tak dalece, że zapominamy o celu podróży.
więcej

Cierpiący u Dostojewskiego

Życie Duchowe
Ks. Dariusz Jastrząb / slo
Wtorek, 13 kwietnia 2010, godz. 11:02
„Zwrócenie biletu” Bogu, przy tak ważkiej kwestii jak cierpienie, jest aktem desperacji prowadzącym ostatecznie do rozpaczy. „Świadomość nieusercowiona”, wobec fenomenu cierpienia, prędzej czy później zanurza się w obłędzie.
więcej

Zrozumieć cierpienie i sens życia

Stanisław Głaz SJ / Ewelina Sroczyńska
Wtorek, 13 kwietnia 2010, godz. 09:30
Człowieka charakteryzuje zdolność do podejmowa­nia ofiary i nadawania sensu nawet cierpieniu. Sens życia można odnaleźć więc nie tylko mimo, ale przede wszystkim z powodu koniecznego cier­pienia. Człowiek jest w stanie poświęcić wszystko, jeśli tylko uzna, że odnajdzie w tym sens.
więcej

A ty milczysz. Dlaczego milczysz?

Znak
Grzegorz Szymanik / „Znak” / slo
Wtorek, 13 kwietnia 2010, godz. 07:03
Martwisz się. Czym się martwisz? Dają jeść? Nie biją? Tym się przecież nie martwisz. Boisz się, że zaczną. Że nie wytrzymasz i powiesz. Wszystko, nazwiska, daty, adresy. Bo za dużo myślisz. Bo za dużo masz czasu na myślenie.
więcej

Ja, Ty i te niestabilne czasy

Życie Duchowe
Andrzej K. Ładyżyński / slo
Poniedziałek, 12 kwietnia 2010, godz. 16:29
„Wiesz co – mówi jeden z mężczyzn – małżeństwo jest podobne do wielkiego oceanu. Pływają po nim statki i zdarza się tak, że jeden podpłynie do drugiego, obiorą wspólny kurs i popłyną aż po horyzont”. „Ładna metafora – mówi drugi. – Tylko dlaczego ja musiałem spotkać na swym kursie okręt wojenny?"
więcej

Rok magicznego myślenia – z Ewą Błaszczyk rozmawia Izabela Górnicka-Zdziech

Magazyn Familia
Izabela Górnicka-Zdziech / "Magazyn Familia"
Sobota, 10 kwietnia 2010, godz. 09:48
Postanowiła zmierzyć się z przeszłością i rozpocząć nowy rozdział życia. Po 10 latach miała odwagę powrócić wraz z córką Manią na grecką wyspę, gdzie jej rodzina spędziła ostatnie wspólne wakacje. Zaraz potem dla Ewy Błaszczyk zatrzymał się czas.
więcej

Dobro dzieje się w zaciszu domu

Wychowawca
Alina Kowalska-Pietrzyk / "Wychowawca" / slo
Sobota, 10 kwietnia 2010, godz. 04:17
Dobro nie jest medialne. Najczęściej dzieje się w zaciszu domu. Nie jest też nachalne, ani natychmiastowe. Nie lubi błysku fleszy.
więcej

Rozwód to nie koniec

Magazyn Familia
Monika Florek-Moskal / slo
Wtorek, 6 kwietnia 2010, godz. 11:05
Fundacja Inigo, założona przez jezuitów, oferuje grupy wsparcia dla kobiet przeżywających dramat rozstania z ukochaną osobą. Tam mogą one odkryć sens swoich trudnych doświadczeń.
więcej

Godzina ćwiczeń pozwoli zachować sylwetkę

dziennik.com / AS/ (R) / slo
Wtorek, 6 kwietnia 2010, godz. 08:18
Co najmniej godzinę dziennie powinny ćwiczyć kobiety, aby zapobiec przybieraniu na wadze wraz z wiekiem.
więcej

A po nocy przychodzi dzień

PZU partner serwisu    / Zbigniew Łuczyński
Niedziela, 4 kwietnia 2010, godz. 08:00
Czy depresja zjawia się po to, aby dać nam szansę, a jeśli tak, to jaką? Z Anną Potoczek - psychiatrą, Ryszardem Stachem - psychoterapeutą, Bogdanem Białkiem - redaktorem naczelnym "Charakterów" oraz Józefem Augustynem SJ rozmawia Zbigniew Łuczyński.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook