Wizyta u Teściów – razem czy osobno?

Catherine Johnston , Daniel Kendall SJ, Rebecca Nappi
Czwartek, 6 maja 2010, godz. 08:22
Lubimy nawzajem swoje rodziny, ale – we dwoje, razem – nie przepadamy za spędzaniem z nimi zbyt długiego czasu. Jak zatem postępować?
więcej

Jak sensownie zaplanować starość

Kurt Rommel / slo
Środa, 5 maja 2010, godz. 07:04
Czy kiedy pójdziesz na emeryturę, wpadniesz w próżnię? Pomyślałeś o tym, że na emeryturze wiele, a może nawet wszystko się zmieni? Warto się przygotować na czas, w którym po prostu zacznie brakować nam sił.
więcej

Zanieczyszczenia powodują trudności z nauką

PAP / slo
Wtorek, 4 maja 2010, godz. 09:37
Dzieci matek, które w ciąży były narażone na wyższy poziom zanieczyszczeń środowiska, mają potem większe trudności z nauką niż ich rówieśnicy - wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z naukowcami z USA.
więcej

Nuda to choroba duszy

Posłaniec
Bartosz Wieczorek / Posłaniec / slo
Poniedziałek, 3 maja 2010, godz. 15:57
Pustka, która jest istotnym źródłem nudy, stale wymaga bodźców zewnętrznych, aby byle czym wprawić w ruch umysł i uczucia. W dodatku jest niewybredna w doborze środków.
więcej

Czyj, czyja jestem? Gdzie jest moje miejsce?

Sygnały troski
Anna Lipska / "Sygnały troski" / slo

Czwartek, 29 kwietnia 2010, godz. 06:45
Miałem kogoś. Mama, tata, znajome twarze. Pamiętam ich głos i to, że byli, choć czasem nie byli dla mnie mili. Ale byli mi znani, moi, a ja byłem ich. Może nawet ich nie pamiętam, ale wiem, że kiedyś byli. A teraz ich nie ma – obojga albo jednego z nich. Czyj więc teraz jestem? Do kogo przynależę? Gdzie jest moje miejsce? Kim jestem? Kim mogę być?
więcej

Kupuj odpowiedzialnie ubrania!

WES / "Dziennik Polski" / slo
Środa, 28 kwietnia 2010, godz. 16:51
Realizację projektu pod takim tytułem rozpoczęła właśnie Polska Zielona Sieć. Ten innowacyjny projekt ma na celu zwrócenie uwagi zarówno osób zainteresowanych profesjonalnie modą - twórców, dizajnerów, sprzedawców - jak i konsumentów na problemy występujące w globalnym przemyśle tekstylno-odzieżowym.
więcej

Doradca kariery poszukiwany

Dziennik Polski
Natalia Adamska / "Dziennik Polski" / slo
Środa, 28 kwietnia 2010, godz. 11:26
Koniec pokonywania kolejnych szczebli drabiny zawodowej. Nastał czas "sieciowego układu osiąganych kompetencji". Może być receptą na bezrobocie i wzrost gospodarczy.
więcej

Emerytura na wsi?

Dziennik Polski
Barbara Rotter-Stankiewicz / slo
Środa, 28 kwietnia 2010, godz. 11:24
Ale ci zazdroszczę! Świeże powietrze, przestrzeń, święty spokój... Tak mówią znajomi, gdy dowiedzą się, że mieszkam na wsi. I marzą, że gdy przejdą na emeryturę, zafundują sobie egzystencję w tak komfortowych warunkach, jakie mam ja.
więcej

Na rowerze w drugie stulecie

Dziennik Polski
Daniel Weimer / "Dziennik Polski" / slo
Środa, 28 kwietnia 2010, godz. 08:55
Jan Płachta urodził się rok przed utworzeniem swej ukochanej Sandecji i marzy, by doczekać jej spotkań w ekstraklasie.
więcej

Kiedy praca staje się udręką

Dziennik Polski
Natalia Adamska / slo
Wtorek, 27 kwietnia 2010, godz. 09:28
Wypalenie zaczyna się od wyczerpania emocjonalnego. Sprawy zawodowe przestają nas interesować, jesteśmy rozdrażnieni, pozbawieni wigoru i pozytywnej energii - odczuwamy ogólne zniechęcenie, przygnębienie, poczucie własnej wartości systematycznie spada.
więcej

"Rzeczpospolita": e-recepta pomoże lekarzowi

"Rzeczpospolita" / PAP / wab
Poniedziałek, 26 kwietnia 2010, godz. 08:17
Rządowe Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia rozstrzyga konkurs na opracowanie programu e-recept: informatycznego systemu, w którym znajdą się dane o wszystkich przepisanych pacjentowi lekach, informuje "Rzeczpospolita".
więcej

Klapsy uczą agresji

AS, (R) / dziennik.com / slo
Sobota, 24 kwietnia 2010, godz. 10:14
Trzylatki karane za złe zachowanie klapsami mogą potem wykazać się agresywnym zachowaniem. Naukowcy tłumaczą, że klapsy i fizyczne karcenie wykształca u dzieci strach raczej niż zrozumienie sytuacji.
więcej

Szczepiąc siebie - chronisz bliskich

Paweł Wernicki / PAP / slo
Piątek, 23 kwietnia 2010, godz. 13:31
"Szczepiąc siebie - chronisz bliskich" - to hasło V Europejskiego Tygodnia Szczepień, który potrwa do 1 maja. Z okazji jego rozpoczęcia w poniedziałek w warszawskim Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego - PZH odbyła się konferencja naukowa.
więcej

Przedsiębiorca wszech czasów

João César das Neves
Środa, 21 kwietnia 2010, godz. 17:20
Rozwój jest zjawiskiem de­cydującym o obliczu naszych czasów. Dzisiejszy świat żyje postępem. Rozwój zdaje się być kluczem do naszych radości i smutków... Wśród różnych czynników wpływających na rozwój szczególnie ważne miejsce zajmuje poziom przed­siębiorczości w społeczeństwie.
więcej

Kronika trzeciej "A"

Znak
Stanisław Zasada / slo
Środa, 21 kwietnia 2010, godz. 15:03
Jest rok 1946. Polska została już opanowana przez komunistów. Rzesze wojennych uchodźców w Anglii boją się wracać do kraju – wiedzą, że czekają ich tam represje. Liczą na wybuch trzeciej wojny światowej, która wyzwoli Polskę spod sowieckiego panowania, a im pozwoli wrócić. Ale wojna nie wybucha...
więcej

E- learning, czyli edukacja z internetu

Dziennik Polski
Katarzyna Klimek-Michno / slo
Środa, 21 kwietnia 2010, godz. 14:53
Dyktanda i testy matematyczne. A do tego gry i zabawy. Wszystko wirtualnie. W internecie powstaje coraz więcej portali edukacyjnych.
więcej

W niewoli stanowisk

Dziennik Polski
Majka Lisińska-Kozioł / "Dziennik Polski" / slo
Środa, 21 kwietnia 2010, godz. 14:24
Gdy rynek pracy się kurczy, pustoszeją także dyrektorskie i kierownicze fotele. Z wysokiej funkcji spada się boleśnie. Znalezienie pracy za te same pieniądze lub na podobnym stanowisku jest znacznie trudniejsze niż w przypadku osób zajmujących podrzędne pozycje w zawodowej hierarchii.
więcej

Historia o kobiecie, której życie robiło na złość

Życie Duchowe
Arkadiusz Pieniążek SJ / slo
Środa, 21 kwietnia 2010, godz. 08:18
Można powiedzieć, że jest to historia o kobiecie, której życie robiło na złość, lecz ona i tak starała się wydobyć z niego jak najwięcej. Trochę na wyrost byłoby porównywać Fridę Kahlo ze sługą Jahwe, ale bez wątpienia można o niej powiedzieć, że była człowiekiem oswojonym z cierpieniem. W swoim życiu doświadczyła cierpienia na wiele możliwych sposobów.
więcej

Rozmawiajmy z dziećmi o katastrofie

PAP / ad
Wtorek, 20 kwietnia 2010, godz. 12:57
Rozmawiajmy z dziećmi o katastrofie, gdy same o to pytają. Nawet, jeśli my uznajemy to, co się stało, za ważne, dzieci nie muszą tego tak odbierać - powiedziała dr Barbara Arska-Karyłowska ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
więcej

Co jest dobre dla naszego serca?

dziennik.com
Poniedziałek, 19 kwietnia 2010, godz. 09:52
Czasem gubimy się w przepisach na zdrową dietę i zaleceniach, co można jeść, a czego nie. Może przyda się nam lista 10 produktów spożywczych, które powinny stać się stałym punktem w naszym jadłospisie, szczególnie jeżeli zależy nam na zdrowym sercu.
więcej

Jadłospis na wiosenne zmęczenie

Aleksandra Słabisz / dziennik.com / slo
Poniedziałek, 19 kwietnia 2010, godz. 07:24
Czujesz się zmęczona i rozdrażniona? Na dworze świeci słońce, a ty – zamiast cieszyć się z ładnej pogody – nie masz humoru i siły ani ochoty do działania? Boli cię głowa i nie możesz się skoncentrować?
więcej

GIS:Pyły wulkaniczne nie są groźne dla zdrowia

PAP / ad
Piątek, 16 kwietnia 2010, godz. 20:39
Obecnie pyły wulkaniczne nad Polską nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Sytuacja jest dynamiczna i na bieżąco monitorowana - poinformował w piątek PAP Główny Inspektorat Sanitarny.
więcej

Jak sobie poradzić z życiową tragedią

Jennifer Guntzelman / slo
Środa, 14 kwietnia 2010, godz. 12:56
Zasmucenie może stać się naszym sposobem życia. Smutek, podobnie jak pociąg przewożący nas z jednego miejsca w drugie, powinien być środkiem pomagającym przystosować się do życia bez kogoś lub czegoś, co straciliśmy. Czasem jednak jazda pociągiem wciąga tak dalece, że zapominamy o celu podróży.
więcej

Cierpiący u Dostojewskiego

Życie Duchowe
Ks. Dariusz Jastrząb / slo
Wtorek, 13 kwietnia 2010, godz. 11:02
„Zwrócenie biletu” Bogu, przy tak ważkiej kwestii jak cierpienie, jest aktem desperacji prowadzącym ostatecznie do rozpaczy. „Świadomość nieusercowiona”, wobec fenomenu cierpienia, prędzej czy później zanurza się w obłędzie.
więcej

Zrozumieć cierpienie i sens życia

Stanisław Głaz SJ / Ewelina Sroczyńska
Wtorek, 13 kwietnia 2010, godz. 09:30
Człowieka charakteryzuje zdolność do podejmowa­nia ofiary i nadawania sensu nawet cierpieniu. Sens życia można odnaleźć więc nie tylko mimo, ale przede wszystkim z powodu koniecznego cier­pienia. Człowiek jest w stanie poświęcić wszystko, jeśli tylko uzna, że odnajdzie w tym sens.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook